Image
5.3.2019 0 Comments

Do služieb zdieľania vozidiel, taxíka na privolanie, požičiavania bicyklov a vyhľadávania parkovacích miest pôjde miliarda eur

Spoločnosti BMW Group a Daimler AG investujú spoločne viac ako jednu miliardu eur do piatich spoločných podnikov ktoré budú služby REACH NOW, CHARGE NOW, FREE NOW, PARK NOW a SHARE NOW. Tieto služby mobility dnes po celom svete využíva už 60 miliónov zákazníkov pričom by sa mali zameriavať najmä na Európu a Ameriku. Zámerom je vytvoriť čo najviac možností na trhu mestskej mobility. Centrála spoločností bude v Berlíne, pričom s postupom času a digitalizácie by malo vzniknúť až 1 000 nových pracovných príležitostí.

Prostredníctvom aplikácií REACH NOW budú ponúkať používateľom rôzne ponuky možností, ako sa dostať z bodu A do bodu B. Lístky na miestnu prepravu si bude možné priamo rezervovať a tiež zaplatiť, rovnako ako možnosti mobility, akými sú napríklad zdieľanie vozidiel, taxislužba na privolanie (Ride-Hailing) alebo požičiavanie bicyklov.  

CHARGE NOW je službou spoločnosti Digital Charging Solutions GmbH (DCS) a celoplošnou nabíjacou infraštruktúrou značne prispieva k zmene mobility na bezemisné jazdenie. CHARGE NOW umožňuje vodičom elektrických vozidiel jednoducho a pohodlne vyhľadávať a používať verejné nabíjacie stanice a platiť za ich využívanie. Spoločnosť Digital Charging Solutions GmbH vyvíja riešenia na jednoduché a jednotné využívanie verejných nabíjacích staníc pre výrobcov vozidiel a prevádzkovateľov vozových parkov.

Vďaka viac než 100 000 nabíjacím stanovištiam v 25 krajinách pomáhajú tieto tzv. riešenia white-label originálnym výroxbcom (OEM) a prevádzkovateľom vozových parkov realizovať svoje stratégie elektrickej mobility. Zákazníci profitujú z neobmedzeného prístupu k jednej z najrýchlejšie sa rozrastajúcich verejných sietí nabíjania, ktorá so svojimi viac než 250 prevádzkovateľmi nabíjacích staníc (Charge Point Operators, CPO´s) patrí k najväčším na svete.

PARK NOW zjednodušuje parkovanie v parkovacích domoch alebo na okraji cesty. Vďaka inovatívnej a digitálnej parkovacej službe si zákazníci dokážu jednoducho nájsť optimálne parkovacie riešenie, rezervovať parkovacie miesta, riadiť dobu parkovania, zaparkovať alebo vyparkovať z parkovacieho domu bez použitia lístka a automaticky, bezhotovostne zaplatiť parkovné. Okrem toho pomáha služba PARK NOW mestám a obciam skrátiť dobu, počas ktorej vozidlá hľadajú parkovacieho miesta, ktorá predstavuje približne 30 % vnútromestskej premávky. Služba PARK NOW tým pádom prispieva k čistejším, zdravším a hodnotnejším mestám. V Európe a Severnej Amerike používa túto službu už viac ako 30 miliónov zákazníkov, vo viac než 1 100 mestách.  

FREE NOW ponúka rôzne služby mobility. Zákazníci si môžu niekoľkými dotykmi prsta objednať napríklad taxík, odvoz privátnym vodičom s prenajímaným vozidlom alebo modernú elektrickú kolobežku. FREE NOW je jednou z najväčších taxislužieb na privolanie (Ride-Hailer) v Európe a Latinskej Amerike. Už dnes využíva viac než 21 miliónov zákazníkov a viac ako 250 000 vodičov služby, ktoré výrazne prispievajú k obmedzeniu celkovej vnútromestskej dopravy.  

Prostredníctvom SHARE NOW, služby na zdieľanie vozidiel s využitím koncepcie voľného plynutia, si zákazníci môžu prostredníctvom chytrého telefónu kedykoľvek a kdekoľvek prenajať vozidlo a za prenájom zároveň aj zaplatiť. Rozšíri sa ponuka vozidiel, zväčší sa pokrytie trhu a modelová paleta ponúkne viac možností. Služby SHARE NOW využívajú viac ako štyri milióny zákazníkov, ktorí majú k dispozícii 20 000 vozidiel v 31 medzinárodných metropolách. Vďaka zdieľaniu vozidiel sa zvyšuje ich vyťaženosť, čo prispieva k zníženiu celkového počtu vozidiel v mestách.  

Prostredníctvom podnikov REACH NOW, CHARGE NOW, FREE NOW, PARK NOW a SHARE NOW ponúkajú spoločnosti BMW Group a Daimler AG inovatívne riešenia pre mestá a obce, ktoré sa snažia zefektívniť objem dopravy a zvýšiť jej trvalú udržateľnosť. Spojenie spoločností má vďaka svojim etablovaným službám k dispozícii rozhodujúce zdroje potrebné na trvalo udržateľnú mestskú mobilitu a jej dôsledný rozvoj.

Spoločnými službami mobility odpovedajú spoločnosti BMW Group a Daimler AG na doterajšie a budúce požiadavky na mobilitu, a to najmä v metropolách. Kľúčom je v tomto prípade digitalizácia. Tá otvára nové možnosti pre individuálnejšiu mobilitu. V budúcnosti sa pridajú ďalšie ponuky mobility založené na plnoelektrických a autonómnych vozových parkoch, ktoré budú k dispozícii na požiadanie, budú sa samostatne nabíjať, automaticky parkovať a navzájom sa prepájať s inými dopravnými prostriedkami na ceste či na koľajniciach.  

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Dron sa dokáže vo vzduchu rozdeliť na 5 menších a doručiť tak náklad na 5 miest naraz (video)

12.07.2019 00:15

Krídlatá nažka (samara) je suchý nepukavý plod s jedným semenom a s krídlovitým tvarom, ktorý sa pomaly otáča, keď padá zo stromu (napr. z javora) na zem. Deti ich s obľubou samy vyhadzujú do vzduchu ...

Inovácie

VAIO ohlasuje malý notebook s množstvom portov

12.07.2019 00:00

VAIO predstavil notebook SX12 s 12,5-palcovým displejom a s bohatšou portovou výbavou, ako majú iné porovnateľné modely. Nadväzuje na verziu S11, no ponúka oveľa efektívnejšie využitie priestoru – má ...

Inovácie 2

MAG-LEV ML1 je prvý levitujúci gramofón na svete

12.07.2019 00:05

Zdalo sa, že gramofóny už celkom vymizli, no náhle sa dočkali znovuzrodenia. Vďaka obnovenému záujmu o vinylové platne sa opäť objavili v ponukách obchodov. Ak chcete aj vy jeden vlastniť, možno vás u ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá