Image
28.2.2019 2 Comments

Čínska spoločnosť sleduje kurčatá pomocou GPS, aby sa ubezpečila, že sú zdravé

Čínska online poisťovňa ZhongAn Online vyvinula GPS tracker podobný fitnes náramku Fitbit pre kurčatá, nazvaný GoGo Chicken. Zariadenie sa založí na nohu zvieraťa a snímače sledujú informácie o jeho prostredí, o tom, čo je a koľko sa hýbe. Informoval o tom denník The Wall Street Journal.

ZhongAn hovorí v súvislosti s produktom o „blockchainovom farmárčení“, pretože využíva technológiu známu z oblasti kryptomien na uchovávanie údajov o kurčatách. Informácie, ktoré GoGo Chicken zbiera, však nie sú určené len pre tých, ktorí hydinu chovajú. Aj spotrebitelia budú môcť monitorovať život kurča prostredníctvom mobilnej aplikácie. Ak sa budú chcieť dozvedieť viac o živote kurčaťa, ktoré majú na večeru, vrátane toho, či žilo v zdravom prostredí a malo dostatok voľného pohybu, môžu jednoducho skontrolovať aplikáciu.

Takéto sledovacie zariadenie pomôže predchádzať problémom súvisiacim s bezpečnosťou potravín. Ak nastane problém, dáta uložené zariadeniami môžu pomôcť nájsť jeho zdroj.

A prečo zariadenie vyvinula práve poisťovacia spoločnosť? ZhongAn totiž pokrýva aj oblasť poľnohospodárstva a chce využiť túto technológiu na obmedzenie vlastného rizika a zodpovednosti pomocou zhromaždených údajov.

Monitorovacie zariadenie nosí už 100 000 kurčiat. Poisťovňa plánuje do roku 2020 rozmiestniť takúto „nositeľnú elektroniku pre hydinu“ v 2500 poľnohospodárskych podnikoch v Číne. Spoločnosť vyvíja aj technológiu rozpoznávania tváre pre hydinu, aby si zákazníci mohli byť istí, že jedia rovnaké kurča, ktoré vybrali na farme.

Zdroj: mashable.comgeek.com

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Foto šampión strednej triedy predviedol, čo dokáže: Takto vyzerá Slovensko objektívom Huawei P30 lite

12.06.2019 14:18

Kandidát na mobil roka strednej triedy kombinuje efektný dizajn inšpirovaný prémiovými modelmi s najnovšími technologickými inováciami. Jedným z najväčších lákadiel Huawei P30 lite je foto výbava, kto ...

Inovácie 1

Apple Watch 5 už budúci mesiac s OLED displejom

20.08.2019 00:05

Zvesti o novom modeli Apple Watch možno zostávajú trochu v úzadí sa informáciami o iPhonoch, ale nedávno sa objavili dohady o tom, že v tomto roku by inteligentné hodinky Applu mohli prejsť veľkou zme ...

Inovácie 4

Experimentálne šortky zvýšia výdrž pri chôdzi alebo behu

19.08.2019 00:10

Vedci na Harvardskej univerzite vyvíjajú oblek ako z filmov o superhrdinoch. Prototyp je úplne jedinečný, pretože pôsobí pomerne prirodzene a zlepšuje výkon nositeľa pri chôdzi či behu – čo predstavu ...

q

2 Comments

 1. riadna zbytocnost reakcia na: Čínska spoločnosť sleduje kurčatá pomocou GPS, aby sa ubezpečila, že sú zdravé
  28.2.2019 09:02
  Tipujem nikto to nekupi. To sledovanie by zdrazelo kurca aj o 2-3 eura na kus na SVK napr.
  Reagovať
  • RE: riadna zbytocnost reakcia na: riadna zbytocnost
   Autor: Lubo
   28.2.2019 10:02
   Toto zariadenie je skôr pre agroturistiku. Čínaň z mestskej aglomerácie príde na farmu, tam mu ukážu kuru, ktorú mu pripravia na večeru a on môže o nej zistiť kopec informácií.
   Reagovať

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá