Image
27.2.2017 0 Comments

Data Selfie vám ukáže, ako umelá inteligencia Facebooku sleduje vašu aktivitu na webe

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako Facebook zbiera dáta o vás, aby vás mohol kŕmiť obsahom, o ktorom predpokladá, že sa vám bude páčiť? Teraz je tu aplikácia, ktorá vám na túto otázku môže odpovedať.

Volá sa Data Selfie, môžete si ju stiahnuť zadarmo a ide o open source doplnok pre Chrome. Pomôže vám zistiť, ako algoritmy strojového učenia sledujú a analyzujú vašu aktivitu na Facebooku a získavajú prehľad o vašej osobnosti a zvykoch. Aplikácia sleduje vaše interakcie na Facebooku a z nazbieraných dát  vytvára správy. Data Selfie pozoruje, čo prehliadate, ako dlho sa na to pozeráte, čo sa vám páči, na čo kliknete a čo píšete. Potom na tieto údaje uplatní spracovanie prirodzeného jazyka a algoritmy strojového učenia z IBM Watson a od University of Cambridge.

Doplnok prichádza s praktickým dashboardom, ktorý ukazuje vašu agregovanú aktivitu na Facebooku na časovej osi, prehľadne rozdelenú farebným kódovaním, aby vás upozornil na rôzne aspekty týkajúce sa využitia vašich dát.

Okrem toho vám Data Selfie ponúka možnosť vidieť, pri akých príspevkoch ste strávili najviac času, či už ide o príspevky priateľov, alebo obľúbené stránky. Fascinujúcim spôsobom využíva doplnok prediktívnu analytiku na odhadnutie vecí, ako je vaša politická orientácia, nákupné či stravovacie preferencie.

Na zabránenie tomu, aby sa údaje o vás dostali do nepovolaných rúk, doplnok ukladá dáta lokálne, teda len na vašom počítači, nie na externých serveroch.

V rámci svojej iniciatívy na podporu transparentnosti internetu tvorca Data X dal kód Data Selfie k dispozícii na nahliadnutie vývojárom na GitHube. Ak vás doplnok zaujal, môžete si ho stiahnuť z Chrome Web Store.  

Zdroj: Thenextweb

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Spoločnosť HP predstavila letné novinky

11.07.2018 15:10

Spoločnosť HP predstavila celý rad nových notebookov a monitorov. <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/RVyQMlh8O18?ecver=1" frameborder="0" allow="autoplay; enc ...

Produkty 2

S operátorom 4ka si užijete nekonečné dáta počas celých prázdnin

05.07.2018 19:41

Náš najmladší operátor 4ka pripravil pre všetkých nových aj existujúcich zákazníkov niekoľko prázdninových darčekov. Tým hlavným sú nekonečné dáta pre všetkých zákazníkov ktorý si v termíne od 2.7. do ...

Produkty

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

23.06.2018 01:06

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliaz ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button