Image
4.10.2012 0 Comments

Cloud sa stáva prioritou riaditeľov IT spoločností

Cloud image.jpg Až sedem z desiatich riaditeľov a manažérov IT spoločností v Európe a USA považuje cloud computing za kľúčovú tému. Ešte v roku 2011 považovali za hlavnú náplň svojej práce zmenu procesov, cloud computing bol prioritou len pre každého štvrtého vedúceho pracovníka. Vyplýva to z výsledkov štúdie CIO Barometer, ktorú uskutočnila spoločnosť CSC. Priekopníkom v cloudových technológiách sú podľa prieskumu Spojené štáty, kde ich za prioritu považuje až 81 % opýtaných. V Európe má rovnaký názor len 60 percent respondentov.

Stredobodom záujmu je aj urýchľovanie inovačných procesov, čo považuje za dôležité až 60 % riaditeľov a manažérov IT firiem. K najväčším výzvam pre IT oddelenia patria bezpečnosť, optimalizácia servisných nákladov, ako aj zlepšenie riadenia vzťahov so zákazníkmi a užívateľmi. Do štvrtého ročníku prieskumu CIO Barometer sa zapojilo spolu 332 riaditeľov a manažérov IT spoločností v Európe a USA. Tri štvrtiny z nich majú viac ako tis. zamestnancov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu 2

Nie každý absolvent je na trhu práce žiadaný. Toto je rebríček vysokých škôl podľa záujmu zamestnávateľov

14.06.2019 13:51

Zamestnávatelia potrebujú nových ľudí. Informácia, ktorú počuť z každého jedného rohu, však nemusí znamenať, že firmy sa pobijú o všetkých absolventov vysokých škôl. Analýza Profesie ukazuje, že nie o ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá