Dron sa dokáže vo vzduchu rozdeliť na 5 menších a doručiť tak náklad na 5 miest naraz (video)

1

Krídlatá nažka (samara) je suchý nepukavý plod s jedným semenom a s krídlovitým tvarom, ktorý sa pomaly otáča, keď padá zo stromu (napr. z javora) na zem. Deti ich s obľubou samy vyhadzujú do vzduchu a pozorujú ich vírivý  pohyb.

Tím vedcov zo Singapore University of Technology and Design teraz vytvoril dron pozostávajúci z piatich minidronov, ktoré by v budúcnosti umožnili roztrúsiť senzory alebo núdzové zdravotnícke pomôcky rovnakým spôsobom, ako sa roztrúsia semená javora. Opisujú ho v dokumente uverejnenom v časopise IEEE Robotics and Automation Letters.

Video            

Každý z minidronov má klapku na navigačné ovládanie a vedci ich spojili päť do jedného väčšieho dronu v tvare stropného ventilátora, ktorý je ľahšie ovládateľný. Vo videu tím demonštruje, ako by takýto dron mohol klesať k zemi, potom by sa v menšej výške rozdelil na päť minidronov a každý z nich by mieril na zem vlastným smerom.

Vedci veria, že v budúcnosti by zariadenia inšpirované nažkami mohli doručovať svoj náklad pre vojenské, výskumné alebo humanitárne misie z veľkej výšky.

Zdroj: futurism.com

Redakcia

Všetky autorove články
dron naklad dorucenie technológie inovácie

1 komentár

andrej reakcia na: Dron sa dokáže vo vzduchu rozdeliť na 5 menších a doručiť tak náklad na 5 miest naraz (video)

13.7.2019 07:07
stupidne, nepouzitelne. toto je len plytvanie prniazmi. uz som par dronov postavil, vidim trendy a moznosti, ale toto je hovadina.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať