Image
25.9.2019 0 Comments

Druhý ročník jedného z najväčších e-športových eventov v Európe je za nami

Už v poradí 2. ročník jedného z najväčších e-športových eventov v Európe - V4 Future Sports Festival je za nami. V Budapešti bol hlavným lákadlom CS:GO turnaj, kde sa bojovalo o 300-tisíc eurový prizepool. Samozrejme, že prišli si na svoje aj hráči hier ako Fortnite, FIFA, Tekken 7, Gran Turismo a NBA. My sme sa tam boli pozrieť. Ako bolo? Čítajte ďalej...

Budapešť od 21. do 22.9.2019 ožila videohernou kultúrou, kedy sa v HUNGEXPO aréne otvorili brány, ktoré privítali tisícky návštevníkov. V4 Future Festival privítal zahraničné CS:GO tímy ako brazílsky MiBR, švédske legendy Ninjas in Pyjamas, poľský Virtus.Pro, ktorý sa prebojoval až do finále. Tam ich zastavila silná dánska zostava Tricked Esport, ktorí si odniesli domov 150-tisíc eur. Za Slovensko nás reprezentoval Dávid “FROZEN” Čerňanský s jeho tímom mousesports si v semifinále nedokázali poradiť s Virtus.Pro. Za 3. a 4. miesto vyhrali “iba” 20-tisíc eur.

Nemôžeme zabudnúť na tím E-RIVALS, ktorí sa prebojovali na turnaj cez česko-slovenskú kvalifikáciu. Bohužiaľ, mohli sme ich sledovať iba cez skupinovú fázu turnaja, z ktorej sa ďalej neprebojovali. Slovensko reprezentoval aj Patrik “Zero” Žúdel, ktorý s jeho tímom Budapest Five remizovali 1-1 v showmatch zápase proti Salamander Gaming.

Okrem V4 Esports Arény sme boli aj v druhej hlavnej zóne festivalu - V4 New Sports Arena, ktorá pripravila turnaj v hre Fortnite, ktorá zažila premiéru na tomto turnaji.  Dvojice zo Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska bojovali o celkový prizepool v hodnote 30-tisíc eur.

Tesne pred samotným eventom, 20. septembra, sa konala aj V4 Esports Conference, ktorá hostila profesionálnych hráčov a organizátorov z maďarskej scény. Diskutovalo sa hlavne o ekonomike ešportov a budúcom vývoji tohto odvetvia. 

Návštevníci si mohli úplne zadarmo užiť free-to-play zóny, kde mohli hrať na doslova všetkých konzolách a vyskúšať si najnovšie technologické počiny a novinky od prestížnych vystavovateľov. A aby toho nebolo málo, prišla aj maďarská armáda. Samozrejme v mieri, odprezentovali na podujatí svoju techniku.

Už teraz sa tešíme, čo si pre nás prichystá organizátor Esportmilla na rok 2020.

Ak ste náhodou nestihli ste V4 Future Festival alebo vám bola Budapešť ďaleko, tak vám odporúčame navštíviť Y-FEST 2019 - MSR v elektronických športoch, ktorý sa koná už 4. až 6. októbra 2019. Najväčší herný turnaj na Slovensku počas prvého októbrového víkendu určí majstrov Slovenska v tých najpopulárnejších hrách a užijete si aj svojich obľúbených YouTube-rov a Streamer-ov.

Viac info TU.

Zobrazit Galériu
Autor: Yvents s.r.o.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Huawei podporuje nadaných študentov prostredníctvom technológií umelej inteligencie

16.01.2020 17:53

Huawei podporuje mladé talenty naprieč celým svetom a neobišiel ani Slovensko. Pre rozvoj nových prelomových technológií ako 5G či umelá inteligencia bude spolupráca s akademickou obcou nevyhnutná aj ...

Tlačové správy

Sound Blaster G3: Konzolové hry dostanú podporu Sound Blaster

16.01.2020 17:45

Spoločnosť Creative Technology dnes oznámila vydanie Sound Blaster G3, prenosného herného USB DAC prevodníka so zosilňovačom, ktorý predstavuje najnovší prírastok revolúcie Sound Blaster, ktorá vznikl ...

Tlačové správy

CZ: NETGEAR predstavil svoje novinky pre rok 2020

16.01.2020 16:13

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila své novinky pro letošní rok. Učinila tak v rámci 53. ročníku vele ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá