Dotykové displeje dokážu počúvať vaše dotyky

Technológie
0

dotyk_displej_1811.jpg Moderné technológie nám umožňujú ovládať telefón aj tablety naraz viacerými prstami, ale podporou viacdotykového ovládania sa možnosti displejov nekončia. Najnovšie dokážu aj počúvať.

Umožňuje to nová technológia FingerSense od spoločnosti Qeexo. Tá dokáže rozoznať, či používateľ klopká na displej prstom, kĺbom alebo nechtom. Takisto vie rozoznať, keď používateľ ovláda telefón pomocou stylusu. Nová technológia pozostáva zo špeciálneho senzora, ktorý sa nachádza v telefóne a „počúva“ a meria vibrácie pri dotyku. Na základe toho vie rozlíšiť objekt, ktorý sa displeja dotýka.

Chris Harrison, ktorý technológiu vymyslel, prezentoval jej využitie s upraveným Samsungom Galaxy SIII. Pri bežnom ovládaní sa telefón správa klasicky, tak ako všetky ostatné modely. V prípade poklepania hánkou sa však zobrazilo špeciálne kontextové menu, ktoré napr. v prípade fotografií umožnilo rýchle zdieľanie na sociálnych sieťach atď. Upravený Galaxy SIII bolo takisto možné ovládať pomocou stylusu, hoci tento telefón stylus bežne nepodporuje. Senzor však zachytáva vibrácie a zvuky, takže vďaka tomu možno na ovládanie využiť aj iné objekty.

Harrison sa momentálne snaží predať svoju technológiu výrobcom telefónov. Ak uspeje, dotykové displeje, ktoré dokážu počúvať, by sa mohli stať bežným štandardom. Máte nápad, ako by sa táto technológia mohla uplatniť v praxi?


Zdroj: mashable.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať