Image
21.2.2014 0 Comments

Česká firma Socialbakers získala zo Silicon Valley investíciu 26 miliónov dolárov

socialbakers.jpg Česká spoločnosť Socialbakers, zaoberajúca sa analýzami sociálnych sietí a optimalizáciou, získala od dvoch investorov zo Silicon Valley investíciu vo výške 26 miliónov dolárov. Finančné prostriedky získané z fondov Index Ventures a Earlybird Venture Capital potvrdzujú status spoločnosti ako popredného poskytovateľa podnikovej sociálnej analýzy založenej na SaaS v celosvetovej miere.

Socialbakers majú ambície stať sa vo svojej oblasti štandardom, ktorý pri práci so sociálnymi sieťami používajú jednak samotné značky, ale napríklad aj agentúry a pod. Medzinárodná klientska základňa firmy zahŕňa polovicu spoločností z Fortune 500. Získanú investíciu chce Socialbakers venovať na vývoj nových produktov, posilnenie podpory klientov a upevňovanie pozície na trhu v USA, ale aj na iných svetových trhoch.

„Táto investícia posilní našu pozíciu v oblasti analýzy sociálnych sietí, publikovania a reklamy v tejto oblasti v Spojených štátoch a po celom svete," vyjadril sa Jan Řežáb, výkonný šéf a spoluzakladateľ firmy.

„Socialbakers sú v takej pozícii, aby sa stali jednou z vedúcich spoločností v oblasti analýzy sociálnych sietí, niekým, kto definuje novú generáciu aplikácií sociálneho marketingu, postavených na porozumení kontextu," uviedol Jan Hammer z Index Ventures.

Sociálna analytika založená na SaaS zažila v minulom roku exponenciálny rast, s čím súvisí aj prílev kapitálu do tejto oblasti a rastúci dopyt po nástrojoch, ktoré pomáhajú podnikom pochopiť zákonitosti vnímania značky na sociálnych sieťach. Socialbakers zaznamenal rýchly rast v medzinárodnom rozsahu.

Spoločnosť so sídlom v Prahe sa vlani rozrástla zo 150 zamestnancov na terajších 300, pričom v tomto roku plánuje zvýšiť ich počet na 400. Pribudli aj nové pobočky v New Yorku, Singapure, Paríži a v Mníchove. Za posledných 12 mesiacov do jej klientely pribudlo 1000 nových zákazníkov. Sú medzi nimi aj také zvučné mená ako Samsung, LVMH, Discovery, Disney a Universal.

Zdroj: finanznachrichten.de


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Trump končí obchodnú vojnu s Čínou. Huawei pokračuje v biznise s USA

01.07.2019 12:49

Americký prezident Donald Trump povedal po rokovaniach s čínskym prezidentom Si Ťin-Pchingom, že umožní spoločnosti Huawei Technologies Co. kupovať produkty od dodávateľov z USA. „Americké spoločnost ...

Biznis 4

Takíto by ste boli bohatí, keby ste si namiesto produktov Apple kúpili jeho akcie

21.06.2019 00:00

Niekto si spomína na počítač Compaq Presario, iný na Sony Walkman, dvojkazetový stereofónny hi-fi systém JVC či sklápací telefón Ericsson. No čo keby sme si v tých časoch boli kúpili namiesto gadgetov ...

Biznis 1

Huawei očakáva, že pre americké sankcie mu klesnú príjmy o 30 miliárd USD

19.06.2019 00:00

Kampaň USA proti spoločnosti Huawei Technologies, najväčšiemu výrobcovi sieťových zariadení na svete a druhému najvýznamnejšiemu výrobcovi smartfónov, si vyberá svoju daň. Zakladateľ spoločnosti Ren Z ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá