PC REVUE
Image
27.2.2017 0 Comments

Data Selfie vám ukáže, ako umelá inteligencia Facebooku sleduje vašu aktivitu na webe

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako Facebook zbiera dáta o vás, aby vás mohol kŕmiť obsahom, o ktorom predpokladá, že sa vám bude páčiť? Teraz je tu aplikácia, ktorá vám na túto otázku môže odpovedať.

Volá sa Data Selfie, môžete si ju stiahnuť zadarmo a ide o open source doplnok pre Chrome. Pomôže vám zistiť, ako algoritmy strojového učenia sledujú a analyzujú vašu aktivitu na Facebooku a získavajú prehľad o vašej osobnosti a zvykoch. Aplikácia sleduje vaše interakcie na Facebooku a z nazbieraných dát  vytvára správy. Data Selfie pozoruje, čo prehliadate, ako dlho sa na to pozeráte, čo sa vám páči, na čo kliknete a čo píšete. Potom na tieto údaje uplatní spracovanie prirodzeného jazyka a algoritmy strojového učenia z IBM Watson a od University of Cambridge.

Doplnok prichádza s praktickým dashboardom, ktorý ukazuje vašu agregovanú aktivitu na Facebooku na časovej osi, prehľadne rozdelenú farebným kódovaním, aby vás upozornil na rôzne aspekty týkajúce sa využitia vašich dát.

Okrem toho vám Data Selfie ponúka možnosť vidieť, pri akých príspevkoch ste strávili najviac času, či už ide o príspevky priateľov, alebo obľúbené stránky. Fascinujúcim spôsobom využíva doplnok prediktívnu analytiku na odhadnutie vecí, ako je vaša politická orientácia, nákupné či stravovacie preferencie.

Na zabránenie tomu, aby sa údaje o vás dostali do nepovolaných rúk, doplnok ukladá dáta lokálne, teda len na vašom počítači, nie na externých serveroch.

V rámci svojej iniciatívy na podporu transparentnosti internetu tvorca Data X dal kód Data Selfie k dispozícii na nahliadnutie vývojárom na GitHube. Ak vás doplnok zaujal, môžete si ho stiahnuť z Chrome Web Store.  

Zdroj: Thenextweb

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Spoločnosť NAY oslavuje 20 rokov a zákazníci dostali darček v podobe nového konceptu predajne

11.11.2018 21:37

Najväčšia sieť špecializovaných predajní s elektronikou NAY oslavuje v tomto roku 20 rokov a jej prvou veľkoplošnou predajňou bola tá na Tuhovskej ulici na Zlatých Pieskoch v Bratislave. V čase svojho ...

Produkty

Synology prichádza s DSM 7.0. Nový dizajn, nové možnosti, rýchlejšia práca a viac bezpečia

11.10.2018 23:22

Spoločnosť Synology predstavila nový operačný systém pre svoje NAS zariadenia verzie DSM 7.0 a viacero nových služieb a vylepšení. <iframe width="560" height="315" src="https: ...

Produkty 1

Nová motorola one je v predaji a naviac s príjemnou cenou

11.10.2018 01:22

Spoločnosť Lenovo na tlačovej konferencii oznámila uvedenie horúcej novinky motorola one na náš trh. Novinka prichádza s 5,9 palcovým displejom Max Vision HD+ s rozlíšením 720x1520 bodov a uhloprie ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Daily Web 2018

Najnovšie videáPC forum button