Image
8.1.2018 0 Comments

Creative prináša kúzlo slúchadlovej zvukovej holografie Super X-Fi™

Spoločnosť Creative dnes predstavila technológiu Super X-Fi, ktorá umožňuje používateľom slúchadiel vychutnať si bezprecedentný 3D holografický zvuk. Technológia Super X-Fi je revolučným skokom z technológie Creative’s X-Fi®, ktorá prináša množstvo špičkových produktov Creative vrátane oceneného systému domáceho kina X-Fi Sonic Carrier. 

Čo je Super X-Fi?
Predstavte si zážitok z počúvania špičkového systému s viacerými reproduktormi v divadle a vytvorte si rovnako rozsiahly zážitok s rovnakou hĺbkou, detailom, zvukovou stopou, trojrozmernosťou, ponorením, realizmom a mnoho ďalších. To je kúzlo 3D holografie, ale v oblasti audia pre slúchadlá.

Využitím špičkovej technológie presnosti, ktorá mapuje výraznú akustiku zvukového systému premietajúceho zvuk do ľudského ucha v trojrozmernom priestore, dokáže Super X-Fi inteligentne preložiť holografický zvukový zážitok na kompletnú informáciu do rovnako úchvatného počúvania pre slúchadlá. Ľudstvo dosiahlo vrchol v ocenení hudby vytvorením profesionálnych orchestrov, ktoré hrajú vo veľkých sofistikovaných hudobných sálach.

PC forum

Produkujú hudbu najčistejšej vernosti – zvuku svätého grálu. Ľudia museli použiť viacero reproduktorov, aby sa pokúsili vytvoriť ten istý prirodzený zvuk. Keď sa snažili urobiť to isté so slúchadlami, všetci dosiahli zvuk, ktorý bol neprirodzene obmedzený a preplnený, až do Super X-Fi. Čo robí Super X-Fi so zvukom v slúchadlách je, že zachytáva blesk vo fľaši!

Veríme, že so systémom Super X-Fi sme zachytili svätý grál vytvorením tak dobrého a reálneho slúchadlového zvuku ako v skutočnosti je,͟ povedal Lee Teck Chee, autor Super X-Fi a VP technológií v spoločnosti Creative. Ako Super X-Fi funguje Prieskum spoločnosti Creative pre tento svätý grál zvuku zahŕňal veľa rokov výskumu, rozsiahlu analýzu dát týkajúcu sa akustiky miestnosti, ľudskej antropometrie a dynamiky slúchadiel. Super X-Fi je výpočtovo náročná a algoritmicky zložitá technológia.

Táto technológia prispôsobí zvuk každému jednotlivcovi pomocou sofistikovaného procesu zmapovania hlavy a ucha. Mapuje stovky antropologických funkcií s vysokou presnosťou pomocou detekcie a analýzy obrazu v reálnom čase. Následne umelá inteligencia (AI) extrahuje tieto antropologické prvky spolu s dynamikou vybraných slúchadiel a syntetizuje ich pomocou viacrozmernej mapy požadovanej akustickej miesnosti. Použitím tejto systentizovanej mapy SXFI, technológia Super X-Fi vytvorí zvukovú holografiu tak, aby poskytla magický zážitok z počúvania zo slúchadiel, zvyčajne je to vyrobené jedinečne pre každého človeka.

Akokoľvek je to všetko jednoduché – všetci užívatelia musia urobiť fotografiu svojej hlavy prostredníctvom ich telefónu, vybrať si typ slúchadiel a môžu začať prehrávať.

Predplatne 2018

Spustenie Crowdfundingu v roku 2018
Super X-Fi bude spustený ako crowdfundingový projekt krátko po výstave CES 2018 a ponúkne podporovateľom celý rad riešení:
•Výnimočnú vlajkovú loď–slúchadlá na uši so vstavaným systémom Super X-Fi a ďalšími funkciami virtuálnej reality  (budú predstavené neskôr)
•Slúchadlá na uši a slúchadlá do uší s technológiou Super X-Fi integrovanou v dongloch
•Dongle s technológiou Super X-Fi umožnia používateľo pripojiť ich vlastné slúchadlá

Buďte prvý, kto si vyskúša zvukovú holografiu v slúchadlách na CES 2018 Okrem demo prezentácií v Creative stánku na CES-e, bude počas výstavy CES k dispozícii aj aplikácia Super X-Fi, ktorá umožní používateľom prezrieť si prelomovú technológiu ešte pred jej spustením.

Návštevníci nás môžu navštíviť od 9. – 12. Januára 2018 v Creative stánku na výstave CES 2018, The Venetian, Level 2, Bassano 2703 alebo si prečítať viac informácií o aplikácii na webovej stránke sxfi.com. Účastníci demo prezentácií o technológii Super X-Fi tiež dostanú pár slúchadiel SXF ZADARMO.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Na slovensko.sk čoskoro aj s mobilom

22.05.2018 14:36

Zabudnite na čítačky a komplikované inštalácie. Na prihlásenie sa do e-schránky bude stačiť aj váš mobil. Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) pracuje na lepšom a priateľskejšom ...

Tlačové správy

Tím trnavských žiakov si v Amerike upevnil pozíciu svetovej robotickej špičky

22.05.2018 14:32

Skupina žiakov z Trnavy s názvom IT-PRO-BESST sa vďaka svojej záľube v stavaní robotov, z populárnych stavebníc LEGO MINDSTORM, prebojovala až na šampionát v americkom Detroite. Spoza oceánu si žiaci ...

Tlačové správy

Prieskum o e-službách: Spokojnosť firiem stúpa

22.05.2018 14:25

Keď sa povie elektronické služby štátu, ľuďom ako prvé napadnú diaľničné známky, informácie z katastra a daňové priznania. Väčšina tých, ktorí e-služby používajú, je s nimi spokojná, páči sa im úspora ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2018

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button