Image
21.12.2017 0 Comments

Čo zatiaľ uniklo o vlajkovom modeli Huawei P20

Už len pre meno, ktoré nesie, by mal byť nástupca Huawei P10 fascinujúci prístroj. Model Huawei P20 (alebo možno P11) by mal prísť začiatkom roka 2018, a samozrejme, objavilo sa o ňom už množstvo únikov. Zhrňme teda, čo možno o ňom zatiaľ vedieť.

Spoločnosť Huawei už v roku 2017 získala ochrannú známku na P20, čo naznačuje, že by to mohol byť skutočne názov ďalšieho vlajkového modelu. Skok z 10 na 20 by tiež zdôraznil významné technologické upgrady prichádzajúce v tomto novom telefóne.

Takisto je rozumné očakávať, že Huawei bude už tretí rok ponúkať vlajkovú loď série P v dvoch veľkostiach, takže možno predpokladať modely P20 a P20 Plus.

Pri fotoaparátoch smartfónov Huawei sme si už zvykli na technológiu Leica, P20 by však mohol preniesť ešte viac vecí. Evan Blass poukazuje na skvelé 40-megapixelové rozlíšenie trojitého objektívu zadného fotoaparátu, ktorý ponúkne 5× hybridný zoom. K tomu sa má pridať 24 Mpx selfie kamera. Ak je to pravda, znamenalo by to, že fotografovanie bude hlavná zbraň modelu P20. Dôležitý pilier telefónov Huawei je však aj výdrž batérie a výkon.

Dá sa predpokladať, že skôr či neskôr, jeden z veľkých výrobcov androidových smartfónov začne napodobňovať výrez so senzormi na iPhone X. A podľa niektorých správ sa vo firmvéri objavili odkazy na displej so zaoblenými rohmi a centrálnym výrezom v štýle iPhonu, ktorý sa pravdepodobne použije na umiestnenie senzorov a prednej kamery.

Takisto detaily získané z ROM naznačujú, že jedno zariadenie, pravdepodobne P20 Plus, bude používať 6,1-palcový displej LCD Samsung s rozlíšením full HD+.

Smartfón bude zrejme predstavený na MWC 2018. Bruce Lee, viceprezident Huawei pre mobilné telefóny, sa totiž vlani vyjadril pre web Android Central, že v budúcnosti bude spoločnosť pravdepodobne uvádzať nové zariadenia na veľtrhu Mobile World Congress.

Zdroj:androidcentral.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

MWC 2018: Samsung predstavil nové vlajkové lode Galaxy S9 a S9+. Toto sú kľúčové novinky

25.02.2018 21:22

Samsung načasoval premiéru svojich vlajkových lodí pre náročných používateľov v predvečer veľtrhu MWC. Ako to u významných premiér špičkových smartfónov býva v poslednom čase zvykom, takmer všetky kľú ...

Technológie

Apple vydal aktualizácie na opravu „textovej bomby“ ktorá dokázala seknúť iPhone jediným znakom

23.02.2018 00:25

Spoločnosť Apple vydala aktualizované verzie systémov iOS, Mac OS a watchOS, aby odstránila problém, ktorý nastal vtedy, ak niekto odosielal, prijímal alebo napísal do správy jeden znak z indického ja ...

Technológie

Na MWC by sa mohla objaviť aj ohnutá Sony Xperia XZ2 Compact. Toto o nej zatiaľ vieme

23.02.2018 00:20

Spoločnosti Sony sa v poslednom čase podarilo nezvyčajne dobre vytesniť všetky úniky informácií. Povráva sa síce o troch nových modeloch strednej triedy (Xperia XZ2, XZ Pro a XZ2 Compact), ale nevedno ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá