Česko bude už na budúci rok pokryté sieťou pre internet vecí

Telekomunikácie
0

Podľa plánov T-Mobile má Česko do konca budúceho roka kompletne pokryť sieť Sigfox, určená pre internet vecí. Mala by obsahovať 350 základňových staníc, ktoré budú prijímať krátke správy od zariadení, ako sú inteligentné náramky, alarmy a ďalšie zariadenia využiteľné v domácnosti, doprave a verejnej správe.

T-Mobile na tomto projekte spolupracuje so spoločnosťou SimpleCell Networks a spoločne už v pilotnej prevádzke otestovali technologické i praktické možnosti riešenia, najmä kvalitu pokrytia a prestup signálu do budov. Výsledky prekonali očakávania. Signál mal pri priamej viditeľnosti dosah až 120 kilometrov a veľmi dobre prenikal do budov.

Správy boli doručované obyčajne za jednu sekundu a s vysokou spoľahlivosťou aj za zlých rádiových podmienok pri pokrytí miesta z viacerých základňových staníc. Pilotná prevádzka preukázala takisto vysokú odolnosť proti rušeniu a bezproblémovú inštaláciu základňových staníc.

Sieť Sigfox sa inštaluje na štandardné mobilné vysielače a umožňuje ekonomický a energeticky úsporný prenos malých objemov dát na dlhé vzdialenosti.

Zdroj: smartmania.cz

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať