Image
3.7.2018 0 Comments

Čo dokáže smartfón s 9 objektívmi? Kvalitne fotiť aj pri veľmi nízkom osvetlení a pracovať s rozlíšením 64 Mpx

Spoločnosť Light, výrobca nevšedného fotoaparátu so 16 objektívmi, ktorý bol uvedený na trh v minulom roku, teraz chce zabudovať svoju technológiu do smartfónov.

Telefóny s duálnym fotoaparátom sú dnes už bežné, no Light má v úmysle ukázať smartfón, ktorý obsahuje zdanlivo absurdných 9 objektívov, zabudovaných do zadnej časti. Firma chce takéto zariadenie predstaviť koncom tohto roka.

Light tvrdí, že jeho smartfónový fotoaparát bude ponúkať vynikajúcu kvalitu aj pri slabom osvetlení a rôzne hĺbkové efekty. Záber by mal mať rozlíšenie neuveriteľných 64 Mpx. No tí, čo sa rozhodnú využiť pri fotografovaní takéto vysoké nastavenie, budú musieť brať do úvahy úložný priestor v telefóne, pretože ukladanie takýchto veľkých snímok do cloudu môže byť časovo náročné a aj nákladné vzhľadom na prenos veľkého objemu dát.

Jedinečná fotografická technológia Light využíva viacero objektívov s rôznymi ohniskovými vzdialenosťami na zachytávanie viacerých snímok súčasne a potom ich spája dohromady na vytvorenie jedného obrázka.

Zatiaľ nevedno, či Light spolupracuje s niektorým výrobcom smartfónov, alebo chce svoju technológiu predstaviť vo vlastnom zariadení. Jej integrovanie do telefónu je však výzva najmä pre dizajnérov, pretože takýto fotoaparát je hrubý takmer 2,5 cm, takže smartfón by musel byť riadna „tehla“. Nezanedbateľné je aj cenové hľadisko, takýto smartfónový fotoaparát samotný totiž stojí asi 1950 dolárov.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Decentralizovaný smart reproduktor? Volareo má integrované blockchainové služby

24.09.2018 00:25

Inteligentné reproduktory sa v poslednom čase tešia veľkej obľube. Všetky dostupné produkty sú však viazané na výrobcu a jeho obchodný model. Pri niektorých je táto väzba voľnejšia (Google Home), pri ...

Technológie

Významný pokrok v oblasti umelej inteligencie: Nová služba deteguje zaujatosť a vysvetľuje, ako sa UI rozhoduje

24.09.2018 00:20

Spoločnosť IBM predstavila technológiu, ktorá podnikom prináša novú transparentnosť v oblasti umelej inteligencie, čo im umožní naplno využiť jej silu. Softvérová služba, ktorá automaticky deteguje za ...

Technológie 2

Pracovné miesta na Slovensku sú najviac ohrozené automatizáciou v rámci krajín OECD

24.09.2018 00:15

Stredná a východná Európa bude v nasledujúcich rokoch čeliť významnému vplyvu automatizácie a náhrade mnohých súčasných pracovných miest strojmi. Najvýraznejšie by to podľa najnovších údajov OECD (Org ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

codefest

Najnovšie videáPC forum button