Chrome 68 bude vďaka novej funkcii už konečne potrebovať menej RAM

Technológie
3

Google Chrome je síce najobľúbenejší webový prehliadač, ale je veľmi náročný na operačnú pamäť. Pri prehliadaní webu majú problém najmä lacnejšie zariadenia, ktoré sú vybavené obmedzenou pamäťou RAM, menej výkonným procesorom a malým úložným priestorom. Pritom webové stránky sú dnes čoraz hladnejšie po zdrojoch. Jediná vec, ktorú možno urobiť, je optimalizácia prehliadača.

Hoci v posledných rokoch dostal Chrome množstvo aktualizácií, ani jedna nebola zameraná na zníženie využitia RAM. Až vo verzii Chrome 68 Google pridal takúto funkciu. Nazýva sa Page Lifecycle API a znižuje používanie pamäte RAM, keď máte súčasne otvorených viacero záložiek.

Dosahuje to tým, že pozastaví webové stránky, ktoré sú v pozadí a ktoré ste nejaký čas neotvorili. Fungovať začnú, až keď sa k nim zasa vrátite. Znižuje sa tak spotreba pamäte RAM a zaťaženie CPU. Page Lifecycle funguje s Chrome podobne ako správa aplikácií na pozadí v smartfónoch. Podmienkou je, že vývojári webov musia povoliť podporu tejto funkcie na svojich webových stránkach.

Zdroj: windowslatest.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Google Chrome internet web pocitac notebook pamat RAM disk dáta Digital

3 komentáre

The Great Suspender reakcia na: Chrome 68 bude vďaka novej funkcii už konečne potrebovať menej RAM

8.8.2018 15:08
Alebo rovno pouzivat aj na starsich PC addon The Great Suspender, ktory robi uz roky to iste aj bez podpory samotnej web stranky ;)

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať