Image
3.7.2018 0 Comments

Čo dokáže smartfón s 9 objektívmi? Kvalitne fotiť aj pri veľmi nízkom osvetlení a pracovať s rozlíšením 64 Mpx

Spoločnosť Light, výrobca nevšedného fotoaparátu so 16 objektívmi, ktorý bol uvedený na trh v minulom roku, teraz chce zabudovať svoju technológiu do smartfónov.

Telefóny s duálnym fotoaparátom sú dnes už bežné, no Light má v úmysle ukázať smartfón, ktorý obsahuje zdanlivo absurdných 9 objektívov, zabudovaných do zadnej časti. Firma chce takéto zariadenie predstaviť koncom tohto roka.

Light tvrdí, že jeho smartfónový fotoaparát bude ponúkať vynikajúcu kvalitu aj pri slabom osvetlení a rôzne hĺbkové efekty. Záber by mal mať rozlíšenie neuveriteľných 64 Mpx. No tí, čo sa rozhodnú využiť pri fotografovaní takéto vysoké nastavenie, budú musieť brať do úvahy úložný priestor v telefóne, pretože ukladanie takýchto veľkých snímok do cloudu môže byť časovo náročné a aj nákladné vzhľadom na prenos veľkého objemu dát.

Jedinečná fotografická technológia Light využíva viacero objektívov s rôznymi ohniskovými vzdialenosťami na zachytávanie viacerých snímok súčasne a potom ich spája dohromady na vytvorenie jedného obrázka.

Zatiaľ nevedno, či Light spolupracuje s niektorým výrobcom smartfónov, alebo chce svoju technológiu predstaviť vo vlastnom zariadení. Jej integrovanie do telefónu je však výzva najmä pre dizajnérov, pretože takýto fotoaparát je hrubý takmer 2,5 cm, takže smartfón by musel byť riadna „tehla“. Nezanedbateľné je aj cenové hľadisko, takýto smartfónový fotoaparát samotný totiž stojí asi 1950 dolárov.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Sony v tichosti vydalo nový model PS4

17.07.2018 00:18

Herné konzoly pravidelne dostávajú hardvérové aktualizácie, aby sa zlepšil ich výkon či znížili výrobné náklady. Aj spoločnosť Sony teraz uviedla PlayStation 4 s modelovým označením CUH-2200 (predchád ...

Technológie 3

Najnovší čínsky kvantový radar vraj dokáže odhaliť aj „neviditeľné“ lietadlá a rakety typu stealth

17.07.2018 00:20

Najvýznamnejšia čínska spoločnosť zameraná na vojenskú elektrotechniku China Electronics Technology Group Corporation (CETC) oznámila, že jej kvantový radar dosiahol ďalšie pokroky, ktoré by mu umožni ...

Technológie

Video: Študenti nám predviedli robota, s ktorým budú súťažiť na robotickej olympiáde v Mexiku

17.07.2018 00:05

Tím nadaných stredoškolákov - Martin, Adam, Viliam, Tomáš a Oliver, nás už čoskoro bude reprezentovať na ďalšom ročníku prestížnej medzinárodnej robotickej olympiády FIRST Global v Mexiko City. Počas ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button