Image
14.7.2016 0 Comments

Cnight Commander / Kontrolujte svoje auto na hodinkách

» Commander patrí medzi popredných poskytovateľov diaľkového GPS monitorovania a vyhľadávania vozidiel. Systém umožňuje firmám aj jednotlivcom mať stálu kontrolu nad svojimi automobilmi a optimalizovať náklady na pohonné hmoty, servis a prevádzku. Používateľ má k dispozícii podrobné knihy jázd, sledovanie servisných periód a najrôznejšie štatistiky.

Monitorovanie vozidiel sa poskytuje ako služba. Do vozidla sa namontuje zariadenie, ktoré je pripojené na palubné systémy, obsahuje jednotku GPS a komunikačný modul, ktorý prostredníctvom mobilnej siete odovzdáva dáta o vozidle na centrálne servery. Dáta sú prenášané šifrovane protokolom SSL. Používateľ na základe svojich prístupových údajov môže sledovať aktuálne dáta o vozidle, ako aj rôzne štatistiky a grafy on-line cez PC, tablet, smartfón a teraz vďaka mobilnej aplikácii pre Android Wear aj na inteligentných hodinkách. My sme aplikáciu vyskúšali na smartfóne Samsung Galaxy Note 4 a hodinkách Sony Smart Watch 3. Poďme sa teda pozrieť, čo toto spojenie ponúka.

V obchode Google Play sme si vyhľadali a nainštalovali aplikáciu Commander. Súčasťou aplikácie pre smartfón je aj Cnight Commander pre hodinky s operačným systémom Android Wear. Ten sa nám do hodiniek nainštaloval automaticky. Potom už stačí zadať prístupové údaje k vášmu účtu Commander do smartfónu. Ak už systém používate, zobrazia sa vám v zozname všetky vaše vozidlá. Po prihlásení na smartfóne môžete spustiť aplikáciu v hodinkách, zobrazí sa vám zoznam vašich vozidiel. Po kliknutí na vozidlo sa dostanete do ponuky pre konkrétne vozidlo. Tu si môžete vybrať z položiek: Zobraziť na mape, Grafy, Informácie o vozidle, Info Comm a Orientačné body. Pri zobrazení na mape môžete priamo vidieť aktuálnu polohu vášho vozidla. Môžete si takisto zvoliť navigovanie k nemu, v tom prípade sa spustí aplikácia Google Maps na smartfóne s návrhom trasy. Vo voľbe Grafy nájdete štatistiky pre polohu pedála, otáčky motora, množstvo paliva, napätie batérie, rýchlosť a nadmorskú výšku. Trochu nepochopiteľne tu chýbajú akékoľvek štatistiky najazdených kilometrov. To môže byť spôsobené tým, že systém počíta kilometre podľa GPS, tie sa však zväčša presne nezhodujú s kilometrami počítanými tachometrom vozidla, takže by mohli vznikať rozdiely. V aplikácii a mobile sa dá pozrieť aj kniha jázd, tá v hodinkách nie je. V menu Informácie o vozidle sa zobrazujú aktuálne informácie vrátane polohy, rýchlosti nadmorskej výšky, nájdete tu aj ŠPZ, meno vodiča, stav batérie a stav príjmu satelitov. V položke Info Comm môžete do systému nahlásiť rôzne udalosti, napr. policajnú hliadku, nehodu, uzávierku a veľa ďalších. V poslednom menu Orientačné body si môžete uložiť aktuálny orientačný bod.

Počas nášho testovania aplikácia pracovala spoľahlivo a bez problémov. Hlavne pre firmy môže byť veľmi prínosná, pretože poskytuje prehľad o pohybe a ďalších parametroch vozidiel v reálnom čase a umožňuje tak efektívnejšie využívanie vozidlového parku, zníženie nákladov a v neposlednom rade aj zvýšenie bezpečnosti. Nezanedbateľná je aj možnosť vyhľadania automobilu v prípade jeho odcudzenia.

Funkcionalita a možnosti systému, samozrejme, umožňujú aj monitorovanie vozidiel v rámci domácnosti hlavne s ohľadom na bezpečnosť členov rodiny a prehľad o používaní vozidiel. Nie je žiadnou výnimkou že sa v rámci domácnosti používajú dve autá či viac, a tak aplikácia môže významne prispieť k lepšiemu prehľadu o ich stave. Aplikácia pre smartfóny je v súčasnosti dostupná pre systémy Android a iOS a pre hodinky so systémom Android Wear.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to 4

Ako pripraviť zeleninové jedlo vo vákuu pri nízkej teplote, aby si zachovalo maximum vitamínov

26.10.2019 00:10

Po úspešnom pokuse o prípravu šťavnatého steaku popísaného v článku https://www.pcrevue.sk/a/Vyskusali-sme-pripravit-steak-vo-vakuu-pri-teplote-58-stupnov  som vyskúšal tento spôsob tepelnej úpravy po ...

Ako na to 4

Vyskúšali sme pripraviť steak vo vákuu pri teplote 58 stupňov

22.10.2019 00:10

Málokedy sa mi pri testovaní produktov stalo, že som ani rámcovo netušil, ako sa zariadenie používa. Presne v takej situácii som bol po vybalení Lauben Sous Vide Stick. Výrobca s tým však počítal a pr ...

Ako na to

Tipy, triky a návody: Ako zjednotiť hlasitosť rozdielnych skladieb MP3

24.10.2019 00:00

Pokiaľ máte svoj obľúbený mix skladieb MP3 zložený z rôznych interpretov a z rôznych albumov, zrejme sa pravidelne stretávate s tým, že sa pri prehrávaní na smarfóne či v aute musíte načahovať po ovlá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá