Image
9.10.2017 1 Comments

Čo všetko vieme o Office 2019? Napríklad, že to bude asi posledná nepredplatiteľská verzia

Budúce vydanie kancelárskeho balíka Microsoft Office bude možno posledná nepredplatiteľská verzia.

Microsoft oznámil, že sa chystá vydať nepredplatiteľského nástupcu Office 2016. Na trh by sa mal dostať zhruba o rok pod názvom Office 2019 a spoločnosť ním chce zacieliť hlavne na firemnú klientelu, ktorá vraj „ešte nie je pripravená na cloud“. Ďalšie oficiálne informácie týkajúce sa novej verzie obľúbeného kancelárskeho balíka sú skôr strohé, napriek tomu sme pre vás zhrnuli pár faktov.

Kedy Office 2019 vyjde? Jared Spataro, generálny manažér pre balík Office, uviedol, že predaj novej verzie je „naplánovaný na druhú polovicu roka 2018“. Vo svojom príspevku tiež spomenul práve meno Office 2019. Ak môžeme odhadovať podľa harmonogramu vydania Office 2016, dočkáme sa „devätnástky“ pravdepodobne na prelome leta a jesene, pričom už v polovici roka môže byť dostupná jeho beta verzia.

Zároveň sa dá predpokladať, že Office 2019 bude vychádzať z aktualizácie balíka Office 365 ProPlus plánovanej na marec, pričom nasledujúci polrok ponúkne Microsoftu ešte dostatok priestoru na to, aby do finálnej verzie zapracoval pripomienky používateľov a vychytal bugy. V septembri 2018 potom pravdepodobne vyjde aj druhá aktualizácia balíčka ProPlus, upravená takisto už na základe týchto pripomienok.

Čo bude Office 2019 obsahovať? To zatiaľ Microsoft neuviedol a do vydania preview verzie s tým ani nemôžeme príliš počítať. Spataro však naznačil, že by jeho súčasťou mohli byť funkcie Ink replay pre Word či Morph pre PowerPoint, známe už predplatiteľom Office 365. A ak bude Office 2019 vychádzať z predplatiteľskej verzie, žiadne prevratné novinky zrejme čakať nemôžeme.

V akých formátoch sa bude Office 2019 predávať? Ani to spoločnosť zatiaľ neuviedla. Office 2016 je k dispozícii v niekoľkých verziách (Home, Professional, Professional Plus) a podobný model môžeme očakávať aj naďalej. Otázkou je, ako dlho vôbec bude platný klasický predaj, Microsoft sa netají tým, že chce do budúcnosti stavať hlavne na predplatnom. Určite však môžeme počítať tak s verziami pre Windows, ako aj pre Mac OS.

Prečo je pre Microsoft zásadné vydať Office 2019 na budúci rok? Odpoveď na túto otázku sa skrýva vo vyhlásení, že Microsoft po 13. októbri 2020 zamedzí prístup používateľov nepredplatiteľskej verzie Office 2016 k svojim cloudovým službám. Vydaním Office 2019 v budúcom roku tak Microsoft firmám ponúkne zhruba rok na prechod zo starších verzií Office, než toto obmedzenie vstúpi do platnosti.

A nakoniec - bude Office 2019 posledná nepredplatiteľská verzia kancelárskeho balíka? Pokojne je to možné. Hovorkyňa Microsoftu na túto otázku odmietla odpovedať.

Zdroj: Computerworld

 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

23.06.2018 01:06

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliaz ...

Produkty

Acer predstavil horúce novinky z tlačovej konferencie Next@Acer

18.06.2018 01:32

Spoločnosť Acer v zaujímavom prostredí letiska v Pražských Letňanoch predstavila novinky vo všetkých produktových radách. Medzi stolnými hernými špeciálmi sme si mohli pozrieť dva prírastky z rady ...

Produkty

AB-COM s.r.o. predstavil novinky na výstave ANGA COM 2018

13.06.2018 19:20

Spoločnosť AB-COM s.r.o. sa už tradične zúčastňuje medzinárodnej výstavy ANGA COM 2018 v Kolíne nad Rýnom. V rámci svojej expozície predstavuje viacero noviniek s ktorými sa používatelia stretnú už na ...

q

1 Comments

  1. z nadpisu vyplyva, že neviete nič. reakcia na: Čo vieme o Office 2019
    9.10.2017 12:10
    ďalej nečítam.
    Reagovať

Vyhľadávanie

AJ_TY_06

Najnovšie videáPC forum button