Čínska spoločnosť sleduje kurčatá pomocou GPS, aby sa ubezpečila, že sú zdravé

2

Čínska online poisťovňa ZhongAn Online vyvinula GPS tracker podobný fitnes náramku Fitbit pre kurčatá, nazvaný GoGo Chicken. Zariadenie sa založí na nohu zvieraťa a snímače sledujú informácie o jeho prostredí, o tom, čo je a koľko sa hýbe. Informoval o tom denník The Wall Street Journal.

ZhongAn hovorí v súvislosti s produktom o „blockchainovom farmárčení“, pretože využíva technológiu známu z oblasti kryptomien na uchovávanie údajov o kurčatách. Informácie, ktoré GoGo Chicken zbiera, však nie sú určené len pre tých, ktorí hydinu chovajú. Aj spotrebitelia budú môcť monitorovať život kurča prostredníctvom mobilnej aplikácie. Ak sa budú chcieť dozvedieť viac o živote kurčaťa, ktoré majú na večeru, vrátane toho, či žilo v zdravom prostredí a malo dostatok voľného pohybu, môžu jednoducho skontrolovať aplikáciu.

Takéto sledovacie zariadenie pomôže predchádzať problémom súvisiacim s bezpečnosťou potravín. Ak nastane problém, dáta uložené zariadeniami môžu pomôcť nájsť jeho zdroj.

A prečo zariadenie vyvinula práve poisťovacia spoločnosť? ZhongAn totiž pokrýva aj oblasť poľnohospodárstva a chce využiť túto technológiu na obmedzenie vlastného rizika a zodpovednosti pomocou zhromaždených údajov.

Monitorovacie zariadenie nosí už 100 000 kurčiat. Poisťovňa plánuje do roku 2020 rozmiestniť takúto „nositeľnú elektroniku pre hydinu“ v 2500 poľnohospodárskych podnikoch v Číne. Spoločnosť vyvíja aj technológiu rozpoznávania tváre pre hydinu, aby si zákazníci mohli byť istí, že jedia rovnaké kurča, ktoré vybrali na farme.

Zdroj: mashable.comgeek.com

redakcia

Všetky autorove články
GPS kura snimac informacie monitorovanie

2 komentáre

riadna zbytocnost reakcia na: Čínska spoločnosť sleduje kurčatá pomocou GPS, aby sa ubezpečila, že sú zdravé

28.2.2019 09:02
Tipujem nikto to nekupi. To sledovanie by zdrazelo kurca aj o 2-3 eura na kus na SVK napr.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať