Dot Watch sú inteligentné hodinky bez displeja pre nevidiacich. Informácie si prečítate hmatom

Technológie
0

Vo svete žije 285 miliónov ľudí so zrakovým postihnutím, z nich je 39 miliónov úplne nevidiacich. V dnešnom svete obrazoviek, inteligentných telefónov, smart hodiniek, textových správ a e-mailov je to vážny hendikep.

Na pomoc im prichádza juhokórejská spoločnosť Dot Inc., ponúkajúca smart hodinky pre nevidomých, ktoré nemajú displej. Na ciferníku s priemerom 43 mm majú štyri polia s kolíkmi, ktoré vyskakujú a zobrazujú potrebné informácie pomocou Braillovho písma.

Smart hodinky sú spojené s telefónom. Vibráciou upozornia na prichádzajúci hovor a umožnia  identifikáciu volajúceho. Takisto možno na nich prečítať textové správy z akejkoľvek aplikácie, uložiť dôležité správy a prezrieť si ich neskôr v aplikácii Dot Watch.

Na rozdiel od doterajších riešení, ktoré využívali na prečítanie správ hlasového asistenta, Dot Watch sa dá pohodlne využiť aj pri cestovaní, spolucestujúci nebudú počuť obsah správy. Hodinky ponúkajú aj informácie o počasí a nechýbajú im ani stopky, budík či fitnes funkcie – používateľ si môže napríklad skontrolovať, koľko krokov vykonal počas dňa.

Hodinky disponujú technológiou bluetooth a batériou s dlhou výdržou – výrobca udáva až 10 dní na jedno nabitie. V týchto dňoch spoločnosť vydala novú a zlepšenú aplikáciu Dot Watch 2 s novými funkciami, ktorá je k dispozícii pre iOS aj Android.

Hodinky budú dostupné aj v Európe, zatiaľ sa však dajú len predobjednať napríklad na Alza.sk za 388,90 EUR.

Zdroj: dotincorp.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
smart hodinky displej dizajn Bluetooth bateria aplikácia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať