Image
7.12.2018 1 Comments

Doručovacie drony Googlu smerujú do Európy. Do pár minút doručia balíky s hmotnosťou do 1,5 kg

Materská spoločnosť Googlu Alphabet bude v budúcom roku testovať službu doručovania pomocou dronov vo Fínsku.

Helsinki budú prvé európske mesto, kde sa drony Wing vyskúšajú po tom, čo už boli testované v Austrálii. Budú dodávať balíky s hmotnosťou do 1,5 kg v priebehu niekoľkých minút od zadania objednávky.

Službu doručovania tovaru dronmi pripravuje aj Amazon. V decembri 2013 sa predseda predstavenstva spoločnosti Amazon Jeff Bezos vyjadril, že služba Prime Air bude spustená do piatich rokov. No stále je ešte vo vývoji.

Drony služby Wing uskutočnili už 55 000 letov v Austrálii, kde doručovali veci ako lieky, káva a tovar pre domácnosť. Helsinki boli vybrané ako ďalšie miesto testovania preto, že fínski ľudia „sú známi skorou adopciou nových technológií“.

Zákazníci budú môcť uskutočniť objednávku pomocou smartfónovej aplikácie a doručenie dronom bude počas skúšobnej doby bezplatné.

Na to, aby boli takéto doručovacie služby životaschopné, technologické giganty musia preukázať, že ich drony sú bezpečné a spoľahlivé. Wing tvrdí, že dodávka pomocou dronov je „bezpečnejšia, rýchlejšia a ekologickejšia než dodávka na zemi.

Zdroj: bbc.comtheverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Google ide agresívnejšie do hardvéru. Pripravuje lacnejšiu verziu smartfónu Pixel 3 a vlastné smart hodinky

18.02.2019 00:20

Aké pokračovanie bude mať rad Pixel spoločnosti Google? Podľa nedávnej správy novín Nikkei Asian Review by doň mali pribudnúť lacnejší smartfón a smart hodinky. Podľa japonských novín Google plánuje v ...

Inovácie

DARPA chce autonómny podmorský dron, vykonávajúci „špinavú prácu“ na dne oceána

18.02.2019 00:10

Agentúra DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) hľadá firmu na vývoj autonómneho podmorského drona, ktorý by mohol manipulovať s predmetmi na morskom dne, a to bez zásahov operátora. Takzva ...

Inovácie 2

Unikli fotky a špecifikácie nových smartfónov Samsung Galaxy S10

14.02.2019 00:20

Hoci do oficiálneho predstavenia smartfónov Samsung Galaxy S10 chýba ešte niekoľko dní, už vieme, ako budú tieto telefóny vyzerať a v čom sa budú líšiť od svojich predchodcov. Postaral sa o to Evan Bl ...

q

1 Comments

  1. :D reakcia na: Doručovacie drony Googlu smerujú do Európy. Do pár minút doručia balíky s hmotnosťou do 1,5 kg
    9.12.2018 10:12
    Ahoj.

    Uz sa mi viackrat stalo, ze som napisal nieco a tu to nieje zobrazene. naposledy som pisal z mobilu.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Apsara Yogaton

Najnovšie videáPC forum button