SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

Digitálny asistent pre programátorov Kite objaví chyby a navrhne vhodný open source kód

1

Integrované vývojové prostredia a textové editory sú síce plné užitočných nástrojov pre vývojárov, ale väčšinou im chýba pripojenie na internet. Startup Kite teraz prináša programátorom  digitálneho asistenta. Nástroj Kite im pomôže lepšie a rýchlejšie písať kód. Možno ho integrovať do textového editora. Je to bočný panel, ktorý je umiestnený vedľa editora kódu a umožní vám vyhľadávať v otvorených zdrojových kódoch napr. na Githube, v príručkách či ďalších zdrojoch, aby ste kúsky kódu mohli začleniť do svojho programu. Snaží sa vám poskytnúť relevantné dokumentácie, príklady kódu a funkcie, ktoré pravdepodobne budete chcieť napísať. A takisto sa snaží odhaliť prípadné chyby, ktoré ste urobili.

Nedávno uvedený Kite je zatiaľ v štádiu beta, je k dispozícii len pre systém Mac OS X a podporuje iba programovací jazyk Python. Ale CEO a spoluzakladateľ spoločnosti Adam Smith hovorí, že neskôr bude podporovať operačné systémy Windows a Linux, ako aj ďalšie populárne programovacie jazyky, ako je Java, JavaScript a Go. Kite podporuje niekoľko rôznych editorov kódu vrátane Sublime Text, VIM, Emacs a Atom. Funguje aj z príkazového riadka.

Hoci Kite bude sledovať, čo píšete, nebude posielať informácie o vašej práci na cloudové servery, pokiaľ mu to výslovne nepovolíte. No čím viac ľudí bude súhlasiť, že sa podelí o takéto informácie, tým lepšie bude Kite rozpoznávať chyby a odporúčať riešenie.

Zdroj: producthunt.com

wired.com

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

wtf reakcia na: Digitálny asistent pre programátorov Kite objaví chyby a navrhne vhodný open source kód

5.5.2016 11:05
java? oblubene? len to nie :(
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať