Creative Stage Air: Kompaktný soundbar pod monitor

0

Bolo až prekvapujúce, ako málo miesta tento soundbar zaberie a ako ľahko ho možno integrovať na plochu pracovného stola, kde sa vďaka malej výške dá dobre umiestniť, prípadne ho môžete vhodne zakomponovať do interiéru. Umiestnenie pod monitorom vám zároveň poskytne najlepší dojem priestorovej reprodukcie pri pozeraní filmov či hraní hier. Reproduktor Creative Stage Air môžete použiť aj na prehrávanie hudby z USB kľúča.

Napriek kompaktným rozmerom je zariadenie dostatočne široké, aby rozstup reproduktorov stačil na vytvorenie príjemnej bázy stereofónnej reprodukcie. Na zvýraznenie reprodukcie basov použili konštruktéri pasívny žiarič, teda zariadenie s membránou, ktorú nepoháňa elektromagnetická cievka, ale zvukové vlny vnútri skrinky. Tie sú vyžarované tak, aby sa fázy vlnenia sčítali s vlnami od predných reproduktorov.
Výrobca udáva frekvenčný rozsah 80 Hz – 20 kHz, meranie potvrdilo, že je to veľmi seriózny údaj. Pri základnom nastavení má reproduktor v tomto rozsahu vyrovnanú frekvenčnú charakteristiku s toleranciou ±6 dB. Reálny je aj udávaný nízkofrekvenčný výkon. Reproduktor sa napája cez port micro USB, pričom maximálny prúd pri 5 V je 2 A. Zosilňovač v triede D má vysokú účinnosť a prípadný vyšší odber v špičkách sa pokryje z batérie. Tá vydrží na 4 – 5 hodín reprodukcie zvuku pri hlasitosti primeranej menšej izbe.

Parametre:

• Výkon: 2 x 5 W, frekvenčný rozsah 80 Hz – 20 kHz, rozmery 70 × 410 × 78 mm, hmotnosť 0,91 kg
• Cena: 40 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Elegantný dizajn, vynikajúci zvuk
- Nič podstatné

HODNOTENIE:

Dizajn: 94 %
Výkon: 88 %
Kvalita zvuku: 90 %
Celkovo:  91 %

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Creative Stage Air

Pridať komentár