Chcete sa stať občanom vesmírneho štátu Asgardia? Stačí, ak máte viac ako 18 a e-mailovú adresu

7

Počuli ste už o Asgardii? Názov vychádza zo severskej mytológie, kde Asgard označuje miesto na oblohe, kde sídlia bohovia. Asgardiu vynašiel Igor Ashurbeyli, predseda výboru UNESCO pre vedu o vesmíre a zakladateľ výskumného centra AIRC (Aerospace International Research Center).   

Za projektom stojí skupina odborníkov z Kanady, Rumunska, Ruska a Spojených štátov. Poslanie Asgardie je mierové. Skupina dúfa, že zriadi obydlie mimo Zeme, ktoré poskytne rovnaký prístup do vesmíru  každému bez ohľadu na náboženské vyznanie alebo krajinu pôvodu. Asgardia chce vyvinúť štít na ochranu Zeme pred hrozbami z vesmíru, ako sú asteroidy, kozmický odpad a koronálna hmota zo Slnka. Už prv Ashurbeyli navrhoval vybudovať URBOCOP, ozbrojenú vesmírnu stanicu, ktorá by odpaľovala nebezpečné asteroidy alebo časti satelitov z obežnej dráhy Zeme.

Chcete sa stať členom tohto nezávislého národa? Ak máte viac ako 18 rokov a máte e-mailovú adresu, môžete požiadať, aby ste sa stali „občanom“ Asgardie už dnes. V čase písania článku sa prihlásilo už viac ako 176 000 ľudí.

„Ak počet týchto žiadostí prekročí 100 000, môžeme oficiálne požiadať OSN o postavenie štátu,“ povedal Ashurbeyli a dodal, že Asgardijčania sa nebudú musieť vzdať občianstva v ich krajinách pôvodu. No na to, aby sa Asgardia stala nezávislou krajinou, musí ju uznať väčšina členov OSN.

Zdroj: popsci.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Asgardia

7 komentárov

ten znak na prvom obrazku reakcia na: Chcete sa stať občanom vesmírneho štátu Asgardia? Stačí ak máte viac ako 18 a emailovú adresu

24.10.2016 18:10
je Egyptsky boh RA...mozno ozaj zo stargate je ta myslienka podla tohoto
Reagovať

Na Slovensku nie ... reakcia na: Chcete sa stať občanom vesmírneho štátu Asgardia? Stačí ak máte viac ako 18 a emailovú adresu

23.10.2016 09:10
Slovák príde automaticky o svoje štátne občianstvo, takže by som to neriskoval. Ale aj tomu sa dá pohodlne vyhnúť, stačí mať nedoplatok na daniach alebo odvodoch a môže aj Slovák mať dvojité občianstvo ;) ...
Reagovať

RE: Na Slovensku nie ... reakcia na: Na Slovensku nie ...

27.10.2016 02:10
ps je nas uz 500 slovakov co sme zo slovenska radi prec v asgardii//
Reagovať

RE: Na Slovensku nie ... reakcia na: Na Slovensku nie ...

27.10.2016 02:10
1. tomu vobec nerozumies
2. este nie su legalny stat
3. ako slovak sa ti mozem na slovensko vykaslat......... i tak na sk nezijem a neplanujem zit... a to som bol narodniar kedysi... takze daj pokoj, slovensko nenavidim! totiz slovensko uz davno nieje ako spieva duchon "v dolinach". a nove slovensko nechcem.
Reagovať

Liberland reakcia na: Chcete sa stať občanom vesmírneho štátu Asgardia? Stačí ak máte viac ako 18 a emailovú adresu

20.10.2016 19:10
zabudli ste na Liberland
Reagovať

haha reakcia na: Chcete sa stať občanom vesmírneho štátu Asgardia? Stačí ak máte viac ako 18 a emailovú adresu

20.10.2016 18:10
Myslim ze autor obrazka tej stanice je trochu vedla. Z dostupnych moznosti mame skor na valcovitu stanicu ktora by tocenim simulovala gravitaciu a panelmi vhanala slnko a hned aj zachycovala el.energiu na solaroch. Neviem si vsak predstavit kde by tento stat zohnal financie na odtrhnutie sa od zvysku sveta, teda ak by boli taketo technologie dostupne, je dost mozne ze to nebude jediny stat.
Reagovať

Nepohnevame si Asgardanov zo Stargate? reakcia na: Chcete sa stať občanom vesmírneho štátu Asgardia? Stačí ak máte viac ako 18 a emailovú adresu

18.10.2016 15:10
pride Thor a urobi s nami poriadky!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať