Image
23.5.2014 0 Comments

Cisco žiada Obamu, aby NSA neinštalovala do ich zariadení zadné vrátka

cisco_nsa.jpg CEO spoločnosti Cisco Systems poslal minulý týždeň list americkému prezidentovi Barackovi Obamovi, v ktorom žiada o nastavenie nových štandardov na fungovanie NSA.

Reagoval tak na uverejnenie fotografií na internete, ktoré ukazujú, že personál NSA otvára škatule so zariadeniami Cisco. Objavili sa obvinenia, že jednotka NSA Tailored Access Operations (TAO) zachytila dodávku zariadení určených na export cestou od výrobcu k zákazníkom a inštalovala do nich zadné vrátka, ktoré jej majú pomôcť pri sledovaní a získavaní informácií o rôznych spravodajských cieľoch.

Obvinenia vychádzajú z dokumentov NSA, ktoré novinár Glenn Greenwald získal od Edwarda Snowdena a poskytol ich ako sprievodný materiál k svojej knihe No Place To Hide.

„Jednoducho nemôžeme takto fungovať, naši zákazníci veria, že sme schopní dodávať im výrobky, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy integrity a bezpečnosti," píše Chambers v liste. „Ak sú tieto obvinenia pravdivé, takéto akcie podkopávajú dôveru v naše odvetvie a v schopnosť technologických firiem dodávať výrobky do celého sveta."

Preto Chambers žiada, aby sa vytvorili nové pravidlá, ktoré zabezpečia, že príslušné ochranné opatrenia a obmedzenia, ktoré slúžia na ciele národnej bezpečnosti, budú zároveň vyhovovať aj potrebám globálneho obchodu.

Zdroj: reuters.com
arstechnica.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 4

Katastrofa pre súkromie. Aplikácia Clearview AI dokáže z fotky zistiť meno, prípadne adresu človeka

24.01.2020 00:00

Predstavte si, že k vám na ulici podíde náhodný okoloidúci, rýchlo vás odfotí na verejnom mieste (čo je úplne legálne), nahrá fotku do aplikácie a čoskoro nájde vaše profily na sociálnych sieťach, doz ...

Bezpečnosť

Šikovný bezplatný dešifrovací nástroj pre ransomvér Paradise bol aktualizovaný

22.01.2020 00:05

Bezplatný dešifrovací nástroj pre ransomvér Paradise, ktorý obete trápi od roku 2017, bol aktualizovaný o ďalšie možnosti, aby sa stal efektívnejším pri navrátení zašifrovaných súborov bez toho, aby b ...

Bezpečnosť 3

Armáda našla spôsob, ako v zime udržať ruky vojakov teplé aj bez rukavíc

16.01.2020 00:10

Iste viete, aké ťažké je vytvoriť textovú správu v rukaviciach. A teraz si predstavte vojaka, ktorý musí nabiť zbraň rukami v hrubých rukaviciach. Preto Výskumný ústav envirenmentálnej medicíny, patri ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá