Image
18.6.2018 0 Comments

Dot Watch sú inteligentné hodinky bez displeja pre nevidiacich. Informácie si prečítate hmatom

Vo svete žije 285 miliónov ľudí so zrakovým postihnutím, z nich je 39 miliónov úplne nevidiacich. V dnešnom svete obrazoviek, inteligentných telefónov, smart hodiniek, textových správ a e-mailov je to vážny hendikep.

Na pomoc im prichádza juhokórejská spoločnosť Dot Inc., ponúkajúca smart hodinky pre nevidomých, ktoré nemajú displej. Na ciferníku s priemerom 43 mm majú štyri polia s kolíkmi, ktoré vyskakujú a zobrazujú potrebné informácie pomocou Braillovho písma.

Smart hodinky sú spojené s telefónom. Vibráciou upozornia na prichádzajúci hovor a umožnia  identifikáciu volajúceho. Takisto možno na nich prečítať textové správy z akejkoľvek aplikácie, uložiť dôležité správy a prezrieť si ich neskôr v aplikácii Dot Watch.

Na rozdiel od doterajších riešení, ktoré využívali na prečítanie správ hlasového asistenta, Dot Watch sa dá pohodlne využiť aj pri cestovaní, spolucestujúci nebudú počuť obsah správy. Hodinky ponúkajú aj informácie o počasí a nechýbajú im ani stopky, budík či fitnes funkcie – používateľ si môže napríklad skontrolovať, koľko krokov vykonal počas dňa.

Hodinky disponujú technológiou bluetooth a batériou s dlhou výdržou – výrobca udáva až 10 dní na jedno nabitie. V týchto dňoch spoločnosť vydala novú a zlepšenú aplikáciu Dot Watch 2 s novými funkciami, ktorá je k dispozícii pre iOS aj Android.

Hodinky budú dostupné aj v Európe, zatiaľ sa však dajú len predobjednať napríklad na Alza.sk za 388,90 EUR.

Zdroj: dotincorp.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Mobilná aplikácia Tatrabanka 3.0 s inovovaným dizajnom a chatbotom Adamom

01.12.2019 14:49

Mobilná aplikácia Tatrabanka 3.0 s inovovaným dizajnom a chatbotom Adamom Jedným z kľúčových pilierov koncepcie modernej digitálnej banky je mobilná aplikácia, ktorá ponúka klientom maximum možností ...

Technológie

Ďalší skladací smartfón Samsungu bude údajne stáť menej ako 1000 dolárov

05.12.2019 00:15

Skladacie telefóny sú dosť drahá novinka, ktorú si môže dovoliť zatiaľ len málokto. Model, ktorý Samsung uvedie v budúcom roku, by to mohol zmeniť. Jeho cena by nemala dosiahnuť 1000 dolárov. Informov ...

Technológie 3

Slováci pozerajú TV najmä v nedeľu. Obľúbené sú seriály a TV archív.

05.12.2019 00:10

Špeciálny projekt Aktuálne štatistiky potvrdzujú, že najviac času strávime pred televízorom najmä v nedeľu. Až 37,3 % všetkých divákov vyhľadáva seriály. Slováci si rovnako obľúbili aj sledovanie TV ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá