Čínsky on-line predajca pracuje na drone, ktorý unesie jednotonový náklad

0

Jeden z najväčších maloobchodných on-line predajcov v Číne JD oznámil, že plánuje vyvinúť drony, ktoré dokážu prepraviť tovar s hmotnosťou jednej tony alebo aj viac na dlhé vzdialenosti. Otestovať ich chce v severočínskej provincii Šen-si, kde by prevážali tovar do vzdialených oblastí  a poľnohospodárske produkty z vidieka do miest.

JD, ktorý má sídlo v Pekingu, už v novembri uskutočnil prvé dodávky tovaru zákazníkom menšími dronmi. Spoločnosť prevádzkuje vlastnú celoštátnu zásielkovú sieť so 65 000 zamestnancami a vykazuje 235 miliónov pravidelných zákazníkov. Pomocou dronov chce expandovať do vidieckych oblastí, kde sú najväčším problémom veľké vzdialenosti a s tým súvisiace zvýšené náklady na doručovanie.

Dodávky tovaru dronmi čelia v Číne rovnakým obmedzeniam ako v iných krajinách vrátane regulácií zo strany úradov a potreby vyhnúť sa kolíziám s vtákmi a inými prekážkami na trase.

Jednotonový náklad je väčšie zaťaženie, než dokáže uniesť väčšina súčasných dronov, hoci niektoré už zvládnu stovky kilogramov. No najväčší výrobcovia pracujú na bezpilotných lietadlách schopných uniesť čoraz viac.

Na vývoj a výrobu týchto dronov chce spoločnosť v spolupráci a Národnou priemyselnou základňou civilného letectva v Si-ane, hlavnom meste provincie Šen-si, vytvoriť výskumné a vývojové stredisko.

Zdroj: Businessinsider

Redakcia

Všetky autorove články
dron Čína

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať