SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B Advertisement

Domotron má smart home centrálu riadenú umelou inteligenciou

Technológie
0

Domotron predstavil smart home technológiu, ktorá používa umelú inteligenciu (AI). Vďaka nej je Domotron schopný zisťovať preferencie používateľov a vytvárať tak personalizované automatizácie pre ich existujúce smart home zariadenia. Domotron je možné už dnes objednať s výraznou zľavou cez Indiegogo Early Bird kampaň s cenou od 319 dolárov.

Súčasné smart domy vôbec nie sú také inteligentné, ako by sme čakali a neplnia svoje sľuby. Nie sú jednoducho smart. Domotron prichádza s riešením, ktoré jednoducho a rýchlo spája všetky smart home zariadenia. Špičková umelá inteligencia so strojovým učením dokáže sledovať návyky používateľov a odporúčať im personalizované automatizácie, časové plány a rutiny, ktoré zlepšia ich životný komfort v domácnosti. Domotron stačí zapnúť, spustiť aplikáciu, odpovedať na niekoľko základných otázok a umelá inteligencia začne okamžite vytvárať automatizácie.

„Dnešné ‘kvazi chytré domácnosti’ sú vlastne veľmi hlúpe! Ponúkajú používateľom iba jednoduché ovládanie technologií na diaľku cez mobil, prípadne platformu pre vytváranie vlastných algoritmov a automatizácií pre geekov,“ povedal Alex Janušek, CEO spoločnosti Domotron. „V Domotrone vytvárame najvyspelejšie smart domácnosti na mieru už viac ako desať rokov a stále vylepšujeme fungovanie domácich technológií tak, aby nebolo potrebné žiadne manuálne ovládanie. Vďaka tomuto know-how sa nám podarilo vytvoriť aj celkom nový Domotron Hub, ktorý prináša koncept skutočne chytrej domácnosti aj na masový trh. A vďaka Indiegogo kampani je odteraz dostupný pre spotrebiteľov na celom svete.

Systém je vybavený osobným asistentom Domotron Assistant s umelou inteligenciou, ktorý komunikuje s používateľom prostredníctvom jednoduchého rozhrania. Vďaka tomu mení inak podrobné technické nastavenia na ľahko pochopiteľné otázky a navyše prispôsobuje tempo návrhov podľa miery, akou si používateľ adaptuje automatizáciu. Aplikácia dokonca obsahuje časovú os, ktorá zobrazuje udalosti, ku ktorým už došlo, ale aj plánované automatizácie, ktoré používateľa v najbližšej dobe čakajú. To používateľom poskytuje úplnú kontrolu nad celým systémom a fungovaním domácich technológií.

Domotron vybavený štandardom ZigBee 3.0 je kompatibilný s najznámejšími smart home zariadeniami na trhu, vrátane Philips Hue, IKEA Home Smart, Somfy TaHoma, SONOS, Aqara, SmartThings, Netatmo či iRobot. Domotron Hub využíva vlastné bezdrôtové vypínače s dotykovým ovládaním, ktoré disponujú senzormi na meranie vlhkosti, okolitého svetla, kvality vzduchu, teploty a prítomnosť používateľa v miestnosti. Na ovládanie smart home zariadení v domácnosti tak používatelia môžu využívať nielen mobilnú aplikáciu, ale aj tieto dizajnové vypínače.

Domotron však na automatické fungovanie domácich technológií, ako napríklad nastavenie žalúzií či úpravu intenzity osvetlenia, využíva aj údaje o počasí špecifické pre danú polohu (vrátane aktuálnej oblačnosti), alebo astronomické údaje (východ a západ slnka, fáza Mesiaca). Zároveň využíva aj tzv. geofence, ktorý používateľom umožňuje naviazať zapnutie svetiel alebo otvorenie garážovej brány na ich aktuálnu vzdialenosť od domova.

Domotron je možné si už teraz objednať cez crowdfundingovú platformu Indiegogo so zľavou viac ako 35% z konečnej predajnej ceny. Základný balíček Domotron Hub a Domotron Switch stojí iba 319 USD. V závislosti od počtu izieb v domácnosti je možné si kúpiť výhodnejšie balíčky s väčším počtom vypínačov Domotron Switch.

Zobrazit Galériu

Domotron

Všetky autorove články
umelá inteligencia AI technika smart home domacnost inovácie app aplikácia

Pridať komentár