Demonštrovaná bola druhá verzia hoverboardu Hendo

Technológie
0

Spoločnosť Arx Pax predstavila druhú verziu svojho hoverboardu štýlovo 21. októbra 2015, teda v deň, keď vo filme Back to the Future II Marty McFly príde do budúcnosti a použije hoverboard.

Základ vznášadla, ktoré sa vďaka magnetickej levitácii kĺže nad medenou podlahou, tvorí skejtbordová doska. Oproti prvej verzii má Hendo 2.0 vysunuté motory, aby sa zlepšila trakcia. Používateľ môže presunutím hmotnosti svojho tela trochu meniť smer jazdy. Okrem toho má druhá verzia lepšiu výdrž batérie a tvorcovia eliminovali aj hlasné kvílenie, ktoré sprevádzalo jazdu na hoverboarde v decembri minulého roka.

hendo.gif

Aby bolo jasné, s hoverboardom Hendo sa nestretnete len tak na ulici, potrebuje totiž medenú podlahu, aby sa mohol odraziť a vznášať. Spoločnosti Arx Pax sa v kampani na Kickstarteri koncom minulého roka podarilo predať len 11 z 10 000 vznášadiel.

Spoločnosť tvrdí, že ani neplánuje spotrebiteľskú verziu svojho produktu, jej cieľom bolo len preukázať funkčnosť technológie MFA (Magnetic Field Architecture). Nedávno získala tri patenty na motor, pohon a kontrolné systémy a chce predávať technológiu, ktorá by mohla uplatniť v rôznych prípadoch použitia vrátane štrukturálnej izolácie na ochranu budov proti zemetraseniu, ale aj v oblasti priemyselnej automatizácie, dopravy a športu.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať