Čína upravila sporný zákon o kybernetickej bezpečnosti

Tlačové správy
0

Väčšina ustanovení sporného zákona, ktorý by mohol podľa zahraničných firiem spochybniť záväzky Pekingu v oblasti voľného obchodu, vstupuje do platnosti vo štvrtok.

Čína posúva účinnosť niektorých ustanovení sporného zákona o kybernetickej bezpečnosti, ktorý by mohol podľa zahraničných firiem spochybniť záväzky Pekingu v oblasti voľného obchodu. Informovali o tom v stredu čínske štátne médiá. Čínska vláda tvrdí, že sprísnenie kontroly nad spôsobmi uchovávania a využívania firemných dát je potrebné v boji s terorizmom a organizovaným zločinom. Zahraničné firmy a vlády naopak upozorňujú, že zákon môže skomplikovať prístup na čínsky technologický trh a oslabiť informačnú bezpečnosť. Problematické majú byť aj nejednoznačné formulácie v novej legislatíve, ktoré ponechávajú veľký priestor na svojvoľný postup čínskych úradov.

Najnovšia úprava posúva účinnosť opatrení na kontrolu cezhraničného pohybu dát o 18 mesiacov na 31. december 2018. Väčšina nových obmedzení vrátane definície, aké dáta sú z pohľadu verejného záujmu dôležité a štandardov počítačovej bezpečnosti, vstupujú do platnosti vo štvrtok.

SITA

Všetky autorove články
bezpečnosť Čína

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať