Image
27.2.2017 0 Comments

Data Selfie vám ukáže, ako umelá inteligencia Facebooku sleduje vašu aktivitu na webe

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako Facebook zbiera dáta o vás, aby vás mohol kŕmiť obsahom, o ktorom predpokladá, že sa vám bude páčiť? Teraz je tu aplikácia, ktorá vám na túto otázku môže odpovedať.

Volá sa Data Selfie, môžete si ju stiahnuť zadarmo a ide o open source doplnok pre Chrome. Pomôže vám zistiť, ako algoritmy strojového učenia sledujú a analyzujú vašu aktivitu na Facebooku a získavajú prehľad o vašej osobnosti a zvykoch. Aplikácia sleduje vaše interakcie na Facebooku a z nazbieraných dát  vytvára správy. Data Selfie pozoruje, čo prehliadate, ako dlho sa na to pozeráte, čo sa vám páči, na čo kliknete a čo píšete. Potom na tieto údaje uplatní spracovanie prirodzeného jazyka a algoritmy strojového učenia z IBM Watson a od University of Cambridge.

Doplnok prichádza s praktickým dashboardom, ktorý ukazuje vašu agregovanú aktivitu na Facebooku na časovej osi, prehľadne rozdelenú farebným kódovaním, aby vás upozornil na rôzne aspekty týkajúce sa využitia vašich dát.

Okrem toho vám Data Selfie ponúka možnosť vidieť, pri akých príspevkoch ste strávili najviac času, či už ide o príspevky priateľov, alebo obľúbené stránky. Fascinujúcim spôsobom využíva doplnok prediktívnu analytiku na odhadnutie vecí, ako je vaša politická orientácia, nákupné či stravovacie preferencie.

Na zabránenie tomu, aby sa údaje o vás dostali do nepovolaných rúk, doplnok ukladá dáta lokálne, teda len na vašom počítači, nie na externých serveroch.

V rámci svojej iniciatívy na podporu transparentnosti internetu tvorca Data X dal kód Data Selfie k dispozícii na nahliadnutie vývojárom na GitHube. Ak vás doplnok zaujal, môžete si ho stiahnuť z Chrome Web Store.  

Zdroj: Thenextweb

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

ISE 2018 : Epson

17.02.2018 21:06

Spoločnosť Epson lákala návštevníkov monumentálnym stánkom ktorému dominovala veľkoplošná projekcia zložená z 8 projektorov. V expozícii sme mohli vidieť prvý projektor Epson s natívnym rozlíšením ...

Produkty

Sherlock oslavuje 30 rokov

16.02.2018 18:38

Bezpečnostné dvere Sherlock oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Boli sme pozvaní priamo do priestorov spoločnosti a nazreli sme do tajomstiev ich výroby. Bezpečnostné dvere Sherlock sú prvé protipožia ...

Produkty

ISE 2018: Optoma

15.02.2018 23:17

Spoločnosť Optoma je známa predovšetkým ako výrobca kvalitných projektorov. Tentoraz však predstavovala novú LED stenu, zostavenú z LED panelov s pomerom strán 16:9, s rozstupom 2,6 mm a celkovou hrúb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá