ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Cisco žiada Obamu, aby NSA neinštalovala do ich zariadení zadné vrátka

Bezpečnosť
0

cisco_nsa.jpg CEO spoločnosti Cisco Systems poslal minulý týždeň list americkému prezidentovi Barackovi Obamovi, v ktorom žiada o nastavenie nových štandardov na fungovanie NSA.

Reagoval tak na uverejnenie fotografií na internete, ktoré ukazujú, že personál NSA otvára škatule so zariadeniami Cisco. Objavili sa obvinenia, že jednotka NSA Tailored Access Operations (TAO) zachytila dodávku zariadení určených na export cestou od výrobcu k zákazníkom a inštalovala do nich zadné vrátka, ktoré jej majú pomôcť pri sledovaní a získavaní informácií o rôznych spravodajských cieľoch.

Obvinenia vychádzajú z dokumentov NSA, ktoré novinár Glenn Greenwald získal od Edwarda Snowdena a poskytol ich ako sprievodný materiál k svojej knihe No Place To Hide.

„Jednoducho nemôžeme takto fungovať, naši zákazníci veria, že sme schopní dodávať im výrobky, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy integrity a bezpečnosti," píše Chambers v liste. „Ak sú tieto obvinenia pravdivé, takéto akcie podkopávajú dôveru v naše odvetvie a v schopnosť technologických firiem dodávať výrobky do celého sveta."

Preto Chambers žiada, aby sa vytvorili nové pravidlá, ktoré zabezpečia, že príslušné ochranné opatrenia a obmedzenia, ktoré slúžia na ciele národnej bezpečnosti, budú zároveň vyhovovať aj potrebám globálneho obchodu.

Zdroj: reuters.com
arstechnica.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať