Image
25.9.2019 0 Comments

Druhý ročník jedného z najväčších e-športových eventov v Európe je za nami

Už v poradí 2. ročník jedného z najväčších e-športových eventov v Európe - V4 Future Sports Festival je za nami. V Budapešti bol hlavným lákadlom CS:GO turnaj, kde sa bojovalo o 300-tisíc eurový prizepool. Samozrejme, že prišli si na svoje aj hráči hier ako Fortnite, FIFA, Tekken 7, Gran Turismo a NBA. My sme sa tam boli pozrieť. Ako bolo? Čítajte ďalej...

Budapešť od 21. do 22.9.2019 ožila videohernou kultúrou, kedy sa v HUNGEXPO aréne otvorili brány, ktoré privítali tisícky návštevníkov. V4 Future Festival privítal zahraničné CS:GO tímy ako brazílsky MiBR, švédske legendy Ninjas in Pyjamas, poľský Virtus.Pro, ktorý sa prebojoval až do finále. Tam ich zastavila silná dánska zostava Tricked Esport, ktorí si odniesli domov 150-tisíc eur. Za Slovensko nás reprezentoval Dávid “FROZEN” Čerňanský s jeho tímom mousesports si v semifinále nedokázali poradiť s Virtus.Pro. Za 3. a 4. miesto vyhrali “iba” 20-tisíc eur.

Nemôžeme zabudnúť na tím E-RIVALS, ktorí sa prebojovali na turnaj cez česko-slovenskú kvalifikáciu. Bohužiaľ, mohli sme ich sledovať iba cez skupinovú fázu turnaja, z ktorej sa ďalej neprebojovali. Slovensko reprezentoval aj Patrik “Zero” Žúdel, ktorý s jeho tímom Budapest Five remizovali 1-1 v showmatch zápase proti Salamander Gaming.

Okrem V4 Esports Arény sme boli aj v druhej hlavnej zóne festivalu - V4 New Sports Arena, ktorá pripravila turnaj v hre Fortnite, ktorá zažila premiéru na tomto turnaji.  Dvojice zo Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska bojovali o celkový prizepool v hodnote 30-tisíc eur.

Tesne pred samotným eventom, 20. septembra, sa konala aj V4 Esports Conference, ktorá hostila profesionálnych hráčov a organizátorov z maďarskej scény. Diskutovalo sa hlavne o ekonomike ešportov a budúcom vývoji tohto odvetvia. 

Návštevníci si mohli úplne zadarmo užiť free-to-play zóny, kde mohli hrať na doslova všetkých konzolách a vyskúšať si najnovšie technologické počiny a novinky od prestížnych vystavovateľov. A aby toho nebolo málo, prišla aj maďarská armáda. Samozrejme v mieri, odprezentovali na podujatí svoju techniku.

Už teraz sa tešíme, čo si pre nás prichystá organizátor Esportmilla na rok 2020.

Ak ste náhodou nestihli ste V4 Future Festival alebo vám bola Budapešť ďaleko, tak vám odporúčame navštíviť Y-FEST 2019 - MSR v elektronických športoch, ktorý sa koná už 4. až 6. októbra 2019. Najväčší herný turnaj na Slovensku počas prvého októbrového víkendu určí majstrov Slovenska v tých najpopulárnejších hrách a užijete si aj svojich obľúbených YouTube-rov a Streamer-ov.

Viac info TU.

Zobrazit Galériu
Autor: Yvents s.r.o.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Richard Raši na konferencii ITAPA 2019 – Slovensko digitalizuje úspešne

12.11.2019 15:00

Tému strategického smerovania Slovenskej republiky v oblasti digitalizácie verejnej správy otvoril na jesennom podujatí ITAPA, najväčšej konferencii o IT vo verejnej správe na Slovensku, Richard Raši, ...

Tlačové správy

ITAPA 2019: Najslabším článkom IT bezpečnosti je človek

14.11.2019 14:22

Tohtoročná jesenná ITAPA je za nami. Množstvo odborných panelov, z ktorých viaceré sa konajú simultánne, postupne rozobralo najpopulárnejšie IT témy súčasnej éry – digitalizáciu kľúčových sektorov, ak ...

Tlačové správy

Overujeme si, že ste v poriadku: Uber spustil novú bezpečnostnú funkciu RideCheck

18.11.2019 16:15

Od našej prvej jazdy pred takmer desiatimi rokmi sa systém GPS stal základnou kostrou používania Uberu. Každá cesta je na mape, takže presne vieme, kde a kedy jazdíte a tiež, kto sedí za volantom. Tie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá