SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B Advertisement

Čítačku ŠPZ už bude môcť používať každý. Stačí na to kamera a 5 dolárov

1

Američania by čoskoro mohli bežne používať softvér na automatickú analýzu poznávacích značiek aút zo záberov kamery. Túto možnosť ponúka spoločnosť Rekor Systems, ktorá v týchto dňoch začala predávať produkt s názvom Watchman. Za mesačné predplatné vo výške 5 dolárov môžu majitelia domov pridať do takmer ľubovoľnej domácej bezpečnostnej kamery softvér OpenALPR. Ten umožňuje vytvárať zoznamy povolených a zakázaných poznávacích značiek vozidiel, potom pošle majiteľovi domu upozornenie zakaždým, keď jeho kamery zachytia vozidlo z ktoréhokoľvek zoznamu.

Rekor predpokladá, že majitelia domov budú používať túto funkciu väčšinou na neškodné účely. Napríklad rodičia by mohli do zoznamu pridať poznávacie značky školských autobusov, aby vedeli, kedy sa ich deti vrátili domov zo školy. Hoci Rekor používa tento typ softvéru od roku 2015, je to prvýkrát, čo ho predáva bežným ľuďom za takú nízku cenu. Orgány činné v trestnom konaní a podniky musia za používanie technológie platiť 50 dolárov mesačne.

Spoločnosť tvrdí, že obe verzie sú rovnako dobré pri vyčleňovaní poznávacích značiek zo záberov kamery. No päťdolárový balík má niekoľko obmedzení. Softvér automaticky nehlási každú poznávaciu značku prechádzajúcu okolo vášho domu. Takisto nebudete môcť získať na základe poznávacej značky niekoho meno, adresu a históriu polohy. Táto funkcia je vyhradená pre orgány činné v trestnom konaní. Ochrancovia súkromia sa však obávajú, že majitelia domov či silové zložky môžu túto technológiu ľahko zneužiť na narušenie súkromia nevinných ľudí.

Zdroj: engadget.com.

Redakcia

Všetky autorove články
kamera auto doprava

1 komentár

vyborne vymyslene reakcia na: Čítačku ŠPZ už bude môcť používať každý. Stačí na to kamera a 5 dolárov

3.2.2020 09:02
ludia si to nainstaluju na kamery a potom pre organy cinne v tresnom konani pribudne dlasi nastroj a to kompletna siet sledovania pohybu aut aj mimo dopravnych kamier za ktoru si este ludia aj sami zaplatia. Tmou sa povie dobry napad, uz staci iba ustrachanych americanov presvedcit ako super je to mat namontovane.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať