Image
3.7.2018 0 Comments

Čo dokáže smartfón s 9 objektívmi? Kvalitne fotiť aj pri veľmi nízkom osvetlení a pracovať s rozlíšením 64 Mpx

Spoločnosť Light, výrobca nevšedného fotoaparátu so 16 objektívmi, ktorý bol uvedený na trh v minulom roku, teraz chce zabudovať svoju technológiu do smartfónov.

Telefóny s duálnym fotoaparátom sú dnes už bežné, no Light má v úmysle ukázať smartfón, ktorý obsahuje zdanlivo absurdných 9 objektívov, zabudovaných do zadnej časti. Firma chce takéto zariadenie predstaviť koncom tohto roka.

Light tvrdí, že jeho smartfónový fotoaparát bude ponúkať vynikajúcu kvalitu aj pri slabom osvetlení a rôzne hĺbkové efekty. Záber by mal mať rozlíšenie neuveriteľných 64 Mpx. No tí, čo sa rozhodnú využiť pri fotografovaní takéto vysoké nastavenie, budú musieť brať do úvahy úložný priestor v telefóne, pretože ukladanie takýchto veľkých snímok do cloudu môže byť časovo náročné a aj nákladné vzhľadom na prenos veľkého objemu dát.

Jedinečná fotografická technológia Light využíva viacero objektívov s rôznymi ohniskovými vzdialenosťami na zachytávanie viacerých snímok súčasne a potom ich spája dohromady na vytvorenie jedného obrázka.

Zatiaľ nevedno, či Light spolupracuje s niektorým výrobcom smartfónov, alebo chce svoju technológiu predstaviť vo vlastnom zariadení. Jej integrovanie do telefónu je však výzva najmä pre dizajnérov, pretože takýto fotoaparát je hrubý takmer 2,5 cm, takže smartfón by musel byť riadna „tehla“. Nezanedbateľné je aj cenové hľadisko, takýto smartfónový fotoaparát samotný totiž stojí asi 1950 dolárov.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Miniatúrny dron UDrone môžete ovládať myšlienkami a gestami

15.03.2019 00:10

Predstavte si, o koľko viac zábavy by ste si mohli užiť s dronom, keby ste sa zbavili ovládača v ruke a ovládali ho čisto myšlienkami. Nad tým sa zamysleli v čínskej firme EEGSmart a vytvorili minikva ...

Technológie

NAS od Synology pre nadšencov, podnikateľov, malé firmy a tímy

15.03.2019 00:05

Motto: Sú len dva typy podnikateľov pracujúcich s údajmi. Tí, ktorí zálohujú, a tí, ktorí budú zálohovať. Aj malé firmy, živnosti a slobodné povolania často potrebujú ukladať veľké množstvo údajov. ...

Technológie

Spoznajte rybára, ktorý chytil vášho tuniaka. Aj to umožňujú moderné technológie

15.03.2019 00:00

Blockchain nie je len technológia, na ktorej stojí svet virtuálnych mien. Umožňuje aj úplne nový typ služieb pre bežných ľudí, ktorí majú napríklad radi steak z tuniaka. Priamo v obchode si dokážu vďa ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWIFT 5_032019

Najnovšie videá

IT medzi paragrafmi


PC forum button