Image
11.6.2019 0 Comments

Corsair Ironclaw RGB Wireless: Ide to aj bez kábla

Cena tejto novučičkej myši Corsairu je podstatne nižšia, než zaplatíte za Roccat Leadr. Prečo toto porovnanie? V obidvoch prípadoch ide o bezdrôtové modely so špičkovým snímačom a nadštandardným počtom tlačidiel. Ironclaw RGB Wireless však stojí polovicu.

Myš má pravorukú ergonómiu s veľkým gripom pod palec a výraznejšie zdvihnutou ľavou časťou tela, ktorá predsa len núti pootočiť zápästie zdravším smerom, ako je to pri symetrických návrhoch.

Menej komfortné je však už umiestnenie rozširujúcich tlačidiel. Tie sú totiž všetky zhustené na pravej strane a azda len jedno (štandardne na krok vpred v prehliadači) má vcelku prirodzenú polohu. Susedné tlačidlo na pohyb opačným smerom je na pohodlné používanie až priveľmi vzadu. Obzvlášť preto, že myš nabáda na úchop typu palm grip, teda s oporou bruška v dlani. Nad tieto dve tlačidlá vtesnal Corsair ešte jedno, ktoré sa takisto pokúša o vykĺbenie palca. Najlepšie na dočiahnutie (už ukazovákom) sú na tom tlačidlá vpredu, tie sú však pre zmenu dosť vystúpené a pri stláčaní nepôsobia veľmi stabilne. Inak je konštrukčné vyhotovenie vcelku v poriadku, aj keď úplne highendové nie je.

Corsair Ironclaw RGB Wireless

Celkový dojem zhoršuje najmä trochu sa prebárajúci a praskajúci priestor pod palcom. Hoci nejde o nič strašné, ale i toto je jeden z rozdielov, prečo je cena relatívne nízka. Samostatnú dokovaciu stanicu, tak ako má Roccat, tu takisto nemáte.

Povrchová úprava je na dotyk príjemná a zdá sa, že i niečo vydrží. Či už je reč o gumených gripoch so zdrsnenou štruktúrou, alebo o hladšom (pogumovanom) zvyšku. Hmotnosť je vyššia (133 g), odmenou za to je však dlhá výdrž na batériu. Na jedno nabitie myš vydržala intenzívne používanie od pondelka do piatka s 8-hodinovým denným nasadením, čo je na takúto výkonnú myšku obdivuhodné.

Osadený optický snímač PirArt PMW3391 s DPI až do 18 000 patrí k tomu najlepšiemu. O nejakej (ne)presnosti tak nemusíme pole­mizovať a len dodám, že bezdrôtový prenos jeho kvality nijako nedegraduje. Sledovanie kurzora, pooling rate a všetky rýchlostné charakteristiky zodpovedajú káblovému režimu. Z radu elitných sú i mikrospínače Omron.

Na spodku je okrem špičkového optického snímača PirArt PMW3391 i prepínač medzi režimom cez WiFi alebo Bluetooth

Nakoniec za pochvalu stojí aj voliteľný spôsob pripojenia pomocou adaptéra Wi-Fi (ocenia desktopoví používatelia) alebo cez bluetooth, čo sa zase viac hodí k notebooku. A počas nabíjania akumulátora myš funguje aj v káblovom režime.

„Špičkový snímač a dĺhú výdrž kazí len horšie rozloženie prídavných tlačidiel.“

PLUSY, MÍNUSY:

+ Špičkový snímač s vysokým rozlíšením, dlhá výdrž na batériu, bezdrôtové pripojenie cez Wi-Fi i bluetooth, veľa rozširujúcich tlačidiel, povrch príjemný na dotyk, regulovateľné osvetlenie RGB, slušný softvér (Corsair iCUE)
- Nepohodlné umiestnenie extra tlačidiel, niekomu môže prekážať vyššia hmotnosť

HODNOTENIE:

Ergonómia: 90 %
Vyhotovenie:85 %
Funkcionalita: 90 %
Snímač: 100 %
Celkovo: 91 %

• Cena: 75 EUR

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Sony Cyber-shot DSC - RX10 IV / Univerzálny rýchlik foto/video v tretej generácii

12.06.2019 12:38

Sony DSC - RX10 IV je už štvrtá generácia legendárnej bridge kamery s 1" snímačom. Prvá a druhá generácia boli prioritne zamerané na video a vynikali výborným objektívom 24-200mm f2.8 s konštantnou sv ...

Recenzie

Sigma 28mm F1.4 DG HS M Art pre Canon / Mierne širokouhlý objektív s vynikajúcou kresbou

12.06.2019 11:35

Prvý dojem z tohto vysoko svetelného objektívu je vďaka robustnej kovovej konštrukcii veľmi priaznivý. Ešte viac ho umocňuje slnečná clona s pogumovaným povrchom a poistkou proti uvoľneniu. Optickú sú ...

Recenzie

Zyxel Multy U s ocenením iF DESIGN AWARD 2019

12.06.2019 11:05

Model Multy U získal za svoj dizajn renomované ocenenie v kategórii telekomunikačných zariadení. Zariadenie Multy U, trojpásmový systém Wi-Fi štandardu AC2100, ­získalo cenu iF DESIGN AWARD, ktorá pat ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button