Image
16.4.2018 0 Comments

Chceš založiť vlastný digital biznis? Zaujímaš sa o smart cities? Nauč sa ako na to s novým praktickým vzdelávaním.

Ako sú mladí Slováci pripravení na kariéru v digitálnej budúcnosti? Úspešné globálne spoločnosti ​PixelFederation, Sygic, HubHub a ​nezisková organizácia Leaf sa rozhodli, že talentom pomôžu na ich ceste ku kariére aj hodnotám. Butterfly Effect program spúšťa druhý ročník a dá sa v ňom naučiť celý proces tvorby mobilnej aplikácie či hry od nápadu až po launch. Otvára dve laboratória - AppsLab a GamesLab. Práve v AppsLabe sa môžeš prihlásiť na tému smart cities a pracovať na riešení pre Parking či Public Transport. Prihlásiť sa dá do 15.mája a program ponúka aj talentové štipendium. 

Hackni dopravu 
V pilotnom ročníku, v ktorom je momentálne dvadsiatka účastníkov, riešia 4-6 členné tímy programátorov, dizajnérov a biznis ľudí výzvu dopravy. Pasujú sa s riešeniami pre parkovanie​či mestskú hromadnú dopravu​. Organizátori sa rozhodli témy zopakovať aj pre druhý ročník. Pod dohľadom mentorov zo Sygicu a ďalších expertov v oblasti si prejdú cez 6 fáz programu: Hackathon, Market Research, Conception, Development, Market Entry, Run a dovedú svoje idey až po launch mobilných aplikácií. V druhom ročníku je možnosť prihlásiť sa aj s vlastným nápadom v oblasti dopravy.

Program je unikátny kvôli svojej intenzite a aj vďaka množstvu skúsených mentorov z digitálnych firiem. Každodenná práca, mentoringy, workshopy a tímové a osobné stretnutia s koučami ponúkajú účastníkom komplexný rozvojový program - osobný akcelerátor.

Medzi mentormi môžeme nájsť špičky v oblasti monetizácie, developmentu mobilných aplikácií aj dizajnu.

Najdôležitejšou hodnotou spoločnosti je vzdelanie. Vzdelaná spoločnosť sa nemusí báť o svoju budúcnosť. Čím ďalej, tým viac budeme potrebovať pracovať hlavou a menej rukami a ja verím, že svojou malou štipkou pomôže aj Sygic tomuto rozvoju a lepšej budúcnosti pre Slovensko,“ hovorí Michal Štencl, zakladateľ spoločnosti Sygic.

Účastníci pilotného ročníku AppsLab

Talent, férovosť a podnikavosť
Do programu sa môže zapojiť študent či človek s praxou v jednej z troch hlavných disciplín: grafický dizajn, programovanie a biznis.

Berú len 45 najlepších. To je maximálny počet ľudí, ktorí získajú šancu. O prijatí rozhoduje motivácia, tvoje hodnoty a vypracovanie zadania. Nestačí byť však len talentovaný. Treba mať aj rešpekt voči ostatným a dôraz dávajú tvorcovia programu aj na etiku a férovosť. Takých mladých ľudí totiž chcú vidieť vo vedúcich pozíciách.

Účastníci pilotného ročníku GamesLab

Študenti aj špecialisti
Z časového hľadiska program zvládne študent s individuálnym študijným plánom, freelancer alebo parttime-ista. Povinnosti ako škola či freelance práca sa pri každom zohľadňujú individuálne. Organizátori však varujú, že je to náročné.

Ide o osobný akcelerátor pre tvoj talent. Učíš sa priamo live na produkte a prehlbuješ svoju expertízu - dizajn, programovanie či biznis stránku procesu. Na druhej strane sa ti venujeme individuálne a chceme vedieť ako ti vieme pomôcť v kariére či tvojom vlastnom startupe,” hovorí Baška Klimek, ktorá program vedie.

V aktuálnom ročníku práve začína časť self-developmentu, kedy účastníkov spájajú s mentormi z danej oblasti, v ktorej chcú pôsobiť a ktorá ich do budúcna zaujíma. Predmetom mentoringu nie je klasicky pokrok pri produkte, ale osobné smerovanie jednotlivcov. Mentori otvorene zdieľajú svoje životné cesty, úspechy, neúspechy a rady. V praxi to znamená možnosť porozprávať sa osobne s Art Directormi, zakladateľmi úspešných štúdií a biznisov aj s technickými inžiniermi a budovať si network.

Hoci sa venujem podpore start-upov a viedla som vlastný biznis inkubátor, ešte som nezažila nič tak intenzívne ako tento program. Za 5 mesiacov si prejdeš tým, čo by si po vlastnej línii skúšal 1-2 roky, možno aj viac,” doplňuje Baška Klimek.

Prihlásiť sa dá do 15.mája a pred letom sa dozvieme, kto uspel. Nový ročník štartuje od septembra a potrvá do konca januára. Tí najtalentovanejší môžu získať talentové štipendium na pokrytie školného.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Úspech Slovákov v multimiliónovej súťaži pre NATO

10.12.2018 10:08

Aliter Technologies sa bude podieľať na odstraňovaní nedostatkov v systéme NATO. Popredná slovensko-kanadská technologická spoločnosť Aliter Technologies sa už po 25-krát stala dodávateľom pre NATO. S ...

Tlačové správy

CZ: Prieskum spoločnosti IBM: Obyvatelia strednej Európy dôverujú umelej inteligencii

07.12.2018 13:18

Společnost IBM nechala vypracovat první studii na téma umělé inteligence v oblasti střední Evropy - 90% obyvatel má obecné povědomí o umělé inteligenci a 80 % očekává v budoucnu její širší využití . ...

Tlačové správy

CZ: Víťaz IT SPY predstavil technológiu, ktorá dokáže lepšie, lacnejšie a ohľaduplnejšie vyšetriť onkologicky chorých pacientov

07.12.2018 11:33

Elitní akademická soutěž IT SPY, která každoročně vybírá nejlepší diplomovou práci ze všech, které vznikly v daném roce na českých a slovenských univerzitách, zná své vítěze. Porotu zcela ohromilo řeš ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_SWIFT 5_122018

Najnovšie videáPC forum button