Dovolenkové must have

3

Ak sa ešte len chystáte na dovolenku, určite sa vám zíde zopár užitočných aplikácií, ktoré je dobré mať vždy poruke. Pomôžu nájsť to pravé ubytovanie, zavedú na miesta, ktoré treba vidieť, či nájdu správny turistický chodník, vedúci do cieľa. Námet na tento článok sme dostali od čitateľky Moniky Karolovej.

Príležitostný nocľah alebo zarezervovaný hotel?

Nechceme využiť služby cestovnej kancelárie, nemáme sesternicu v Paríži, a tak si musíme zohnať ubytovanie sami. Je dobré zarezervovať si hotel niekoľko dní či týždňov vopred. Asi najznámejšie portály sú Booking, Trivago, TripAdvisor alebo Hotelhunter. Booking ponúka obrovské množstvo hotelov, chát, motelov či dokonca i možnosť ubytovania na farme či v luxusnom stane. Keďže to isté ubytovanie môžeme mať za rôznu cenu, apka Trivago vyhľadá všetky stránky, ktoré izbu ponúkajú, potom už nie je ťažké rozhodnúť sa... Prehľad kempingov zasa ponúka Kempy v ČR a SR. Najrozšírenejšiu ponuku ubytovania v hosteli vám poskytnú Hosteworld či Hostelbookers.  Pre tých, ktorí sa neboja vyskúšať niečo nezvyčajné, je tu možnosť prespávania u niekoho na gauči pomocou Couchsurfing či Airbnb.

Spoľahlivá navigácia je povinná výbava

Ak máme pripojenie k sieti s Google Maps alebo Waze, je vyhraté. No ako nájsť turistický chodník hlboko v lese, kde Wi-Fi nie je ani náhodou? Väčšina navigácií dokáže fungovať aj offline, výnimkou nie sú ani mapy od Google, Sygic, Maps.Me alebo Offline Maps and GPS. V režime offline výborne funguje aj apka PhoneMaps, ktorá nás s presnosťou prevedie po turistických trasách a chodníčkoch. Slovenskú turistiku a cykloturistiku však pokrýva aj Hiking – Turistická mapa SK, kde sa dajú turistické trasy naplánovať a mapy už vopred stiahnuť.

Aby vám nič zaujímavé neuniklo...

Google Trips – Travel Planner sa v mobile fakt zíde. Apka TouristEye podporuje až desaťtisíc miest na celom svete. Stačí si ju stiahnuť a  získate tak osobného sprievodcu. V aplikácii sú zahrnuté reštaurácie, hotely, atrakcie a mnoho ďalšieho spolu s recenziami od ostatných používateľov. Na zahodenie nie je ani Trips by Lonely Planet. V rámci slovenského turizmu sa oplatí mať jednoduchú, prehľadnú aplikáciu pre Slovensko a Česko: Xplór - turistický sprievodca.

Rýchly vyhľadávač dobrého jedla

S prázdnym žalúdkom sa neoddychuje najlepšie. S aplikáciou Open Table si zarezervujeme stôl vo všetkých dôležitých turistických destináciách či veľkomestách po celom svete. Šikovná aplikácia HappyCow zasa pomôže vyhľadať najbližšiu vegeta­riánsku či vegánsku reštauráciu a o aktuálnom dennom menu na celom území Slovenska sa dozvieme v ProMenu.sk. Keby sme si chceli jedlo nechať priniesť, zíde sa nám apka ­Bistro.sk – donáška jedla.

Užitoční pomocníci

Medzi aplikácie, ktoré v cudzine istotne oceníme, patrí menový kurz v mobile s Easy Currency. Aplikácia Horskej záchrannej služby (hzs.sk) a Záchranky (v ČR - zachrankaapp.cz) odošle našu aktuálnu polohu a pomôže vytočiť núdzové čísla. Za veľmi užitočnú považujeme aj apku Where is Public ­Toilet. Skvelým pomocníkom na cestách bude určite aj Offline Predpoveď počasia – Ma. A možno sa majiteľom firiem zíde aj apka Traveling Mailbox, čo je skener reálnej pošty – zobrazí a spravuje zásielku doručenú kdekoľvek, kam chodí pošta. Potom odfotia prvú stranu, a keď majiteľ bude súhlasiť, poštu otvoria, naskenujú a majiteľ si môže vybrať, čo s obsahom zásielky treba spraviť: skartovať, vrátiť, podržať alebo preposlať inde.

 

Zobrazit Galériu

Kristína Heráková

Všetky autorove články
dovolenka

3 komentáre

offline mapy reakcia na: Dovolenkové must have

21.7.2019 20:07
Na turistické offline mapy používam aplikáciu mapy.cz

Z akého dátumu je tento článok? reakcia na: Dovolenkové must have

20.7.2019 22:07
Aplikácia TouristEye nefunguje už od roku 2017, takže pekne recyklujete staršie články

Google Trips v mobile ako App konci reakcia na: Dovolenkové must have

20.7.2019 16:07
Este je dobre mat offline mapy HereWeGo , hotely skusit hladat aj cez https://www.google.com/travel/hotels a mat nainstalovany Uber.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať