Image
23.8.2018 0 Comments

Chuwi Lapbook: Ľahká mobilná kancelária vo vašom batohu

Počas posledných mesiacov sa na trhu objavilo niekoľko nových verzií prenosných počítačov, ktoré sa dizajnovo podstatne inšpirovali Apple, konkrétne radom MacBook. Čínsky výrobca Chuwi je tiež držiteľ tohto trendu s uvedením svojho Chuwi LapBook SEAk ste niekedy chceli spustiť systém Windows na počítači MacBook Air, toto je pravdepodobne najbližšia možnosť, ktorú dostanete.

Dizajn a vzhľad
Čo sa týka vzhľadu, nedá sa poprieť, že Chuwi Lapbook SE je krásne zariadenie. Vyrobený zo zliatiny hliníka a horčíka, iba o niečo hrubsí ako MacBook Air, má Chuwi LapBook SE veľmi úhladný a elegantný dizajn - teda pokračuje v trende so všetkými najnovšími notebookmi a ultrabookmi na trhu. Radí sa jednoznačne do kategórie ultrabookov, aj preto, že Chuwi sa rozhodlo pre spomínanú zliatinu, čo len prispelo k ešte luxusnejšiemu vzhľadu.

Chuwi v podstate predstavilo klasickejšiu verziu predchádzajúceho LapBook 14.1, ktorý bol vydaný začiatkom tohto roka. Vyrába sa s tmavo šedými chrómovými hranami, čo len prispieva k prémiovému vzhľadu notebooku. K dispozícii je ešte niekoľko ďalších farebných možností. Podsvietené logo Chuwi na prednej strane je tiež ďalšou vecou inšpirovanou MacBookom.

Aj keď LapBook SE môže pôsobiť jemne a krehko, opak je pravdou - obrazovka aj klávesnica sú pôsobivo pevné a odolné. Jedná sa o zariadenie s hmotnosťou 1,44 kg s rozmermi 12,48 x 8,46 x 0,63 palca. LapBook SE je veľmi ľahký a drží sa skutočne jednoducho, teda spĺňa všetky predpoklady pre ideálne nosenie aj v pracovnej taške.

Keď otvoríte Chuwi SE Lapbook, objaví sa vám 13,3-palcový displej Full HD IPS s rozlíšením 1920 x 1080. Pod obrazovkou je klávesnica s decentnou veľkosťou a touchpad, pričom oba fungujú hladko.

Na displej sa pozerá naozaj pôsobivo. Obrazovka IPS je z hľadiska veľkosti viac než adekvátna a má rovnomerný jas bez výrazného odfarbenia. Je pokrytá sklom a rozprestiera sa od okraja ku okraju, čo znamená, že rám je takmer neexistujúci. To môže miestami zmiasť, že displej patrí dotykovému modelu, čo však v tomto prípade neplatí. 

Na laptop, ktorý stojí iba 248 EUR, má LapBook SE k dispozícii ohromné množstvo portov - napríklad porty USB 3.0 slúžia pre optimálnu rýchlosť a zjednodušujú prenos dát. Hardvér pozostáva z bežných vecí - procesor Intel Celeron Gemini Lake N4100 so štyrmi jadrami, 128 GB SSD pamäťou a 32 GB eMMC pamäťou a beží na systéme Microsoft Windows 10Home.

Pokiaľ ide o výkon, tento leptop je ideálny pre ľahké každodenné úlohy, ktoré nepotrebujú veľa spracovateľskej sily. Na hranie a úkony požadujúce veľký výkon rozhodne nie je stvorený. 

Chuwi LapBook SE má 10000mAh výkonnú batériu, ktorá pri plnom jase konzistentného používania vydrží približne päť a pol hodiny. No keď zvyčajne pracujete v kancelárii, jasnosť notebooku je len zriedka 100%, takže ak ho trochu znížite, mohli by ste z notebooku dostať aj viac. Tento výkon je však stále obdivuhodný, najmä vzhľadom k tomu, že notebooky majú za normálnych okolností priemerný čas výdrže asi 2 až 3 hodiny. 

Zdroj: xiaomitoday.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Dron JetQuad dokáže lietať rýchlosťou až 483 km/h. Tankuje sa mu nafta

04.12.2019 00:05

Spoločnosť FusionFlight so sídlom v texaskom Dallase predstavila dron AB5 JetQuad, čo je podľa jej vyjadrenia „najmenší a najvýkonnejší dron s prúdovým pohonom na svete s možnosťou vertikálneho vzletu ...

Technológie 3

TESLA spustila už tretí Supercharger na Slovensku

04.12.2019 00:18

Od 29.11 majú majitelia vozidiel TESLA na Slovensku k dispozícii už tretí Supercharger. Po Sliači a Bratislave bola na rade Demänová ktorá je vstupnou bránou do Nízkych Tatier. <iframe width=" ...

Technológie

Renault ZOE prichádza už v 3. generácii

03.12.2019 00:33

Renault uvádza na Slovenský trh horúcu novinku, 3.generáciu svojho veľmi úspešného modelu ZOE. V súčasnosti ide v rámci Európy o najpredávanejší elektromobil o čom svedčí viac už 200 000 predaných kus ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá