SAMSUNG_082020 SAMSUNG_082020 SAMSUNG_082020 Advertisement

Dodajte šmrnc zimným fotkám

0

Keď napadne sneh, musíte sa mať na pozore nielen na ceste, ale aj pri fotení. Vzhľad krajiny sa razom úplne zmení. A preto je trochu iný i spôsob fotenia a úprav.

Tip: Pri fotení nastavte korekciu expozície +1 EV

Upravte expozíciu i vyváženie bielej

Otvorte fotku v module Vyvolať a najprv upravte parametre pod záložkou Expozície. Nájdete ju v pravom paneli s nástrojmi. Určite pridajte kontrast, zreteľnosť a bude sa hodiť i odstránenie oparu. Obrázok bude kontrastnejší a živší.

Upravte expozičné nástroje

Úpravami expozície ste získali kontrastnú fotku, na ktorej lepšie uvidíte efekt Vyrovnanie bielej. Túto funkciu nájdete v pravom paneli nad záložkou Expozícia. Ako prvý krok skúste použiť kvapkadlo a kliknúť do neutrálneho miesta. Väčšinou to však ešte doladíte ručne. Nastavte vyrovnanie bielej a odtieň tak, aby biela farba bola čo najbelšia.

Pridajte snímke farby

Fotka v zime je často skoro čiernobiela, pretože v zasneženej krajine nie je veľa miest, kde by farby nejako vynikli. Pokiaľ však pridáte Živosť, vytiahnete aspoň to málo, čo v krajine z farieb ešte zostalo. Rozhodne takisto vyskúšajte, ako na fotke funguje polarizácia. Malo by to fotku zvýrazniť, ale zase trochu inak ako zreteľnosť alebo kontrast.

A nakoniec selektívne úpravy

Na tejto fotke bude rozhodne zaujímavé ešte zvýrazniť mraky v hornej časti snímky. Použite Prechodový filter (G), v ktorom opäť nadstavte vyššiu zreteľnosť a kontrast a znížte svetlá a expozíciu.

Pridajte prechodový filter na stmavnutie oblohy a zvýraznenie kresby v mrakoch.

 

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať