Čo zatiaľ vieme o inteligentom reproduktore Apple HomePod

0

V máji 2016 magazín The Information priniesol správu o tom, že Apple vyvíja samostatný reproduktor s podporou Siri, digitálnej asistentky spoločnosti. Mohol by vraj obsahovať zabudovanú kameru a softvér na rozpoznávanie tváre. Teraz už vieme, že tieto dve funkcie sa pravdepodobne objavia v nadchádzajúcom iPhone 8.

Odvtedy však Apple viac či menej úmyselne poskytol aj niektoré ďalšie detaily. Pričinil sa o to Phil Schiller, senior viceprezident Applu pre celosvetový marketing, ktorý na podujatí Worldwide Developers Conference v júni potvrdil približný dátum uvedenia na trh, niekoľko špecifikácií a cenu. Prezradil, že reproduktor bude k dispozícii v decembri v USA, Veľkej Británii a Austrálii, zvládne odosielanie správ, bude podporovať Siri a Apple Music, bude kompatibilný s HomeKitom, platformou inteligentnej domácnosti Applu, bude si uvedomovať priestor, príde v bielom a sivom vyhotovení a cena sa bude začínať na 349 USD.

Potom spoločnosť koncom júla neúmyselne predčasne uverejnila aktualizáciu firmvéru pre HomePod. Zatiaľ čo verzia systému iOS 11, ktorá bola predtým uvoľnená na testovanie, bola starostlivo vyčistená od odkazov na neohlásené funkcie, verzia HomePod taká nebola. Vývojári teda začali skúmať kód, odhaľujúc zaujímavé stopy po množstve produktov vrátane iOS 11, iPhonu 8 a HomePodu. Niektorí dokonca naznačovali, že spoločnosť úmyselne nechala uniknúť informácie, aby vyvolala záujem verejnosti.

Jeden z vývojárov tweetoval, že HomePod bude mať „matricu LED“, ktorá by mohla „zobrazovať tvary/symboly“. Iný uviedol, že kód naznačuje rozlíšenie 272 × 340. Hoci takýto displej je primárne určený na to, aby potvrdil, že Siri počúva váš príkaz, mohol by zahŕňať aj virtuálne ovládacie tlačidlá na úpravu hlasitosti a ďalšie navigačné prvky a prvky používateľského rozhrania.

Na HomePode by mala bežať úplná verzia iOS rovnako ako na iPhone a iPade. Hoci sa zdá, že zariadenie bude podporovať funkcie na zjednodušenie ovládania, napr. VoiceOver, zrejme neumožní inštalovať aplikácie alebo rozšírenia. Naproti tomu inteligentné reproduktory Amazonu podporujú rozšírenia tretích strán, čo umožňuje vývojárom vytvárať aplikácie bez potreby natívnej podpory. Dúfajme, že Apple bude napokon nasledovať tento príklad.

Vývojár Avery Magnotti objavil aj nové zvuky a zvukové stopy súvisiace s používateľským rozhraním HomePodu vrátane alarmu, časovača a „tónu prístupového kódu“.

Takisto sa našli dôkazy naznačujúce, že HomePod bude vybavený 1 GB pamäte RAM a procesorom Apple A8. Ak je to pravda, bude to najvýkonnejší reproduktor svojho druhu, ktorý prekoná modely Amazonu alebo Googlu (treba však dodať, že tie sú oveľa lacnejšie).

Zdroj: Cnet

Redakcia

Všetky autorove články
Apple HomePod Apple

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať