Image
28.2.2019 2 Comments

Čínska spoločnosť sleduje kurčatá pomocou GPS, aby sa ubezpečila, že sú zdravé

Čínska online poisťovňa ZhongAn Online vyvinula GPS tracker podobný fitnes náramku Fitbit pre kurčatá, nazvaný GoGo Chicken. Zariadenie sa založí na nohu zvieraťa a snímače sledujú informácie o jeho prostredí, o tom, čo je a koľko sa hýbe. Informoval o tom denník The Wall Street Journal.

ZhongAn hovorí v súvislosti s produktom o „blockchainovom farmárčení“, pretože využíva technológiu známu z oblasti kryptomien na uchovávanie údajov o kurčatách. Informácie, ktoré GoGo Chicken zbiera, však nie sú určené len pre tých, ktorí hydinu chovajú. Aj spotrebitelia budú môcť monitorovať život kurča prostredníctvom mobilnej aplikácie. Ak sa budú chcieť dozvedieť viac o živote kurčaťa, ktoré majú na večeru, vrátane toho, či žilo v zdravom prostredí a malo dostatok voľného pohybu, môžu jednoducho skontrolovať aplikáciu.

Takéto sledovacie zariadenie pomôže predchádzať problémom súvisiacim s bezpečnosťou potravín. Ak nastane problém, dáta uložené zariadeniami môžu pomôcť nájsť jeho zdroj.

A prečo zariadenie vyvinula práve poisťovacia spoločnosť? ZhongAn totiž pokrýva aj oblasť poľnohospodárstva a chce využiť túto technológiu na obmedzenie vlastného rizika a zodpovednosti pomocou zhromaždených údajov.

Monitorovacie zariadenie nosí už 100 000 kurčiat. Poisťovňa plánuje do roku 2020 rozmiestniť takúto „nositeľnú elektroniku pre hydinu“ v 2500 poľnohospodárskych podnikoch v Číne. Spoločnosť vyvíja aj technológiu rozpoznávania tváre pre hydinu, aby si zákazníci mohli byť istí, že jedia rovnaké kurča, ktoré vybrali na farme.

Zdroj: mashable.comgeek.com

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 2

Autá aj drony by mohol poháňať ľahký, superúčinný, lineárny benzínový motor

24.06.2019 00:10

Izraelský startup Aquarius Engines vyvíja ľahký a lacný benzínový motor pre automobily, ktorý využíva podstatne menej paliva a produkuje menej znečisťujúcich emisií ako tie súčasné. Ide už o piatu gen ...

Inovácie 1

Ďalšie kroky Samsungu a Huawei môžu rozhodnúť o vzostupe či páde skladacích telefónov

21.06.2019 00:10

Zdá sa, že revolučné skladacie telefóny narazili na prekážku. Nová kategória zariadení – čiastočne telefón, čiastočne tablet – čelí veľkým oneskoreniam. Skladacie telefóny sľubujú, že zdvojnásobia veľ ...

Inovácie

Farebná klávesnica Lumi vás naučí hrať hudbu

21.06.2019 00:05

Roli Lumi je viacfarebne podsvietená klávesnica určená pre hudobných nováčikov, ktorí sa chcú naučiť hrať na klavíri. Roli je známy svojím vlajkovým produktom Seabord, čo je futuristicky vyzerajúca kl ...

q

2 Comments

 1. riadna zbytocnost reakcia na: Čínska spoločnosť sleduje kurčatá pomocou GPS, aby sa ubezpečila, že sú zdravé
  28.2.2019 09:02
  Tipujem nikto to nekupi. To sledovanie by zdrazelo kurca aj o 2-3 eura na kus na SVK napr.
  Reagovať
  • RE: riadna zbytocnost reakcia na: riadna zbytocnost
   Autor: Lubo
   28.2.2019 10:02
   Toto zariadenie je skôr pre agroturistiku. Čínaň z mestskej aglomerácie príde na farmu, tam mu ukážu kuru, ktorú mu pripravia na večeru a on môže o nej zistiť kopec informácií.
   Reagovať

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videá