Digitálny pletací stroj Kniterate vám „vytlačí“ originálne oblečenie

Technológie
0

Španielsky dizajnér Gerard Rubio predstavil  revolučný digitálny pletací stroj nazvaný Kniterate. Stroj bol inšpirovaný 3D tlačou a pracuje s používateľsky prívetivým softvérom na vytvorenie pletených odevov úplne od nuly. Umožňuje používateľovi odev navrhnúť, upraviť šablónu alebo jednoducho len nahrať do programu obrázok oblečenia, ktoré chce vytvoriť.

Pletací stroj funguje podobne ako 3D tlačiareň a vytvárať ním možno oblečenie rôznych tvarov a veľkostí. Zariadenie je určené tým, ktorý nemajú čas na tradičné pletenie, no neuspokoja sa s konfekčnými odevmi a chceli by mať v šatníku jedinečné kusy. Je to takisto obchodná príležitosť pre podnikateľov, ktorým stačí navrhnúť odev a všetko ostatné už urobí za nich stroj. Ďalšia prednosť Kniterate je v tom, že neuveriteľne znižuje množstvo odpadu.

Stroj je vybavený stovkami počítačovo riadených ihiel, ktoré dokážu vytvoriť krásne farebné vzory a oblečenie akejkoľvek veľkosti pomocou ľahko použiteľného softvéru. Rubio hovorí, že program je stále vo vývoji a programátori chcú vytvoriť aj webovú aplikáciu, ktorá by používateľom pomohla vypracovať vlastné návrhy vzorov na pletenie.

Nedávno sa na Kickstarteri začala kampaň na financovanie Kniterate, ktorá potrvá do 8. mája, no  projekt dosiahol cieľovú sumu 100 000 dolárov v priebehu jednej hodiny.

Zdroj: Inhabitat

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Kniterate

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať