Image
14.7.2016 0 Comments

Cnight Commander / Kontrolujte svoje auto na hodinkách

» Commander patrí medzi popredných poskytovateľov diaľkového GPS monitorovania a vyhľadávania vozidiel. Systém umožňuje firmám aj jednotlivcom mať stálu kontrolu nad svojimi automobilmi a optimalizovať náklady na pohonné hmoty, servis a prevádzku. Používateľ má k dispozícii podrobné knihy jázd, sledovanie servisných periód a najrôznejšie štatistiky.

Monitorovanie vozidiel sa poskytuje ako služba. Do vozidla sa namontuje zariadenie, ktoré je pripojené na palubné systémy, obsahuje jednotku GPS a komunikačný modul, ktorý prostredníctvom mobilnej siete odovzdáva dáta o vozidle na centrálne servery. Dáta sú prenášané šifrovane protokolom SSL. Používateľ na základe svojich prístupových údajov môže sledovať aktuálne dáta o vozidle, ako aj rôzne štatistiky a grafy on-line cez PC, tablet, smartfón a teraz vďaka mobilnej aplikácii pre Android Wear aj na inteligentných hodinkách. My sme aplikáciu vyskúšali na smartfóne Samsung Galaxy Note 4 a hodinkách Sony Smart Watch 3. Poďme sa teda pozrieť, čo toto spojenie ponúka.

V obchode Google Play sme si vyhľadali a nainštalovali aplikáciu Commander. Súčasťou aplikácie pre smartfón je aj Cnight Commander pre hodinky s operačným systémom Android Wear. Ten sa nám do hodiniek nainštaloval automaticky. Potom už stačí zadať prístupové údaje k vášmu účtu Commander do smartfónu. Ak už systém používate, zobrazia sa vám v zozname všetky vaše vozidlá. Po prihlásení na smartfóne môžete spustiť aplikáciu v hodinkách, zobrazí sa vám zoznam vašich vozidiel. Po kliknutí na vozidlo sa dostanete do ponuky pre konkrétne vozidlo. Tu si môžete vybrať z položiek: Zobraziť na mape, Grafy, Informácie o vozidle, Info Comm a Orientačné body. Pri zobrazení na mape môžete priamo vidieť aktuálnu polohu vášho vozidla. Môžete si takisto zvoliť navigovanie k nemu, v tom prípade sa spustí aplikácia Google Maps na smartfóne s návrhom trasy. Vo voľbe Grafy nájdete štatistiky pre polohu pedála, otáčky motora, množstvo paliva, napätie batérie, rýchlosť a nadmorskú výšku. Trochu nepochopiteľne tu chýbajú akékoľvek štatistiky najazdených kilometrov. To môže byť spôsobené tým, že systém počíta kilometre podľa GPS, tie sa však zväčša presne nezhodujú s kilometrami počítanými tachometrom vozidla, takže by mohli vznikať rozdiely. V aplikácii a mobile sa dá pozrieť aj kniha jázd, tá v hodinkách nie je. V menu Informácie o vozidle sa zobrazujú aktuálne informácie vrátane polohy, rýchlosti nadmorskej výšky, nájdete tu aj ŠPZ, meno vodiča, stav batérie a stav príjmu satelitov. V položke Info Comm môžete do systému nahlásiť rôzne udalosti, napr. policajnú hliadku, nehodu, uzávierku a veľa ďalších. V poslednom menu Orientačné body si môžete uložiť aktuálny orientačný bod.

Počas nášho testovania aplikácia pracovala spoľahlivo a bez problémov. Hlavne pre firmy môže byť veľmi prínosná, pretože poskytuje prehľad o pohybe a ďalších parametroch vozidiel v reálnom čase a umožňuje tak efektívnejšie využívanie vozidlového parku, zníženie nákladov a v neposlednom rade aj zvýšenie bezpečnosti. Nezanedbateľná je aj možnosť vyhľadania automobilu v prípade jeho odcudzenia.

Funkcionalita a možnosti systému, samozrejme, umožňujú aj monitorovanie vozidiel v rámci domácnosti hlavne s ohľadom na bezpečnosť členov rodiny a prehľad o používaní vozidiel. Nie je žiadnou výnimkou že sa v rámci domácnosti používajú dve autá či viac, a tak aplikácia môže významne prispieť k lepšiemu prehľadu o ich stave. Aplikácia pre smartfóny je v súčasnosti dostupná pre systémy Android a iOS a pre hodinky so systémom Android Wear.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to 1

Viacdiskové NAS od Synology – konfigurácia

15.07.2019 00:10

Aj malé firmy, živnosti a slobodné povolania často potrebujú ukladať veľké množstvo údajov. Paralelne so súčasným trendom ukladania údajov do cloudu narastajú požiadavky na úložný priestor, predovšetk ...

Ako na to

Ako prehliadaču Chrome zabrániť v preberaní mediálnych klávesov

12.07.2019 14:49

Internetový prehliadač Chrome už v súčasnosti plne podporuje špecializované mediálne klávesy, ktoré sú súčasťou mnohých notebookov. Môžete ich tak používať napríklad na ovládanie videa na YouTube aleb ...

Ako na to

Ako nahrať video svojej obrazovky v programe PowerPoint?

11.07.2019 14:41

Program PowerPoint obsahuje integrovaný nahrávač obrazovky, ktorý môžete použiť na rýchle vytvorenie videa svojej práce v rámci Windows či iného programu a potom ho vložiť do vytváranej prezentácie. ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá