Image
2.8.2016 0 Comments

Chcete, aby váš smartfón lietal? Vďaka bezdrôtovej nabíjačke OvRcharge bude aj levitovať

Na portáli Kickstarter sa nedávno objavil projekt bezdrôtovej nabíjačky na telefóny, ktorá spôsobí, že váš smartfón bude levitovať nad nabíjacou základňou. Volá sa OvRcharge, kombinuje indukčné nabíjanie a magnetickú levitáciu a stojí za ním firma AR Designs.

Systém sa skladá z dvoch častí – drevenej nabíjacej základne a špeciálneho krytu na telefón, ktorý má funkciu indukčného prijímača elektriny zo základne a magnetu. Telefón sa pri nabíjaní bude vznášať nad základňou. Keď batéria dosiahne úplnú kapacitu (čo v prípade štandardných smartfónov potrvá 4 až 5 hodín), nabíjanie sa zastaví, ale telefón bude ďalej levitovať a pomaly sa točiť.

Vzhľadom na veľkú rozmanitosť veľkostí a tvarov telefónov nebudú všetky smartfóny podporujúce bezdrôtové nabíjanie kompatibilné s krytom. AR Designs hovorí, že bude ponúkať kryty pre najpopulárnejšie smartfóny (vrátane najnovších iPhonov). Pre ostatné smartfóny bude potrebné ešte špeciálne príbalové puzdro od iného výrobcu.

OvRcharge môže podporovať zariadenia s hmotnosťou až 600 gramov (pokiaľ ide o levitáciu), takže okrem smartfónov bude fungovať aj s mnohými tabletmi. Rozmery základne sú 140 × 33 × 140 mm. Existuje aj model Ultra s rozmermi  170 × 35 × 170 mm a výkonom 700 mAh, výkon základného modelu je 500 mAh.

Prví prispievatelia mohli získať nabíjačku OvRcharge za 209 dolárov, táto ponuka je však už vypredaná, v súčasnosti sa dá kúpiť za 239 dolárov. Dodávky by sa v prípade úspešného zavŕšenia kampane mali začať v decembri.

Zdroj: slashgear.com

kickstarter.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

ISE 2020: Samsung v znamení 8K a jedinečného The Wall

19.02.2020 02:00

Spoločnosť Samsung je verejnosti známa viac zo spotrebnej oblasti ako jeden z najvýznamnejších výrobcov smartfónov a televízorov. Divízia profesionálnych displejov však nepochybne patrí k veľmi význam ...

Produkty

ISE 2020: Epson predstavuje riešenia pre zážitkové nakupovanie či zábavu

18.02.2020 22:11

Spoločnosť EPSON tento rok na veľtrhu ISE predstavila celý rad nových AV riešení pre obchod, vzdelávanie a maloobchod. Medzi novými produktami sme mohli vidieť špičkový laserový projektor so svietivos ...

Produkty

ISE 2020: Panasonic predstavuje riešenia pre eSports Arenu a ďalšie novinky

18.02.2020 18:17

Spoločnosť Panasonic patrí ako líder v oblasti prezentačných technológií k pravidelným vystavovateľom na veľtrhu Integrated Systems Europe v Amsterdame. Samozrejme, nemohla chýbať ani tento raz a ako ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá