Image
10.6.2016 1 Comments

Česi vytvorili 100 % prírodné jedlo pre geekov

Superjedlo z čisto rastlinných surovín, ktoré si ľahko pripravíte kedykoľvek len pridaním vody, vymýšľal autor Štěpán Andrle viac ako dva roky. Vo februári uviedol spolu so svojím tímom vyvážený kokteil AnaPur oficiálne na trh a teraz spustil ostrú prevádzku.

Koktail AnaPur vznikal s myšlienkou vyriešenia rýchleho, dostupného, ​​ale pritom vyváženého stravovania. Zakladateľ projektu Štěpán Andrle nestíhal cez deň v kancelárii „riešiť“ jedlo a na opakujúce sa rýchlovky ho čoskoro prešla chuť. Vymyslel preto superjedlo v podobe sušenej zmesi, ktorú stačí zaliať vodou, premiešať a o minútu vypiť.

AnaPur sa vyrába v Prahe na Vinohradoch z rastlinných surovín pochádzajúcich z rôznych kútov sveta. Obsahuje všetky potrebné živiny, vitamíny a minerály v ideálnom pomere. Než Štěpán Andrle dospel k súčasnej receptúre, vyskúšal okolo päťdesiat ingrediencií a takmer osemdesiatkrát zmenil zloženie, aby dosiahol čisto prírodný obsah.

Dnešný recept AnaPuru obsahuje 19 rastlinných surovín, medzi nimi napr. mandle, ovos, orechy, žihľavu, ale aj chlorellu, mladú pšenicu, koreň maca či lukumu.

Všetky suroviny sú vybrané a namiešané tak, aby dodali telu optimálne množstvo bielkovín, sacharidov, tukov, vlákniny, vitamínov a minerálov. Kokteil obsahuje aj prospešné antioxidanty a fytosteroly, ktoré pre človeka síce nemusia byť nevyhnutné, ale často robia zdravé jedlo zdravým.

„Podarilo sa nám vytvoriť zdravé superjedlo, ktoré pripravíte do minúty bez tepelnej úpravy, bez špinavého riadu, odpadu a plytvania surovinami. Je vegánske a pri výrobe doň nepridávame žiadne syntetické látky, konzervanty, emulgátory ani umelé dochucovadlá,“ hovorí Štěpán Andrle, zakladateľ projektu AnaPur.

Koncept rýchleho a zdravého stravovania je určený pre ľudí, ktorí v priebehu dňa nestíhajú alebo sa nechcú zaoberať nákupom či prípravou jedla. „Narážam na čoraz viac ľudí, ktorí sedia celý deň pri počítači alebo behajú po schôdzkach a rovnako ako ja kedysi riešia dilemu - najesť sa rýchlo alebo zdravo? A práve pre takéto situácie som vyvinul AnaPur,“ vysvetľuje Štěpán Andrle. Medzi zákazníkmi AnaPuru sú tak programátori, manažéri, obchodní cestujúci, ako aj čerstvé mamičky.

Autor: TS AnaPur.cz

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 2

Deklarácie digitálnej nezávislosti: Pripravuje sa štrajk proti Facebooku, Instagramu a spol.

03.07.2019 00:15

Ľudia by mali tento týždeň, konkrétne 4. a 5. júla, na 48 hodín prestať používať sociálne siete. Vyzýva ich na to Dr. Larry Sanger, spoluzakladateľ online encyklopédie Wikipedia. Dôvody vysvetľuje na ...

Internet

Affinity Publisher: Podstatne lacnejšia konkurencia pre Adobe InDesign

25.06.2019 00:15

Britská firma Serif uvoľnila finálnu verziu publikačného nástroja Affinity Publisher pre Windows a Mac, ktorý konkuruje programom ako Adobe InDesign.  Ide o softvér na tvorbu digitálnych aj tlačených ...

Internet 10

Tri dôvody, prečo nová kryptomena Facebooku zrejme neuspeje

21.06.2019 00:15

Facebook urobil nedávno veľké ohlásenie – oznámil dlho očakávanú kryptomenu libru a súbor technológií na vytvorenie trhu pre ňu. Hoci ide o ambiciózny projekt, ktorý má niekoľko jedinečných aspektov, ...

q

1 Comments

  1. zdrave? reakcia na: Česi vytvorili 100 % prírodné jedlo pre geekov
    12.6.2016 21:06
    Neni zdravšie vstať a ísť niekam na "menej zdravé" jedlo, ako celý deň sedieť bez pohybu a duševného oddychu?
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá