SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B Advertisement

Čínska armáda už nebude používať Windows. Vyvinie si vlastný operačný systém

Bezpečnosť
2

V dôsledku eskalujúcej obchodnej vojny medzi USA a Čínou sa čínska armáda rozhodla prestať používať systém Windows a vyvinúť vlastný operačný systému. Správu priniesol kanadský vojenský magazín Kanwa Asian Defence, ktorý uviedol, že čínski vojenskí predstavitelia chcú vyvinúť vlastný operačný systém na zlepšenie bezpečnosti.

Úniky od Edwarda Snowdena a z ďalších zdrojov totiž ukázali, kam až môže zájsť hacking zariadení. Bohatý arzenál hackerských nástrojov, ktorý je k dispozícii, umožňuje nabúrať sa do všetkého od inteligentných televízorov až po linuxové servery a od smerovačov až po bežné desktopové operačné systémy, ako sú Windows a Mac.

Keďže tieto úniky odhalili, že USA môžu preniknúť do takmer čohokoľvek, čínska vláda plánuje spustiť vlastný operačný systém, ktorý sťaží aktérom zahraničných hrozieb, najmä USA, špehovať čínske vojenské operácie.

Podľa webu Epoch Times bude vývojom nového operačného systému a jeho zavádzaním do zariadení, ktoré predtým používali Windows, poverená novovytvorená skupina Internet Security Information Leadership Group. Tá bude zodpovedná priamo Ústrednému výboru Komunistickej strany Číny, aby bola oddelená od zvyšku čínskej armády.

Skupina nedôveruje ani operačnému systému UNIX, ktorý sa používa v niektorých armádnych serveroch. Preto čínske úrady nariadili vyvinúť operačný systém dedikovaný čínskej armáde.

Zdroj: techradar.comzdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Microsoft Windows pocitac notebook Digital dáta softver system armada sukromie ochrana bezpečnosť

2 komentáre

To je hrozne. reakcia na: Čínska armáda už nebude používať Windows. Vyvinie si vlastný operačný systém

3.6.2019 13:06
Naco sa ti vychodniari tlacia do Kosic ? Aby si sa nicili samy heslom ?
Reagovať

Aidue reakcia na: Čínska armáda už nebude používať Windows. Vyvinie si vlastný operačný systém

2.6.2019 12:06
Cinani dobre rozmyslaju, avsak nato sa poziera samo. Vychodniari v Kosiciach si objednavaju chemikov a nicia sa samy heslom: Moj syn je chory a aj tvoj bude...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať