Image
12.11.2018 6 Comments

Ďakujeme SMS, vitaj PUSH!

Máte radi poriadok vo svojich financiách? Je pre vás dôležité poznať všetky pohyby na účtoch? Už roky banky posielajú SMS správy o každom pohybe na účte. Takéto správy môžu byť neoceniteľné aj v prípade, ak sa deje niečo nepredvídané, či dokonca nekalé. Dostanete informáciu o tom, kto a koľko vám stiahol z kreditnej karty alebo z účtu, napríklad pri internetových platbách, či platbách u obchodníkov v zahraničí, ktorí nevzbudzujú prílišnú dôveru.

Nová doba však produkuje nové aplikácie, a tak aj tieto správy postúpili o krok ďalej. V mobilnej aplikácii Tatra banky pribudla voľba PUSH notifikácia. Stačí si ju zvoliť miesto SMS správ.

PUSH notifikácia vs SMS správy

Prečo si mám aktivovať PUSH? Čo mi to prinesie?  Notifikácie sú moderným spôsobom, ktorý nezahlcuje pamäť vášho telefónu a poskytujú nové možnosti. Predstavte si napríklad, že cestujete v autobuse, a plánujete výber z bankomatu. Vytiahnete si smartfón, otvoríte aplikáciu Tatra banka a zvolíte si výber z bankomatu mobilom. Kým vystúpite, potvrdíte výber a jednorazový kód pre výber z bankomatu vám obratom príde ako PUSH notifikácia. Pri bankomate tak nemusíte opäť zapínať aplikáciu, stačí si prečítať notifikáciu, ktorá po zobrazení zmizne.  

Nastavili ste si udalosti, o ktorých chcete dostávať správy, a tak vám po zrealizovaní výberu príde aj notifikácia o pohybe na účte. V notifikácii nájdete len najdôležitejšie informácie o pohybe, čím zabezpečíte, že aj pri odcudzení mobilu nikto nebude poznať detaily vašich platieb. Jednoduchým kliknutím na notifikáciu sa dostanete priamo do aplikácie Tatra banka, kde si po zadaní PIN kódu môžete pozrieť detail danej transakcie.

   

S PUSH ste stále online

Prijaté SMS správy o transakciách si môžete pozrieť v okamihu, keď ste správu dostali, prípadne kedykoľvek v aplikácii Správy. PUSH notifikácie, na ktoré ste zatiaľ nereagovali, sú na notifikačnej lište. Po prečítaní sa vymažúé a neukladajú vo vašom zariadení. Ak nie ste pripojení k internetu, či už cez Wi-Fi, alebo mobilné dáta, všetky zmeškané notifikácie vám prídu, len čo sa so smartfónom znovu pripojíte. V dnešnej dobe, kedy sú mobilné dáta za cenu domácich vo všetkých krajinách EU a Wi-Fi pripojenie je takmer všade, sú tak notifikácie vhodným nástrojom pre väčšinu aplikácií, nielen pre tie bankové. Napríklad v lietadle, ktoré má pripojenie na Wi-Fi, ale GSM signál v ňom nemáte, vám notifikácie budú chodiť, SMS správy však nie.

PUSH Notifikácie sa vzhľadom na nízke náklady, vysokú efektivitu a otváranosť správ stávajú stále viac a viac populárne vo svete aj na Slovensku. Viete si napríklad predstaviť, že by ste pri každej správe zo sociálnych sietí dostali miesto notifikácie SMS správu? Možnosti personalizácie notifikácií a bohaté využitie ich teda stále posúvajú vpred. Ak sledujete najnovšie trendy, nastavte si notifikácie aj k svojmu bankovému účtu. Aplikácia Tatra banka túto možnosť klientom prináša v nastaveniach B-mailu.

Zobrazit Galériu
Autor: Tatra banka

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 7

Huawei má ešte väčší problém, ARM mu stopol licencie

23.05.2019 15:38

Návrhár čipov ARM zasadil ďalšiu ranu spoločnosti Huawei, keď s ňou prerušil väzby. Bez Googlu by Huawei mohol prežiť, ale bez ARM asi nie. Podľa britskej BBC ARM Holdings rozoslal zamestnancom inter ...

Technológie

Májová aktualizácia Windows 10 je už dostupná na stiahnutie cez Windows Update

22.05.2019 14:32

Microsoft už zverejnil finálnu verziu májovej aktualizácie Windows 10. Prináša novú svetlú tému pre základný panel, ponuku Štart a notifikačné centrum, funkciu Windows sandbox a zlepšené vyhľadávanie, ...

Technológie 1

Openshift – jedna z najlepších platforiem pre moderné aplikácie

22.05.2019 00:09

Špeciálny projekt Škálovanie, mikroservisy, DevOps, Cloud a High availability možno zaradiť medzi často skloňované termíny v IT sfére, ktoré sa snažia nájsť riešenie na už notoricky známy problém:  „ ...

q

6 Comments

 1. jeden dovod reakcia na: Ďakujeme SMS, vitaj PUSH!
  14.11.2018 09:11
  jediny dovod preco menia SMS na PUSH je, ze si banka znizuje naklady za platby za SMS. zvysok je len motivacny balast na klientov
  Reagovať
 2. tb reakcia na: Ďakujeme SMS, vitaj PUSH!
  13.11.2018 10:11
  cela prifajcena a draha Tatra... aj s ich napadmi
  Reagovať
 3. To by najprv museli fungovat... reakcia na: Ďakujeme SMS, vitaj PUSH!
  12.11.2018 16:11
  PUSH notifikacie som si aktivoval a zrazu som nevedel o ziadnej prichodzej transakcii, ktora mi prisla na ucet, rovnako, ako o ziadnej platbe kartou. Zaujimave je, ze fungovali bezproblemovo, ked mi platby odchadzali z IB. V kazdom pripade ma najviac zaujimaju notifikacie o odchadzajucich automatickych platbach , inkasach a o prichadzajucich platbach. Tie mi nezobrazuje, takze pre mna je to novinka na prd.
  Reagovať
 4. nechcu platit za zasielanie sms, tak zakaznik nech si plati data reakcia na: Ďakujeme SMS, vitaj PUSH!
  12.11.2018 11:11
  nechcu platit za zasielanie sms, tak zakaznik nech si plati data. uplna hlupost. sms mi pride hned. hento len ak som pripojeny na siet. to znamena v mojom pripade, ked si zapinam net raz za cas, kedze nie som online a vyuzivam len wi-fi doma, nepotrebujem data a byt online, kedze nie som na mobile zavisly, ze notifikacia mi pride po hodinach, kym sms hned. co je tak asi pre mna lepsie?
  Reagovať
 5. push je pre odosielatela zdarma, sms sa plati reakcia na: Ďakujeme SMS, vitaj PUSH!
  12.11.2018 08:11
  hlavne treba napisat ze push vyuziva datovy balik a cerpa z neho (plati to priamo zakaznik), sms pouziva sluzbu gsm siete a plati ho odosielatel (ktory to samozrejme zapocita do ceny za sluzby ktore plati zakaznik).
  bmail dava tatrabanka akoze zdarma, ale niekto tie sms zaplatit musi.
  Reagovať
 6. reklama nie clanok!!! reakcia na: Ďakujeme SMS, vitaj PUSH!
  12.11.2018 02:11
  reklama nie clanok!!!
  Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA 2019

Najnovšie videá

Cyber Central Malware Analysis Training


PC forum button