DARPA chce ochrániť kritické infraštruktúry pred kybernetickým útokom

Bezpečnosť
0

Hackeri v posledných rokoch niekoľkokrát prelomili ochranu vládnych agentúr v USA, preto sa DARPA rozhodla, že je najvyšší čas niečo s tým urobiť. Vedecká divízia Pentagonu spustila preto nový program RADICS (Rapid Attack Detection, Isolation and Characterization), ktorého cieľom je vyvíjať inovatívne technológie na rýchle odhalenie kybernetických útokov a reagovanie na ne.

RADICS bol špeciálne vytvorený na odvrátenie ohrozenia bezpečnosti kritickej infraštruktúry USA, najmä tej, ktorá je životne dôležitá pre činnosť ministerstva obrany. Vláda by tak mala byť schopná rýchlo detegovať snahy teroristov či hackerov vyradiť dodávky elektriny či dopravné systémy v krajine.

DARPA má záujem predovšetkým o včasné varovanie pred hroziacim útokom, izoláciu siete a charakterizovanie hrozby. Potrebné technológie sú preto zamerané na detekciu anomálií, mapovanie konvenčných a priemyselných riadiacich sieťových systémov, nastavovanie ad hoc siete, analýzu riadiacich protokolov a rýchlu forenznú charakteristiku kybernetických útokov ohrozujúcich zariadenia priemyselného riadiaceho systému.

Agentúra chce v rámci podujatia Proposers Day 14. decembra hovoriť so zástupcami spoločností, ktoré by prichádzali do úvahy ako potenciálni partneri projektu.

Zdroj: engadget.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať