Dell EMC Technology Day 2016 prvýkrát na Slovensku po akvizícii EMC

0

Spoločnosť Dell prvýkrát po akvizícii EMC predstavila na Slovensku svoje spoločné portfólio na Dell EMC Technology Day 2016. Podobne ako na medzinárodnej konferencii pred dvoma týždňami bola hlavnou témou transformácia IT a prechod na digitálny biznis. Išlo zároveň o prvú prezentáciu spoločného portfólia produktov a služieb na Slovensku pod zlúčenou značkou Dell EMC.

Peter Zajíček nám predstavil novinky v oblasti klientskych zariadení, predovšetkým podnikových notebookov a konvertibilných zariadení, herných notebookov, ale aj zodolnených notebookov a tabletov. 

Ondrej Bačina predstavil novinky v oblasti serverov a technológií pre dátové centrá.

Technology Day 2016 otvoril generálny riaditeľ spoločnosti Dell EMC Slovensko a Rakúsko Pavol Varga.

Rezonovala najmä téma digitálnej transformácie, ktorú zlúčenie oboch spoločností na IT trhu prináša. Nová ponuka spája tie najlepšie technológie od Dell EMC a zameriava sa predovšetkým na cloud, analýzu big data, konvergovanú infraštruktúru, úložiská, ochranu dát a zabezpečenie. Cloud nie je miesto, kam sa ukladajú údaje, ale spôsob, ako v prípade IT firiem robiť svoj biznis.

Demonštrácie kvality displeja Dell XPS

Server Power Edge FX

K hernému notebooku Alienware možno pripojiť externý modul s výkonnou grafickou kartou

„Takmer polovica popredných firiem netuší, ako bude podnikanie v ich odbore vyzerať už o tri roky. Zhodujú sa však na tom, že kľúčové stratégie pre digitálnu transformáciu budú presun ku cloudovému modelu, rozširovanie možností vývoja softvéru, urýchlenie inovácií a hlbšie porozumenie dátam. Práve spojením Dell EMC dokážeme zákazníkom ponúknuť rýchlejšie dostupné služby a ich jednoduchšiu implementáciu,“ dodáva Stanislav Hájek, marketingový riaditeľ Dell EMC. 

Zástupcovia Dell Technologies zároveň predstavili návštevníkom svoje vízie a produkty v rámci série prednášok a nechýbala ani zaujímavá expozícia najnovších technologických riešení a produktov. 

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať