Image
12.9.2019 0 Comments

Cisco získalo Voicea. Platforma Webex tak vďaka umelej inteligencii zvládne zápis z obchodných stretnutí

Spoločnosť Cisco dokončila akvizíciu súkromnej spoločnosti Voicea. Jej riešenie pre hlasovú spoluprácu chce použiť v portfóliu komunikačnej platformy Cisco Webex. Voicea je tvorcom špičkového riešenia, ktoré v reálnom čase prepisuje schôdzky do písaného slova, ponúka hlasové vyhľadávanie a automaticky upozorňuje používateľov na dôležité body z rokovania. To všetko s ohľadom na ochranu súkromia dát.

Zrejme každý niekedy zistil, že si zo schôdzky neodniesol všetky dôležité informácie, nedostal z nej zápis alebo ho dokonca nikto neurobil. Spoločnosť Cisco sa rozhodla tento problém vyriešiť akvizíciou Voicea. Tá poskytuje platformu pre hlasovú spoluprácu Enterprise Voice Assistant (EVA). EVA je výkonná služba na transkripciu hovoreného slova, ktorá kombinuje umelú inteligenciu a automatizované rozpoznávanie reči (ASR). To jej umožňuje prijímať príkazy, vykonávať akcie, zaznamenávať najdôležitejšie body schôdzok, deliť sa o ne a vytvárať komplexný zápis. Používatelia sa tak môžu naplno sústrediť na konverzáciu a nezaťažovať sa robením poznámok – EVA to urobí za nich.

Akvizícia Voicea spoločnosťou Cisco umožní používateľom komunikačnej platformy Webex:

  • Naplno sa sústrediť na tému schôdzky. Prvým krokom k efektívnejším schôdzkam je prestať si robiť starosti s robením poznámok. EVA automaticky robí poznámky z rokovaní. Ako účastníci, tak i ďalší spolupracovníci môžu z týchto digitálnych poznámok okamžite čerpať a vyhľadať tie najdôležitejšie informácie.
  • Deliť sa o záznam zo schôdzky v reálnom čase. Nový inteligentný asistent ponúka možnosť živého prepisu a zverejnenie súhrnu z rokovania. Pracovné postupy možno automaticky posielať hlasovými príkazmi do záznamových systémov, ako sú Salesforce, Trello, Teams, Jira a Asana. O aktuálnom priebehu schôdzky môžu mať teda prehľad aj tí, ktorí sa práve nenachádzajú v miestnosti.
  • Zefektívniť firemnú kultúru. EVA sa veľmi rýchlo učí nielen v oblasti zaznamenávania priebehu schôdzok, ale porozumie i firemnej kultúre a pracovnému žargónu. Vďaka jednoduchej personalizácii sa naučí používať firemné akronymy. Tak sa účastníci rokovania nebudú musieť starať o stráženie svojej slovnej zásoby a budú sa môcť vyjadrovať jazykom, akým vo firme normálne hovoria.

Tím zo spoločnosti Voicea sa pripojí k tímu portfólia Cisco Webex a povedie ho Sri Srinivasan, viceprezident a generálny riaditeľ pre tímovú spoluprácu v spoločnosti Cisco.

Autor: Cisco

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Na Slovensko prichádza platobná platforma Stripe

13.09.2019 19:37

Celosvetová platobná platforma Stripe, ktorá patrí medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce technologické spoločnosti na svete, dnes oficiálne spustila svoje služby na Slovensku. Online obchodníkom dovoľuje ...

Tlačové správy

Telekom odštartoval predpredaj na iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max

13.09.2019 19:27

Telekom dnes o 14:00 odštartoval predpredaj na trojicu nových modelov iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Zákazníci môžu prejaviť záujem, poslať svoju predobjednávku na jednu z noviniek tejt ...

Tlačové správy

CZ: Panasonic na veľtrhu IBC 2019 predstavuje rad kamier s diaľkovým ovládaním a robotické riešenia

13.09.2019 13:57

Společnost Panasonic předvede na veletrhu IBC 2019 možnosti využití robotických řešení, ale i nejoblíbenější řady PTZ kamer u příležitosti jejich 10. výročí. Návštěvníci si budou moci prohlédnout také ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn