Chuwi Lapbook: Ľahká mobilná kancelária vo vašom batohu

Technológie
0

Počas posledných mesiacov sa na trhu objavilo niekoľko nových verzií prenosných počítačov, ktoré sa dizajnovo podstatne inšpirovali Apple, konkrétne radom MacBook. Čínsky výrobca Chuwi je tiež držiteľ tohto trendu s uvedením svojho Chuwi LapBook SEAk ste niekedy chceli spustiť systém Windows na počítači MacBook Air, toto je pravdepodobne najbližšia možnosť, ktorú dostanete.

Dizajn a vzhľad
Čo sa týka vzhľadu, nedá sa poprieť, že Chuwi Lapbook SE je krásne zariadenie. Vyrobený zo zliatiny hliníka a horčíka, iba o niečo hrubsí ako MacBook Air, má Chuwi LapBook SE veľmi úhladný a elegantný dizajn - teda pokračuje v trende so všetkými najnovšími notebookmi a ultrabookmi na trhu. Radí sa jednoznačne do kategórie ultrabookov, aj preto, že Chuwi sa rozhodlo pre spomínanú zliatinu, čo len prispelo k ešte luxusnejšiemu vzhľadu.

Chuwi v podstate predstavilo klasickejšiu verziu predchádzajúceho LapBook 14.1, ktorý bol vydaný začiatkom tohto roka. Vyrába sa s tmavo šedými chrómovými hranami, čo len prispieva k prémiovému vzhľadu notebooku. K dispozícii je ešte niekoľko ďalších farebných možností. Podsvietené logo Chuwi na prednej strane je tiež ďalšou vecou inšpirovanou MacBookom.

Aj keď LapBook SE môže pôsobiť jemne a krehko, opak je pravdou - obrazovka aj klávesnica sú pôsobivo pevné a odolné. Jedná sa o zariadenie s hmotnosťou 1,44 kg s rozmermi 12,48 x 8,46 x 0,63 palca. LapBook SE je veľmi ľahký a drží sa skutočne jednoducho, teda spĺňa všetky predpoklady pre ideálne nosenie aj v pracovnej taške.

Keď otvoríte Chuwi SE Lapbook, objaví sa vám 13,3-palcový displej Full HD IPS s rozlíšením 1920 x 1080. Pod obrazovkou je klávesnica s decentnou veľkosťou a touchpad, pričom oba fungujú hladko.

Na displej sa pozerá naozaj pôsobivo. Obrazovka IPS je z hľadiska veľkosti viac než adekvátna a má rovnomerný jas bez výrazného odfarbenia. Je pokrytá sklom a rozprestiera sa od okraja ku okraju, čo znamená, že rám je takmer neexistujúci. To môže miestami zmiasť, že displej patrí dotykovému modelu, čo však v tomto prípade neplatí. 

Na laptop, ktorý stojí iba 248 EUR, má LapBook SE k dispozícii ohromné množstvo portov - napríklad porty USB 3.0 slúžia pre optimálnu rýchlosť a zjednodušujú prenos dát. Hardvér pozostáva z bežných vecí - procesor Intel Celeron Gemini Lake N4100 so štyrmi jadrami, 128 GB SSD pamäťou a 32 GB eMMC pamäťou a beží na systéme Microsoft Windows 10Home.

Pokiaľ ide o výkon, tento leptop je ideálny pre ľahké každodenné úlohy, ktoré nepotrebujú veľa spracovateľskej sily. Na hranie a úkony požadujúce veľký výkon rozhodne nie je stvorený. 

Chuwi LapBook SE má 10000mAh výkonnú batériu, ktorá pri plnom jase konzistentného používania vydrží približne päť a pol hodiny. No keď zvyčajne pracujete v kancelárii, jasnosť notebooku je len zriedka 100%, takže ak ho trochu znížite, mohli by ste z notebooku dostať aj viac. Tento výkon je však stále obdivuhodný, najmä vzhľadom k tomu, že notebooky majú za normálnych okolností priemerný čas výdrže asi 2 až 3 hodiny. 

Zdroj: xiaomitoday.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
notebook pocitac dizajn displej Apple Windows MacBook iOS

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať