Dohady: Google umožní posielať SMS priamo z prehliadača na počítači

Technológie
2

V Play Store sa objavila nová verzia aplikácie Android Messages (u nás Správy pre Android). Aktualizácia neprináša významné zmeny v používateľskom rozhraní, ale novinky sú skryté pod povrchom. Analýza kódu, ktorú vykonal web Android Police, odhaľuje, že Google pripravuje spustenie webového rozhrania, ktoré by používateľom umožnilo spárovať ich telefóny s počítačom na odosielanie textových správ. (Treba však dodať, že takéto úvahy sú nevyhnutne špekulatívne a obyčajne sa zakladajú na neúplných informáciách. Opísaná funkcia pravdepodobne ešte nie je aktívna, prípadne je dostupná len pre malé percento používateľov.)

Google vyvíja webové rozhranie, ktoré bude fungovať na desktope alebo notebooku a spojí sa s telefónom na odosielanie správ. Funkcia s kódovým označením Ditto umožní čítať a písať SMS a MMS vo webovom prehliadači. Na použitie tejto funkcie budete musieť navštíviť špeciálnu webovú stránku v počítači, ktorý chcete spárovať s vaším telefónom, a potom jednoducho naskenovať QR kód. Následne bude možné odosielať a prijímať správy vo webovom rozhraní prepojenom s telefónom, komunikácia sa vykoná prostredníctvom vášho operátora. Počítač sa bude používať v úlohe „diaľkového ovládača“. Podobný postup funguje aj v četovej aplikácii Google Allo.

Existujú aj aplikácie tretích strán, ktoré ponúkajú podobné funkcie (AirDroid, Push Bullet). Posielať SMS z počítačov Mac môžu aj používatelia iPhonov.

Zdroj: androidpolice.com

redakcia

Všetky autorove články
Google SMS prehliadac pocitac

2 komentáre

Ufff reakcia na: Dohady: Google umožní posielať SMS priamo z prehliadača na počítači

14.2.2018 19:02
Uff,

0,06 €/SMS = 393.24 € / 1MB dat reakcia na: Dohady: Google umožní posielať SMS priamo z prehliadača na počítači

14.2.2018 10:02
To v 21. storoci este niekto pouziva tento bezkonkurencne najdrahsi datovy prenos?
1MB textu sa da cez SMS poslat na 6554 160-znakovych SMS po 0,06 €/SMS je peknych 393.24 € / 1MB.
SMS do zahranicia 0,1412 €/SMS co je este lepsich 925.43 € / 1MB.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať