Image
28.5.2019 0 Comments

Český fond Bohemia Venture Capital (BVC) predstavil nové investície na Slovensku

V rámci akcie Innovation Day, ktorú v bratislavskom showroome Smart Light usporiadal Domotron, oznámil founder a managing partner BVC Přemysl Rubeš veľké novinky. BVC významne rozširuje svoje investičné portfólio na Slovensku.

Domotron, slovenský smart home scale-up, do ktorého BVC vstúpilo na jar 2017 seedovou investíciou v hodnote 800 tisíc eur, narástol za posledné dva roky päťnásobne. Počas tohto obdobia Domotron zautomatizoval stovky domácnosti na Slovensku, v Česku, Rakúsku a Nemecku a ako prvý na svete ponúkol štandardizované riešenie komplexnej domácej automatizácie pre novostavby. Skúsenosti v oblasti komplexného riadenia domácich technológií nazbierané za posledných 8 rokov sa Domotron rozhodol zúročiť aj v novom pripravovanom produkte pre existujúce domácnosti.

„Úspechy Domotronu doma aj v zahraničí hovoria jasne: ‚štandardizovaný smart home systém na trhu pred naším príchodom chýbal.‘ Aj keď je tu veľa chytrých zariadení a platforiem, drvivá väčšina ľudí nevie, ako si má domácnosť s ich pomocou zautomatizovať. Preto najväčšou hodnotou Domotronu sú stovky predprogramovaných funkcií, ktoré si užívateľ jednoducho aktivuje. Toto unikátne know-how, ktorým sa Domotron líši od všetkých ostatných smart home riešení, sme sa rozhodli využiť v novom produkte pre masový trh,“ hovorí Alex Janušek, CEO Domotronu.

Nový produkt naplno umožní realizovať globálne ambície Domotronu a súvisí s ním aj nové kolo financovania. V rámci Series A spoločnosť plánuje získať tri až päť miliónov eur, pričom časť tohto kola príde z BVC.

„Overili sme si, že Domotron dokáže priniesť presne to, čo na trhu chýba a sme presvedčení, že aktuálny tím má najlepšiu kombináciu schopností, skúseností a vízie, aby sa mohol stať novým slovenským unicornom a totálne zmeniť trh so smart home. Preto sme veľmi radi, že môžeme byť súčasťou ďalšieho rastu Domotronu.“ upresňuje Přemysl Rubeš, founder a managing partner BVC. „V tomto investičnom kole chceme zároveň prizvať aj nového investora. Diskusie s fondami zo zahraničia už prebiehajú,“ dodáva Janušek.

Novým prírastkom v portfóliu investičného fondu BVC, za ktorým stojí aj český priemyselník a miliardár Tomáš Krsek, je slovenský telekomunikačný start-up CloudTalk. Ten ponúka inteligentné telefónne riešenie v cloude, ktoré vďaka umiestneniu všetkých dostupných dát na jedno miesto pomáha firmám reagovať na otázky klientov rýchlo, efektívne a najmä bez zbytočnej frustrácie.

„Sme nadšení, že sa nám darí napĺňať víziu, v ktorej sa z našej inteligentnej telefónnej ústredne stáva celosvetový produkt. CloudTalk má našliapnuté dostať sa v krátkom čase medzi top globálnych hráčov v tejto oblasti,“ vyjadril sa Viktor Vanek, spoluzakladateľ spoločnosti.

„Spomedzi viacerých investorských ponúk nás zaujala práve spolupráca so skúseným tímom BVC, ktorého vízia je exportovať slovenské a české technologické startupy do západnej Európy a USA a pripraviť ich na ďalšie kolá investícií,“ doplnil spoluzakladateľ spoločnosti Martin Malych o výbere strategického partnera.

BVC do CloudTalku investuje viac ako 1 milión eur. Spoločnosť plánuje financie použiť na rozvoj svojich produktov, získanie ďalších kvalitných ľudí do tímu a na medzinárodnú expanziu.

„Máme radosť, že sme mohli podporiť ďalšiu z veľmi nadaných slovenských technologických firiem. Vnímame, že starostlivosť o zákazníkov a neustále zlepšovanie komunikácie s nimi je dnes v absolútnom centre záujmu internetových firiem a dnešné hyperkonkurenčné prostredie v e-commerce tomu prispieva. CloudTalk je na trhu cloudových telekomunikačných riešení už dnes špičkou, naša investícia firmu podporí v tom, aby produkt dostala medzi zákazníkov po celom svete,“ upresňuje dôvody investície Rubeš.

 

Zobrazit Galériu
Autor: cloudtalk

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Huawei podporuje nadaných študentov prostredníctvom technológií umelej inteligencie

16.01.2020 17:53

Huawei podporuje mladé talenty naprieč celým svetom a neobišiel ani Slovensko. Pre rozvoj nových prelomových technológií ako 5G či umelá inteligencia bude spolupráca s akademickou obcou nevyhnutná aj ...

Tlačové správy

Sound Blaster G3: Konzolové hry dostanú podporu Sound Blaster

16.01.2020 17:45

Spoločnosť Creative Technology dnes oznámila vydanie Sound Blaster G3, prenosného herného USB DAC prevodníka so zosilňovačom, ktorý predstavuje najnovší prírastok revolúcie Sound Blaster, ktorá vznikl ...

Tlačové správy

CZ: NETGEAR predstavil svoje novinky pre rok 2020

16.01.2020 16:13

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila své novinky pro letošní rok. Učinila tak v rámci 53. ročníku vele ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá