Image
16.9.2015 0 Comments

Česko bude už na budúci rok pokryté sieťou pre internet vecí

Podľa plánov T-Mobile má Česko do konca budúceho roka kompletne pokryť sieť Sigfox, určená pre internet vecí. Mala by obsahovať 350 základňových staníc, ktoré budú prijímať krátke správy od zariadení, ako sú inteligentné náramky, alarmy a ďalšie zariadenia využiteľné v domácnosti, doprave a verejnej správe.

T-Mobile na tomto projekte spolupracuje so spoločnosťou SimpleCell Networks a spoločne už v pilotnej prevádzke otestovali technologické i praktické možnosti riešenia, najmä kvalitu pokrytia a prestup signálu do budov. Výsledky prekonali očakávania. Signál mal pri priamej viditeľnosti dosah až 120 kilometrov a veľmi dobre prenikal do budov.

Správy boli doručované obyčajne za jednu sekundu a s vysokou spoľahlivosťou aj za zlých rádiových podmienok pri pokrytí miesta z viacerých základňových staníc. Pilotná prevádzka preukázala takisto vysokú odolnosť proti rušeniu a bezproblémovú inštaláciu základňových staníc.

Sieť Sigfox sa inštaluje na štandardné mobilné vysielače a umožňuje ekonomický a energeticky úsporný prenos malých objemov dát na dlhé vzdialenosti.

Zdroj: smartmania.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Vianočná ponuka Orange - vaše nespotrebované dáta budú pomáhať

23.10.2019 00:02

Orange na tlačovej konferencii predstavil novinárom filozofiu na základe ktorej koncipoval svoju predvianočnú ponuku pre existujúcich aj nových zákazníkov. Generálny riaditeľ Frederico Colom zdôraznil ...

Telekomunikácie 10

4ka slávi 4-té narodeniny a prichádza s tretím nekonečným produktom

04.10.2019 21:08

Najmladší operátor 4-ka pôsobí na Slovenskom trhu už 4-tý rok a za tento čas si dokázal získať priazeň množstva zákazníkov. Ako prvý slovenský operátor priniesol už v roku 2017 nekonečné dáta a pri pr ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá