Image
21.2.2014 0 Comments

Česká firma Socialbakers získala zo Silicon Valley investíciu 26 miliónov dolárov

socialbakers.jpg Česká spoločnosť Socialbakers, zaoberajúca sa analýzami sociálnych sietí a optimalizáciou, získala od dvoch investorov zo Silicon Valley investíciu vo výške 26 miliónov dolárov. Finančné prostriedky získané z fondov Index Ventures a Earlybird Venture Capital potvrdzujú status spoločnosti ako popredného poskytovateľa podnikovej sociálnej analýzy založenej na SaaS v celosvetovej miere.

Socialbakers majú ambície stať sa vo svojej oblasti štandardom, ktorý pri práci so sociálnymi sieťami používajú jednak samotné značky, ale napríklad aj agentúry a pod. Medzinárodná klientska základňa firmy zahŕňa polovicu spoločností z Fortune 500. Získanú investíciu chce Socialbakers venovať na vývoj nových produktov, posilnenie podpory klientov a upevňovanie pozície na trhu v USA, ale aj na iných svetových trhoch.

„Táto investícia posilní našu pozíciu v oblasti analýzy sociálnych sietí, publikovania a reklamy v tejto oblasti v Spojených štátoch a po celom svete," vyjadril sa Jan Řežáb, výkonný šéf a spoluzakladateľ firmy.

„Socialbakers sú v takej pozícii, aby sa stali jednou z vedúcich spoločností v oblasti analýzy sociálnych sietí, niekým, kto definuje novú generáciu aplikácií sociálneho marketingu, postavených na porozumení kontextu," uviedol Jan Hammer z Index Ventures.

Sociálna analytika založená na SaaS zažila v minulom roku exponenciálny rast, s čím súvisí aj prílev kapitálu do tejto oblasti a rastúci dopyt po nástrojoch, ktoré pomáhajú podnikom pochopiť zákonitosti vnímania značky na sociálnych sieťach. Socialbakers zaznamenal rýchly rast v medzinárodnom rozsahu.

Spoločnosť so sídlom v Prahe sa vlani rozrástla zo 150 zamestnancov na terajších 300, pričom v tomto roku plánuje zvýšiť ich počet na 400. Pribudli aj nové pobočky v New Yorku, Singapure, Paríži a v Mníchove. Za posledných 12 mesiacov do jej klientely pribudlo 1000 nových zákazníkov. Sú medzi nimi aj také zvučné mená ako Samsung, LVMH, Discovery, Disney a Universal.

Zdroj: finanznachrichten.de


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Ako sa vedieť predať pri hľadaní novej práce? Tradičné CVčko už nestačí

11.10.2019 00:10

Vnímanie práce sa v posledných 10 rokoch výrazne zmenilo, čo sa odráža aj v životopisoch. V minulosti sa na prácu hľadelo ako na ‚jednoprúdovú diaľnicu‘ – človek vyštudoval nejaký odbor a následne v ň ...

Biznis 1

Ako osloviť ITčkárov alebo ako sa robí moderné HR

10.10.2019 00:04

O nedostatku IT pracovníkov sa hovorí už roky. Riešeniu problému neprispieva ani všeobecne veľmi nízka nezamestnanosť, a tak je pre niektoré firmy takmer nadľudskou úlohou nájsť a zamestnať kvalitného ...

Biznis

Víťazi slovenských technologických „Oskarov“ za rok 2019

04.10.2019 09:34

Už po devätnásty raz sa na spoločenskom večere IT GALA odovzdávali prestížne ocenenia IT Firma, IT Osobnosť, IT Produkt a IT Projekt roka 2019. Novinkou je kategória IT NEO, ktorá hodnotí firmy na ic ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

MANDAYIT 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019