Daimler predstavil elektrické nákladné autá Freightliner s dojazdom až 400 km

Technológie
0

Plne elektrický nákladný diaľkový ťažký Freightliner eCascadia a stredne ťažký Freightliner eM2 106 pre lokálnu dopravu prvýkrát predstavili (na júnovom podujatí Capital Market & Technology Days) v meste Portland amerického štátu Oregon. Do konca roka 2018 plánuje ich producent Daimler Trucks North America (DTNA) odovzdať zákazníkom v USA spolu 30 elektrických nákladných motorových vozidiel a ich sériovú výrobu začať v roku 2021.

Divízia Daimler Trucks, do ktorej patrí aj spoločnosť DTNA, zároveň v Portlande oznámila, že vytvára novú skupinu E-Mobility Group (EMG) združujúcu celosvetové know-how pre elektrické pohony v úžitkových vozidlách. K dispozícii má prevádzky okrem iného v Portlande (USA), Stuttgarte (Nemecko) a Kawasaki (Japonsko).

„Založením našej novej globálnej skupiny E-Mobility Group maximalizujeme účinnosť našich investícií do tejto strategickej kľúčovej technológie. Takto dokážeme našim zákazníkom v budúcnosti ponúknuť tie najlepšie riešenia,“ poukázal na prínosy novo vytvorenej skupiny Martin Daum, v predstavenstve spoločnosti Daimler zodpovedný za nákladné vozidlá a autobusy.

Freightliner eCascadia (730 k) pre ťažkú prepravu ponúka pri kapacite akumulátorov 550 kWh dojazd až 400 km. Na 80-percentné dobitie akumulátorov vozidla a tým predlženie jeho dojazdu o ďalších 320 km stačí 90 minút. Freightliner eM2 106 (480 k) pre stredne ťažký segment určený pre lokálnu distribučnú prepravu ako aj doručovanie v rámci poslednej míle s kapacitu akumulátorov 325 kWh dosahuje dojazd 370 km. Za 60 minút má dobité akumulátory na 80 percent a predĺžený dojazd asi o 300 km.

Zobrazit Galériu

Daimler Communications

Všetky autorove články
Daimler auto elektro doprava smart city energia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať