Image
2.8.2016 0 Comments

Chcete, aby váš smartfón lietal? Vďaka bezdrôtovej nabíjačke OvRcharge bude aj levitovať

Na portáli Kickstarter sa nedávno objavil projekt bezdrôtovej nabíjačky na telefóny, ktorá spôsobí, že váš smartfón bude levitovať nad nabíjacou základňou. Volá sa OvRcharge, kombinuje indukčné nabíjanie a magnetickú levitáciu a stojí za ním firma AR Designs.

Systém sa skladá z dvoch častí – drevenej nabíjacej základne a špeciálneho krytu na telefón, ktorý má funkciu indukčného prijímača elektriny zo základne a magnetu. Telefón sa pri nabíjaní bude vznášať nad základňou. Keď batéria dosiahne úplnú kapacitu (čo v prípade štandardných smartfónov potrvá 4 až 5 hodín), nabíjanie sa zastaví, ale telefón bude ďalej levitovať a pomaly sa točiť.

Vzhľadom na veľkú rozmanitosť veľkostí a tvarov telefónov nebudú všetky smartfóny podporujúce bezdrôtové nabíjanie kompatibilné s krytom. AR Designs hovorí, že bude ponúkať kryty pre najpopulárnejšie smartfóny (vrátane najnovších iPhonov). Pre ostatné smartfóny bude potrebné ešte špeciálne príbalové puzdro od iného výrobcu.

OvRcharge môže podporovať zariadenia s hmotnosťou až 600 gramov (pokiaľ ide o levitáciu), takže okrem smartfónov bude fungovať aj s mnohými tabletmi. Rozmery základne sú 140 × 33 × 140 mm. Existuje aj model Ultra s rozmermi  170 × 35 × 170 mm a výkonom 700 mAh, výkon základného modelu je 500 mAh.

Prví prispievatelia mohli získať nabíjačku OvRcharge za 209 dolárov, táto ponuka je však už vypredaná, v súčasnosti sa dá kúpiť za 239 dolárov. Dodávky by sa v prípade úspešného zavŕšenia kampane mali začať v decembri.

Zdroj: slashgear.com

kickstarter.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Mercedes Experience 2019 roadshow

05.10.2019 16:07

Spoločnosť Mercedes Benz usporiadala na Slovakia Ringu v Orechovej potôni Roadshow pre svojich zákazníkov, partnerov a novinárov. <iframe width="560" height="315" src=" ...

Produkty 1

Acer predstavil svoje novinky na Dunaji - Video

04.10.2019 23:21

Spoločnosť ACER predstavila aktuálne novinky svojich produktov pri plavbe na výletnej lodi na Dunaji. Informácie o nich sa dozviete v priloženom videu. <iframe width="560" height="315" src=" ...

Produkty

Reportáž: Nové tlačiarne na tlač štítkov od Epsonu na Labelexpo 2019

27.09.2019 00:10

Veľtrh Labelexpo 2019, to sú stroje na tlač štítkov, nálepiek, etikiet, ale aj tašiek či iných foriem obalov s potlačou na ploche ôsmich hál výstaviska Expo v Bruseli. Keďže PC REVUE nie je primárne z ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019