Creative Outlier Sports: Slúchadlá pre aktívnych

0

Bezdrôtové slúchadlá sú určené športovcom a turistom, pretože majú ochranu proti dažďu či potu, takže ich môžete používať bez ohľadu na poveternostné podmienky, teda aj v daždi. Stupeň IPX4 znamená odolnosť proti prachu a špliechajúcej vode, takže sa s nimi nedá plávať a treba si uvedomiť, že v sprche je prúd vody oveľa intenzívnejší ako v daždi, na takéto vystavenie vode slúchadlá nie sú konštruované. Hmotnosť je veľmi príjemných 15 g. Mušle so 6 mm neodýmovými meničmi sú prepojené pogumovaným káblom dlhým približne 35 cm. Štuple dobre tesnia, takže dosť potláčajú zvuky okolia. So spolubežcom sa teda veľmi neporozprávate a dôrazne neodporúčame používať slúchadlá v meste mimo chodníkov.

Zvuk je vzhľadom na určenie pomerne ­kvalitný, v oblasti nižších frekvencií vyvážený. Basy mierne prekrývajú stredy a vysokým tónom trochu chýba brilantnosť, takže činely a podobné nástroje si príliš ­nevychutnáte.   Prenos signálu cez bluetooth je spoľahlivý aj pri extrémnejších vzájomných polohách slúchadiel a smartfónu. Môžete sa od neho vzdialiť na 5-6 metrov. Štuple a zakrivené silikónové „krídla“, ktoré slúžia na stabilizáciu, sú tvarované tak, aby mušle dobre sedeli v ušiach, nevypadnú ani pri intenzívnych pohybových aktivitách. Integrovaný mikrofón umožňuje prijať telefonický hovor a na jeho telese je okrúhle tlačidlo na zapnutie/vypnutie a párovanie, tlačidlá na reguláciu hlasitosti a nabíjací konektor s krytkou. Tlačidlo na zvýšenie hlasitosti po pridržaní prepne prehrávanie na nasledujúcu skladbu. Batéria s kapacitou  150 mA a výdržou 11 hodín sa nabíja cez micro USB. Slabá batéria je signalizovaná akusticky.

Súčasťou balenia sú náhradné štuple do uší v troch veľkostiach (S, M a L), pár silikónových krídel, štipec na prichytenie k oblečeniu a praktické koženkové puzdro, v ktorom je dosť priestoru aj na nabíjací kábel. K dispozícii sme mali neónovo zelený farebný variant slúchadiel, trochu krikľavý, ale to je otázka veku a vkusu. Dostupná je aj tmavomodrá a oranžová verzia.

Parametre:

• Frekvenčný rozsah 20 Hz – 20 000 Hz, hmotnosť 15 g
• Cena: 69,90 EUR

Celkovo: 86 %

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Creative

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať