Image
21.9.2019 1 Comments

Deň Ekomobility na Ministerstve hospodárstva

Ministerstvo hospodárstva dnes otvorilo brány verejnosti na Dni Ekomobility. Na akcii sa predstavilo takmer 50 vozidiel 20-tich značiek.

Návštevníci si mohli pozrieť, aj na vlastnej koži vyskúšať jazdu na vozidlách poháňaných elektrinou, plynom, aj vodíkom. Okrem toho tu viacero firiem vystavovalo riešenia pre AC aj DC nabíjanie vozidiel, elektrické bicykle, motorky, kolobežky. To že alternatívne palivá nepatria iba do osobných vozidiel tu demonštrovalo niekoľko nákladných vozidiel na LNG, či CNG, autobus, smetiarske auto ale aj elektrinou poháňaná nakladač.

Minister hospodárstva Peter Žiga rozprával o pripravovaných dotáciách na kúpu elkologických vozidiel ktoré by mali byť vo finálnej podobe oznámené na prelome novembra a decembra tohto roku. Na dotácie je zatiaľ vyhradených 5 miliónov eur a budú určené na nákup elektromobilov, plug-in hybridov, vozidiel poháňaných plynom a vodíkových vozidiel. Minister sa však vyjadril, že vláda nemá stanovený konkrétny cieľ nárastu registrácií ekologických vozidiel a ak bude záujem vyšší, môže byť celková suma navýšená.

Medzi vozidlami sme mohli vidieť množstvo aktuálnych modelov elektromobilov, vozidiel na CNG, LPG aj LNG a tiež dvojicu vodíkových vozidiel Toyota Mirai a Hyandai Nexo. Medzi elektromobilmi nechýbala trojica prémiových modelov Mercedes EQC 400, Audi e-tron 55 Quatro a Jaguar i-Pace, ale tiež trojica vozidiel Tesla, Hyundai Kona, Nissan Leaf II a veľa ďalších.

Slovenskú predpremiéru tu mala  Škoda Citigo eiV. Spoločnosť Voltia predstavovala svoje vozidlo Nissan e-NV200 v úprave Voltia a na stánku Greenway sme si mohli zblízka pozrieť unikátny systém Wattbooster umožňujúci vďaka vstavanej batérii prevádzku výkonných rýchlonabíjačiek aj miestach s nedostatočným prívodom ale tiež v spojení s obnoviteľnými zdrojmi energie.

Systém je už nasadený na troch lokalitách v rámci Slovenska. Návštevníci si mohli tiež pozrieť plnenie vozidiel na CNG stanici, absolvovať prehliadku plynárenského múzea či múzea obchodu. Záujemcov počas celého dňa prepravovala ekologická kyvadlová doprava.

Veľmi zaujímavá bola aj prezentácia elektrických formulí ktorú predvádzali študenti zo Stuba Green Teamu, Strednej priemyselnej školy dopravnej z Trnavy, ako aj študenti z projektu Greenpower Slovensko. Zaujímavá bola aj ukážka slovenských e-bajkov Kenzel aj so systémom Bike Sharingu.

Akcia sa tešila pomerne veľkému záujmu verejnosti a budeme dúfať že nebola poslednou.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Vianoce 2019 s Telekomom: voľné balíky dát pre všetkých, dvojičky Samsung, nový hardvér aj bonus na príslušenstvo

21.10.2019 21:46

Už vo štvrtok 24. októbra 2019 štartuje Telekom vianočnú kampaň roka 2019. V predaji budú tri varianty obľúbených dvojičiek, posilnená ponuka hardvéru, aj bonus na príslušenstvo. Pre všetkých je tu aj ...

Produkty

Vianoce 2019 s Telekomom na Easy: nové balíky dát so zľavou aj bonusy za pravidelné dobíjanie

21.10.2019 21:08

Spoločnosť Telekom oznámila štart Vianočnej kampane pre Easy karty s viacerými novinkami. Všetci majitelia Easy kariet dostanú benefit:  2x voľný balík dát V rámci vianočnej kampane Telekom venuje z ...

Produkty

Nikon uvádza novú bezzrkadlovu Z50 do predaja

18.10.2019 19:23

Nikon v Slovenskej premiére predstavil  svoj prvý mirrorless fotoaparát radu Z formátu DX, Nikon Z 50 a dvojicu zoomových objektívov NIKKOR Z formátu DX : NIKKOR Z DX 16 – 50 mm f/3,5 – 6,3 VR a NIKKO ...

1 Comments

  1. Hej Redakcia! ... 40 MB ma tato konkretna stranka!...Lazy loading? reakcia na: Deň Ekomobility na Ministerstve hospodárstva
    22.9.2019 16:09
    Co tak zaviest Lazy loading a kompresiu obrazkov, alebo aspon limit na rozlisenia pri desktope a mobile. Obrazky 3000px tu nahravate. Prekliknem par stranok a cely drahy 500 MB balicek netu to minie.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019
MANDAYIT 2019