Cyanogen končí. Firma, ktorá chcela prevziať od Googlu budúcnosť Androidu, to vzdala

1

Ukazuje sa, že údaje o používateľskej základni a miliónoch dolárov, ako aj ambiciózne ciele spoločnosti, ktorá chcela do svojich rúk prevziať od Googlu budúcnosť Androidu, boli klamlivé.

Cyanogen Inc., startup so sídlom v Palo Alto, ukončí na Silvestra svoje služby vrátane nightly zostavení a open source odnože CyanogenMod, píše sa v krátkom blogovom príspevku spoločnosti.

Cyanogen je modifikovaná verzia Androidu, ktorá sa nespolieha na služby Googlu. Oznámenie o tom, že spoločnosť opustí svojich proklamovaných 50 miliónov používateľov, je prekvapujúce. Používatelia smartfónov OnePlus One, ktoré sú postavené na komerčnej verzii tohto operačného systému, už zrejme nebudú dostávať ďalšie aktualizácie.

Tím však ubezpečil komunitu s osemročnou históriou a tisíckami prispievateľov, že bude pracovať na novej odnoži softvéru CyanogenMod a začne vlastný open source projekt s názvom Lineage.

Vyhlásenie o zániku Cyanogenu prišlo len mesiac po odchode jeho zakladateľa a technického riaditeľa Steve Kondika. Pritom Cyanogen bol považovaný za jeden z najstabilnejších používateľských ROM vo svete Androidu. V minulom roku spoločnosť uzavrela partnerstvo s Microsoftom. Niekoľko služieb redmondskej spoločnosti (Bing, Skype, OneDrive, OneNote a Office) sa malo použiť v komerčnej verzii jej operačného systému ako náhrada za služby Googlu.

Cyanogen získal aj viac ako 115 miliónov dolárov od rôznych investorov vrátane Andreessen Horowitz a Twitter Ventures. Nie je však jasné, koľko ľudí používa open source a komerčnú verziu Cyanogenu. Začiatkom roka totiž bola spoločnosť obvinená z toho, že poskytovala investorom sfalšované údaje.

Zdroj: http://mashable.com

Redakcia

Všetky autorove články
Cyanogen

1 komentár

Len si zacnite s microsoftom reakcia na: Cyanogen končí. Firma, ktorá chcela prevziať od Googlu budúcnosť Androidu to vzdala

29.12.2016 07:12
a rýchlo skončíte.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať