Image
27.2.2017 0 Comments

Data Selfie vám ukáže, ako umelá inteligencia Facebooku sleduje vašu aktivitu na webe

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako Facebook zbiera dáta o vás, aby vás mohol kŕmiť obsahom, o ktorom predpokladá, že sa vám bude páčiť? Teraz je tu aplikácia, ktorá vám na túto otázku môže odpovedať.

Volá sa Data Selfie, môžete si ju stiahnuť zadarmo a ide o open source doplnok pre Chrome. Pomôže vám zistiť, ako algoritmy strojového učenia sledujú a analyzujú vašu aktivitu na Facebooku a získavajú prehľad o vašej osobnosti a zvykoch. Aplikácia sleduje vaše interakcie na Facebooku a z nazbieraných dát  vytvára správy. Data Selfie pozoruje, čo prehliadate, ako dlho sa na to pozeráte, čo sa vám páči, na čo kliknete a čo píšete. Potom na tieto údaje uplatní spracovanie prirodzeného jazyka a algoritmy strojového učenia z IBM Watson a od University of Cambridge.

Doplnok prichádza s praktickým dashboardom, ktorý ukazuje vašu agregovanú aktivitu na Facebooku na časovej osi, prehľadne rozdelenú farebným kódovaním, aby vás upozornil na rôzne aspekty týkajúce sa využitia vašich dát.

Okrem toho vám Data Selfie ponúka možnosť vidieť, pri akých príspevkoch ste strávili najviac času, či už ide o príspevky priateľov, alebo obľúbené stránky. Fascinujúcim spôsobom využíva doplnok prediktívnu analytiku na odhadnutie vecí, ako je vaša politická orientácia, nákupné či stravovacie preferencie.

Na zabránenie tomu, aby sa údaje o vás dostali do nepovolaných rúk, doplnok ukladá dáta lokálne, teda len na vašom počítači, nie na externých serveroch.

V rámci svojej iniciatívy na podporu transparentnosti internetu tvorca Data X dal kód Data Selfie k dispozícii na nahliadnutie vývojárom na GitHube. Ak vás doplnok zaujal, môžete si ho stiahnuť z Chrome Web Store.  

Zdroj: Thenextweb

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový Honor 10 je na našom trhu

15.05.2018 16:03

Značka smartfónov Honor uviedla na náš trh svoju novú vlajkovú loď Honor 10. Dizajnový telefón bol uvedený 15. mája v Londýne. Honor 10 s 5,84" bezrámčekovým displejom má duálny fotoaparát, ktorý pri ...

Produkty

Aplikácia Tatrabanky vás už spozná podľa tváre

14.05.2018 23:57

Tatra banka ako prvá banka na Slovensku predstavila funkciu Tvárová biometriaTB, vďaka ktorej je možné vytvoriť si nový bankový účet priamo z mobilnej aplikácie, bez potreby návštevy pobočky. Na ten s ...

Produkty

HP : Nové notebooky a pracovné stanice aj najmenšia laserová tlačiareň

22.04.2018 22:01

Spoločnosť HP predstavila nové zariadenia HP LaserJet Pro M15 a M28, najmenšie laserové tlačiarne vo svojej triede na svete. Tlačiarne sú o 30% menšie ako predchádzajúce generácie. Aj napriek ich mini ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2018

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button