SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 Advertisement

Dron FlyTrex vám doručí tovar, spustí po lane a zasa odletí

Technológie
2

Budúcnosť, keď nám tovar budú doručovať drony, už nie je veľmi vzdialená. Stačí len prekonať regulačné prekážky, hardvér a softvér je už pripravený. Ponúka ho napríklad telavivská spoločnosť FlyTrex, ktorá má end-to-end riešenie v podobe dronu FlyTrex Mule. Ide o oktokoptéru vo veľkosti minichladničky, ktorá unesie takmer 3 kilogramy nákladu, môže letieť do vzdialenosti 22 km rýchlosťou viac ako 70 km/h.

Aby bol dron čo najefektívnejší, nebude pri doručovaní pristávať, tovar bude uložený vo vrecku pripevnenom na lane. Keď FlyTrex dorazí na miesto určenia, spustí vrecko s tovarom po lane na zem, kde sa lano automaticky uvoľní a dron odletí.

Obchodný model spoločnosti FlyTrex je založený na účtovaní za vzlet dronu a prepravnú vzdialenosť. Firmy môžu kontrolovať svoje dodávky prostredníctvom rozhrania API FlyTrex.

Dron FlyTrex začne dodávať balíky v nasledujúcom roku v zatiaľ neurčenom „mestskom prostredí“.

Zdroj: Techcrunch

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
FlyTrex dron

2 komentáre

Super reakcia na: Dron FlyTrex vám doručí tovar, spustí po lane a zasa odletí

13.7.2017 02:07
Mal som možnosť vyskúšať zopár dronov (quadrocoptery), ale zatiaľ každý mal nejaké svoje muchy - väčšinou krátka výdrž batérie a najmä ak zafúkal silnejší vietor, dron sa neudržal vo vzduchu a padol dole. Tieto väčšie drony budú určite stabilnejšie vo vzduchu, avšak nevedno ako si poradia s náhlymi zmenami počasia (sneženie, dážď, búrka, víchrica). Ak napríklad po prelete medzi budovami sa zrazu zmení smer , alebo rýchlosť vetra a dron spadne z výšky, tak môže zabiť človeka pod ním, alebo môže poškodiť nejaké vozidlo. Okrem iného sa môže zachytiť aj napr. o tenke zavesené káble, alebo iné prekážky. Nehovoriac o tom, keď sa niekomu hackerovi podarí prevziať kontrolu nad nejakými dronmi.

Lietajúce auto - kým dnes "šikovní soféri", ktorí nezvládnu zákrutu si to zaparkujú do stromu, alebo plota, tak v budúcnosti nebude v bezpečí ani obývačka môjho bytu na 10-tom poschodí. Taktiež už nebudeme počuť v správach len "zrazil ho na prechode pre chodcov", ale môže byť aj "zrazil ju na balkóne počas vešania prádla" a pod.
Nie som si istý, či chcem žiť v takejto budúcnosti.

Dnes v okolí väčších letísk nie je úplne jednoduché zmanažovať tých "pár" lietadiel vo vzduchu. Ako si poradia mestá s reguláciou, alebo manažmentom vzdušného priestoru ak tám bude mnohonásobne viac lietajúcich objektov?
Reagovať

gutlak reakcia na: Dron FlyTrex vám doručí tovar, spustí po lane a zasa odletí

12.7.2017 11:07
Paci sa mi to, je to totiz prvy krok na ceste k realite "lietajucich aut" co moze znamenat asi taku revoluciu v doprave ako samotne auto.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať