Image
5.3.2019 0 Comments

Do služieb zdieľania vozidiel, taxíka na privolanie, požičiavania bicyklov a vyhľadávania parkovacích miest pôjde miliarda eur

Spoločnosti BMW Group a Daimler AG investujú spoločne viac ako jednu miliardu eur do piatich spoločných podnikov ktoré budú služby REACH NOW, CHARGE NOW, FREE NOW, PARK NOW a SHARE NOW. Tieto služby mobility dnes po celom svete využíva už 60 miliónov zákazníkov pričom by sa mali zameriavať najmä na Európu a Ameriku. Zámerom je vytvoriť čo najviac možností na trhu mestskej mobility. Centrála spoločností bude v Berlíne, pričom s postupom času a digitalizácie by malo vzniknúť až 1 000 nových pracovných príležitostí.

Prostredníctvom aplikácií REACH NOW budú ponúkať používateľom rôzne ponuky možností, ako sa dostať z bodu A do bodu B. Lístky na miestnu prepravu si bude možné priamo rezervovať a tiež zaplatiť, rovnako ako možnosti mobility, akými sú napríklad zdieľanie vozidiel, taxislužba na privolanie (Ride-Hailing) alebo požičiavanie bicyklov.  

CHARGE NOW je službou spoločnosti Digital Charging Solutions GmbH (DCS) a celoplošnou nabíjacou infraštruktúrou značne prispieva k zmene mobility na bezemisné jazdenie. CHARGE NOW umožňuje vodičom elektrických vozidiel jednoducho a pohodlne vyhľadávať a používať verejné nabíjacie stanice a platiť za ich využívanie. Spoločnosť Digital Charging Solutions GmbH vyvíja riešenia na jednoduché a jednotné využívanie verejných nabíjacích staníc pre výrobcov vozidiel a prevádzkovateľov vozových parkov.

Vďaka viac než 100 000 nabíjacím stanovištiam v 25 krajinách pomáhajú tieto tzv. riešenia white-label originálnym výroxbcom (OEM) a prevádzkovateľom vozových parkov realizovať svoje stratégie elektrickej mobility. Zákazníci profitujú z neobmedzeného prístupu k jednej z najrýchlejšie sa rozrastajúcich verejných sietí nabíjania, ktorá so svojimi viac než 250 prevádzkovateľmi nabíjacích staníc (Charge Point Operators, CPO´s) patrí k najväčším na svete.

PARK NOW zjednodušuje parkovanie v parkovacích domoch alebo na okraji cesty. Vďaka inovatívnej a digitálnej parkovacej službe si zákazníci dokážu jednoducho nájsť optimálne parkovacie riešenie, rezervovať parkovacie miesta, riadiť dobu parkovania, zaparkovať alebo vyparkovať z parkovacieho domu bez použitia lístka a automaticky, bezhotovostne zaplatiť parkovné. Okrem toho pomáha služba PARK NOW mestám a obciam skrátiť dobu, počas ktorej vozidlá hľadajú parkovacieho miesta, ktorá predstavuje približne 30 % vnútromestskej premávky. Služba PARK NOW tým pádom prispieva k čistejším, zdravším a hodnotnejším mestám. V Európe a Severnej Amerike používa túto službu už viac ako 30 miliónov zákazníkov, vo viac než 1 100 mestách.  

FREE NOW ponúka rôzne služby mobility. Zákazníci si môžu niekoľkými dotykmi prsta objednať napríklad taxík, odvoz privátnym vodičom s prenajímaným vozidlom alebo modernú elektrickú kolobežku. FREE NOW je jednou z najväčších taxislužieb na privolanie (Ride-Hailer) v Európe a Latinskej Amerike. Už dnes využíva viac než 21 miliónov zákazníkov a viac ako 250 000 vodičov služby, ktoré výrazne prispievajú k obmedzeniu celkovej vnútromestskej dopravy.  

Prostredníctvom SHARE NOW, služby na zdieľanie vozidiel s využitím koncepcie voľného plynutia, si zákazníci môžu prostredníctvom chytrého telefónu kedykoľvek a kdekoľvek prenajať vozidlo a za prenájom zároveň aj zaplatiť. Rozšíri sa ponuka vozidiel, zväčší sa pokrytie trhu a modelová paleta ponúkne viac možností. Služby SHARE NOW využívajú viac ako štyri milióny zákazníkov, ktorí majú k dispozícii 20 000 vozidiel v 31 medzinárodných metropolách. Vďaka zdieľaniu vozidiel sa zvyšuje ich vyťaženosť, čo prispieva k zníženiu celkového počtu vozidiel v mestách.  

Prostredníctvom podnikov REACH NOW, CHARGE NOW, FREE NOW, PARK NOW a SHARE NOW ponúkajú spoločnosti BMW Group a Daimler AG inovatívne riešenia pre mestá a obce, ktoré sa snažia zefektívniť objem dopravy a zvýšiť jej trvalú udržateľnosť. Spojenie spoločností má vďaka svojim etablovaným službám k dispozícii rozhodujúce zdroje potrebné na trvalo udržateľnú mestskú mobilitu a jej dôsledný rozvoj.

Spoločnými službami mobility odpovedajú spoločnosti BMW Group a Daimler AG na doterajšie a budúce požiadavky na mobilitu, a to najmä v metropolách. Kľúčom je v tomto prípade digitalizácia. Tá otvára nové možnosti pre individuálnejšiu mobilitu. V budúcnosti sa pridajú ďalšie ponuky mobility založené na plnoelektrických a autonómnych vozových parkoch, ktoré budú k dispozícii na požiadanie, budú sa samostatne nabíjať, automaticky parkovať a navzájom sa prepájať s inými dopravnými prostriedkami na ceste či na koľajniciach.  

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Tetovania na prstoch umožnia ovládať počítač pomocou RFID

09.12.2019 00:10

Počítačoví vedci z kanadskej University of Waterloo vytvorili nositeľné zariadenie na ruku, ktoré umožňuje používateľom obsluhovať počítačové rozhranie vzájomným dotykom ukazováka a palca. Preto vedci ...

Inovácie

Amazon predstavil nový ARM procesor Graviton2 postavený na 7 nm architektúre

06.12.2019 00:15

Cloudová divízia Amazonu AWS oznámila ďalšiu generáciu svojich procesorov ARM s názvom Graviton2. Ide o vlastný dizajn čipu so 7 nm architektúrou, založený je na 64-bitových jadrách ARM Neoverse N1 (6 ...

Inovácie

Robotický záhradník Tertill dokáže plieť burinu v záhonoch

05.12.2019 00:20

Robotické vysávače Roomba nám pomáhajú s domácimi prácami už niekoľko rokov a teraz startup Franklin Robotics predstavil ďalšieho autonómneho pomocníka. Volá sa Tertill a pomôže vám s prácami v záhrad ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá