Image
3.7.2018 0 Comments

Čo dokáže smartfón s 9 objektívmi? Kvalitne fotiť aj pri veľmi nízkom osvetlení a pracovať s rozlíšením 64 Mpx

Spoločnosť Light, výrobca nevšedného fotoaparátu so 16 objektívmi, ktorý bol uvedený na trh v minulom roku, teraz chce zabudovať svoju technológiu do smartfónov.

Telefóny s duálnym fotoaparátom sú dnes už bežné, no Light má v úmysle ukázať smartfón, ktorý obsahuje zdanlivo absurdných 9 objektívov, zabudovaných do zadnej časti. Firma chce takéto zariadenie predstaviť koncom tohto roka.

Light tvrdí, že jeho smartfónový fotoaparát bude ponúkať vynikajúcu kvalitu aj pri slabom osvetlení a rôzne hĺbkové efekty. Záber by mal mať rozlíšenie neuveriteľných 64 Mpx. No tí, čo sa rozhodnú využiť pri fotografovaní takéto vysoké nastavenie, budú musieť brať do úvahy úložný priestor v telefóne, pretože ukladanie takýchto veľkých snímok do cloudu môže byť časovo náročné a aj nákladné vzhľadom na prenos veľkého objemu dát.

Jedinečná fotografická technológia Light využíva viacero objektívov s rôznymi ohniskovými vzdialenosťami na zachytávanie viacerých snímok súčasne a potom ich spája dohromady na vytvorenie jedného obrázka.

Zatiaľ nevedno, či Light spolupracuje s niektorým výrobcom smartfónov, alebo chce svoju technológiu predstaviť vo vlastnom zariadení. Jej integrovanie do telefónu je však výzva najmä pre dizajnérov, pretože takýto fotoaparát je hrubý takmer 2,5 cm, takže smartfón by musel byť riadna „tehla“. Nezanedbateľné je aj cenové hľadisko, takýto smartfónový fotoaparát samotný totiž stojí asi 1950 dolárov.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Smartfóny Pixel 3 dostanú funkciu prepisu hovorov. Pomôže to odfiltrovať „agentov s teplou vodou“...

07.12.2018 00:15

Funkcia Call screen je jeden z najpôsobivejších prínosov smartfónov Pixel 3. Umožňuje totiž odfiltrovať spamové hovory. A zavedením novej vlastnosti sa ešte zlepší. Call Screen používa Asistenta Goog ...

Technológie

Tachyum: Vývoj čipu pre umelú inteligenciu sa posúva do fázy prípravy výroby, možno to bude práve na Slovensku

06.12.2018 00:20

Spoločnosť Tachyum s dcérskymi spoločnosťami v americkom San Jose a v Bratislave, ktorú založil úspešný hardvérový architekt a vynálezca Radoslav Danilák, nedávno dosiahla zásadný míľnik vo vývoji pre ...

Technológie 1

Blíži sa koniec SIM. Orange predstavil eSIM zabudované priamo do hodiniek

05.12.2018 11:16

Možno si ešte pamätáte prvé SIM karty veľkosti kreditky. Postupne sa SIM karta zmenšovala a v súčasnosti aj najmenšia verzia nanoSIM je pre niektoré mobilné zariadenia, napríklad inteligentné hodinky ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

OKI_122018

Najnovšie videáPC forum button