Image
14.7.2016 0 Comments

Cnight Commander / Kontrolujte svoje auto na hodinkách

» Commander patrí medzi popredných poskytovateľov diaľkového GPS monitorovania a vyhľadávania vozidiel. Systém umožňuje firmám aj jednotlivcom mať stálu kontrolu nad svojimi automobilmi a optimalizovať náklady na pohonné hmoty, servis a prevádzku. Používateľ má k dispozícii podrobné knihy jázd, sledovanie servisných periód a najrôznejšie štatistiky.

Monitorovanie vozidiel sa poskytuje ako služba. Do vozidla sa namontuje zariadenie, ktoré je pripojené na palubné systémy, obsahuje jednotku GPS a komunikačný modul, ktorý prostredníctvom mobilnej siete odovzdáva dáta o vozidle na centrálne servery. Dáta sú prenášané šifrovane protokolom SSL. Používateľ na základe svojich prístupových údajov môže sledovať aktuálne dáta o vozidle, ako aj rôzne štatistiky a grafy on-line cez PC, tablet, smartfón a teraz vďaka mobilnej aplikácii pre Android Wear aj na inteligentných hodinkách. My sme aplikáciu vyskúšali na smartfóne Samsung Galaxy Note 4 a hodinkách Sony Smart Watch 3. Poďme sa teda pozrieť, čo toto spojenie ponúka.

V obchode Google Play sme si vyhľadali a nainštalovali aplikáciu Commander. Súčasťou aplikácie pre smartfón je aj Cnight Commander pre hodinky s operačným systémom Android Wear. Ten sa nám do hodiniek nainštaloval automaticky. Potom už stačí zadať prístupové údaje k vášmu účtu Commander do smartfónu. Ak už systém používate, zobrazia sa vám v zozname všetky vaše vozidlá. Po prihlásení na smartfóne môžete spustiť aplikáciu v hodinkách, zobrazí sa vám zoznam vašich vozidiel. Po kliknutí na vozidlo sa dostanete do ponuky pre konkrétne vozidlo. Tu si môžete vybrať z položiek: Zobraziť na mape, Grafy, Informácie o vozidle, Info Comm a Orientačné body. Pri zobrazení na mape môžete priamo vidieť aktuálnu polohu vášho vozidla. Môžete si takisto zvoliť navigovanie k nemu, v tom prípade sa spustí aplikácia Google Maps na smartfóne s návrhom trasy. Vo voľbe Grafy nájdete štatistiky pre polohu pedála, otáčky motora, množstvo paliva, napätie batérie, rýchlosť a nadmorskú výšku. Trochu nepochopiteľne tu chýbajú akékoľvek štatistiky najazdených kilometrov. To môže byť spôsobené tým, že systém počíta kilometre podľa GPS, tie sa však zväčša presne nezhodujú s kilometrami počítanými tachometrom vozidla, takže by mohli vznikať rozdiely. V aplikácii a mobile sa dá pozrieť aj kniha jázd, tá v hodinkách nie je. V menu Informácie o vozidle sa zobrazujú aktuálne informácie vrátane polohy, rýchlosti nadmorskej výšky, nájdete tu aj ŠPZ, meno vodiča, stav batérie a stav príjmu satelitov. V položke Info Comm môžete do systému nahlásiť rôzne udalosti, napr. policajnú hliadku, nehodu, uzávierku a veľa ďalších. V poslednom menu Orientačné body si môžete uložiť aktuálny orientačný bod.

Počas nášho testovania aplikácia pracovala spoľahlivo a bez problémov. Hlavne pre firmy môže byť veľmi prínosná, pretože poskytuje prehľad o pohybe a ďalších parametroch vozidiel v reálnom čase a umožňuje tak efektívnejšie využívanie vozidlového parku, zníženie nákladov a v neposlednom rade aj zvýšenie bezpečnosti. Nezanedbateľná je aj možnosť vyhľadania automobilu v prípade jeho odcudzenia.

Funkcionalita a možnosti systému, samozrejme, umožňujú aj monitorovanie vozidiel v rámci domácnosti hlavne s ohľadom na bezpečnosť členov rodiny a prehľad o používaní vozidiel. Nie je žiadnou výnimkou že sa v rámci domácnosti používajú dve autá či viac, a tak aplikácia môže významne prispieť k lepšiemu prehľadu o ich stave. Aplikácia pre smartfóny je v súčasnosti dostupná pre systémy Android a iOS a pre hodinky so systémom Android Wear.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to

Ako vypnúť rozmazané pozadie obrazovky prihlásenia vo Windows 10

12.06.2019 14:15

Jedna z grafických zmien, ktorú priniesla nová májová verzia Windows 10 (1903), je dizajnové rozostrenie obrázka pozadia prihlasovacej obrazovky. Microsoft tento krok odôvodnil tým, že to umožňuje lep ...

Ako na to

ZONER: Zatvorené oči na skupinovej fotke? Pomôže vám modul Editor

12.06.2019 13:59

Skupinová fotografia na prvý pohľad vyzerá ako jednoduchá záležitosť. Zoženiete ľudí na jedno miesto, zavoláte „úsmev, prosím“ a vyfotíte desať snímok. Ibaže doma pri počítači zistíte, že na každej fo ...

Ako na to

Užitočné SW nástroje

12.06.2019 13:50

ApowerCompress v1.0.1.5 Určenie: aplikácia na kompresiu bitmapových obrázkov, videosúborov a dokumentov vo formáte PDF Vlastnosti: program slúži na kompresiu rôznych typov multimediálnych súborov ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button