Image
17.5.2018 0 Comments

Česká hra pre virtuálnu realitu Beat Saber je hitom na Steame

Českí herní vývojári zo štúdia Hyperbolic Magnetism nedávno vydali na Steame rytmickú hru pre virtuálnu realitu Beat Saber, ktorá sa za krátky čas stala hitom. Hoci zatiaľ ide o vývojovú verziu (aplikáciu Early Access), za týždeň sa z nej predalo 50 000 kópií. Hra vyžaduje VR okuliare HTC Vive alebo Oculus Rift. Hráč sa síce aktívne pohybuje, no hýbe len hlavou a telom, inak zostáva na mieste, takže mu neprekážajú káble náhlavnej súpravy.

Pravidlá sú jednoduché: v ľavej ruke máte červený laserový meč a v pravej modrý. Smerom k vám letia kocky v týchto dvoch farbách, na ktorých je vyznačená šípka. Vašou úlohou je rozseknúť kocku mečom správnej farby. Občas sa k vám blížia steny, pomedzi ktoré musíte prekĺznuť. Príležitostne sa objavia aj míny, ktoré by ste nemali rozseknúť.

Hra má v súčasnosti štyri úrovne obťažnosti a režimy hard a expert dajú naozaj zabrať. A na svoje si prídu aj fanúšikovia modernej hudby, jej soundtrack boduje na Spotify.

Zdroj: venturebeat.com

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Vzniklo Slovenské centrum pre výskum umelej inteligencie – slovak.AI

27.06.2019 00:10

Umelá inteligencia je prelomová technológia, ktorej využitie a aplikácie menia pravidlá hry nielen v obchode, priemysle, verejných politikách, ale aj v poľnohospodárstve, zdravotníctve a vzdelávaní. U ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019

IT GALA stvorec 2019