Chráňte si displej pred zvedavcami. Funkcia Sure View na notebookoch HP znemožní pohľad zboku

Technológie
0

Istotne sa vám stáva, že nechcete, aby vám ľudia z vášho okolia pozerali  na displej notebooku, napr. vo vlaku či reštaurácii. S riešením teraz prichádza spoločnosť HP.

Vyvinula totiž displej, ktorý po stlačení jedného tlačidlá znemožní pohľad z určitých uhlov. Po zapnutí tejto funkcie je displej čitateľný (hoci trošku tmavší) iba pre toho, kto sedí priamo pred ním asi v 70-stupňovom oblúku, bočný pohľad na jeho obsah nie je možný.

Podobná ochrana existuje už dlhšie, a to vo forme „filtrov na ochranu osobných údajov“, čo sú fólie, ktoré sa nalepia na obrazovku a dosiahne sa nimi podobný účinok. No je tu jedna nevýhoda – ide o trvalé riešenie, a tak bude obrazovka ťažšie čitateľná, aj keď je používateľ v súkromnom prostredí.

V prípade notebookov HP sa filter zapína a vypína klávesovou skratkou, takže sa nemusíte stále pozerať na tmavšiu obrazovku. Funkcia sa nazýva Sure View a bola vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou 3M. K dispozícii bude od septembra v modeloch EliteBook 1040 a EliteBook 840. Má rozlíšenie 1080p a môže podporovať dotyk.

Zdroj: theverge.com

Redakcia

Všetky autorove články
HP displej notebook

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať