Image
7.12.2018 1 Comments

Doručovacie drony Googlu smerujú do Európy. Do pár minút doručia balíky s hmotnosťou do 1,5 kg

Materská spoločnosť Googlu Alphabet bude v budúcom roku testovať službu doručovania pomocou dronov vo Fínsku.

Helsinki budú prvé európske mesto, kde sa drony Wing vyskúšajú po tom, čo už boli testované v Austrálii. Budú dodávať balíky s hmotnosťou do 1,5 kg v priebehu niekoľkých minút od zadania objednávky.

Službu doručovania tovaru dronmi pripravuje aj Amazon. V decembri 2013 sa predseda predstavenstva spoločnosti Amazon Jeff Bezos vyjadril, že služba Prime Air bude spustená do piatich rokov. No stále je ešte vo vývoji.

Drony služby Wing uskutočnili už 55 000 letov v Austrálii, kde doručovali veci ako lieky, káva a tovar pre domácnosť. Helsinki boli vybrané ako ďalšie miesto testovania preto, že fínski ľudia „sú známi skorou adopciou nových technológií“.

Zákazníci budú môcť uskutočniť objednávku pomocou smartfónovej aplikácie a doručenie dronom bude počas skúšobnej doby bezplatné.

Na to, aby boli takéto doručovacie služby životaschopné, technologické giganty musia preukázať, že ich drony sú bezpečné a spoľahlivé. Wing tvrdí, že dodávka pomocou dronov je „bezpečnejšia, rýchlejšia a ekologickejšia než dodávka na zemi.

Zdroj: bbc.comtheverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Drony NASA v podobe „lietajúcich úľov“ napodobňujú letku malých robotických „cikád“

25.04.2019 00:15

NASA nedávno otestovala roj dronov inšpirovaných hmyzom. Hostiteľské drony v podobe úľa (hive) nesú 25 malých „cikád“ (CICADAS), ktoré potom vypustia. Tie následne lietajú okolo a sledujú počasie a at ...

Inovácie

Májová aktualizácia Windows 10 prinesie aj svižnejší výkon a lepšiu ponuku Štart

25.04.2019 00:05

Aktualizácia systému Windows 10 plánovaná na máj (verzia 1903) prinesie okrem iného aj zdokonalenie ponuky Štart, zamerané na zlepšenie používateľskej skúsenosti a výkonu. Nový, čistejší vzhľad ponuky ...

Inovácie

Microsoft predstavil lacnejší Xbox One S All-Digital Edition bez optickej mechaniky

24.04.2019 00:10

Microsoft v týchto dňoch oficiálne prezentoval svoje zariadenie Xbox One S All-Digital Edition, ktorého cena je 249 USD (229 EUR) a bude k dispozícii od 7. mája. Ide o nový model, ktorý sa bude predáv ...

q

1 Comments

  1. :D reakcia na: Doručovacie drony Googlu smerujú do Európy. Do pár minút doručia balíky s hmotnosťou do 1,5 kg
    9.12.2018 10:12
    Ahoj.

    Uz sa mi viackrat stalo, ze som napisal nieco a tu to nieje zobrazene. naposledy som pisal z mobilu.
    Reagovať

Vyhľadávanie

FORPSI 042019

Najnovšie videáPC forum button