Image
30.1.2019 0 Comments

CeBit tento rok nebude, priemyselné IT riešenia budú vystavované na Hannover Messe 2019

Ako už bolo avizované, tradičný veľtrh CeBit končí a niektoré jeho témy, hlavne enterprise IT a IT podpora priemyslu, logistiky, budú vystavované na veľtrhu Hannover Messe, ktorý sa bude konať v termíne od 1. do 5. apríla 2019. Nosnou témou podujatia bude priemyselná inteligencia. Očakáva sa účasť 6500 firiem zo 75 krajín. Tento rok je partnerskou krajinou veľtrhu Švédsko.

Priemysel sa mení – rýchlo a radikálne. V rámci sieťovo prepojeného priemyslu majú stále väčší význam témy ako umelá inteligencia a strojové učenie. Pozornosť sa však zameriava aj na úlohu človeka. Globálne koncerny, stredne veľké firmy aj startupy prezentujú komponenty, procesné a systémové riešenia pre priemyselnú výrobu a energetické zásobovanie.

 „Umelá inteligencia má potenciál radikálne meniť priemysel,“ zdôrazňuje Jochen Köckler, predseda predstavenstva Deutsche Messe. V budúcnosti budú technológie umelej inteligencie riadiť zosieťované výrobné zariadenia a priebežne optimalizovať celé systémy. Výrobné procesy sa stanú flexibilnejšími a efektívnejšími. Priemyselné firmy stále viac využívajú inovatívne digitálne technológie. Hlavnú úlohu pri tom zohrávajú strojové učenie a umelá inteligencia, pretože integrujú dáta z rôznych zdrojov, predvídajú chyby a odstraňujú problémy. Na HANNOVER MESSE bude prezentovaných viac ako 100 konkrétnych príkladov použitia strojového učenia. V takomto rozsahu téma strojového učenia ešte nikde na svete nebola prezentovaná. Návštevníci sa môžu tešiť na roboty, ktoré samostatne riešia úlohy a svoje vedomosti odovzdávajú ďalej iným strojom. Alebo systémy umelej inteligencie, ktoré dávajú technikovi pri opravách podrobné inštrukcie a sprevádzajú ho pri ich vykonávaní. Celý systém sa v rámci dialógu s človekom neustále zlepšuje, pretože sa s každým novým problémom a s každou spätnou väzbou niečo viac naučí.

Nový 5G štandard sietí bude tvoriť základ pre rozsiahlu digitalizáciu hospodárstva a spoločnosti. Predovšetkým pre priemysel bude 5G dôležitým míľnikom, pretože budú už aplikovateľné technológie budúcnosti, ako strojové učenie vo výrobe alebo autonómne riadenie. Spoločne s dodávateľom sieťových prvkov Nokiou bude zriadená „5G aréna" – testovacie 5G pole, kde budú predstavené prvé príklady použitia.

Nosná téma Industrial Intelligence bude znamenať digitálne prepojenie človeka a stroja vo veku umelej inteligencie „Ak hovoríme o prednostiach umelej inteligencie, neznamená to, že by sme sa mohli zriecť inteligencie ľudskej. Práve naopak,“ hovorí Köckler. „Pocit zodpovednosti, kreativita a riadenie – s týmito vlastnosťami bude človek naďalej zohrávať najdôležitejšiu úlohu v priemysle.“ Dôležitý prínos k tejto problematike bude mať nový kongres Future of Work in Industry. Tretieho apríla sa stretne dovedna 300 odborníkov z rôznych oblastí priemyslu, aby prediskutovali dôsledky digitalizácie na kvalifikáciu a organizáciu práce – bude medzi nimi aj filozof a autor Richard David Precht.

Základný pilier našej priemyselnej spoločnosti je mobilita. V oblasti infraštruktúry pre elektromobily sa všetko točí okolo technológií nabíjania, nových evidenčných systémov alebo alternatívnych transportných riešení. 

Na sprievodnom podujatí Industrial Pioneers Summit sa bude diskutovať o digitalizácii, umelej inteligencii, spolupráci človek - stroj a platformovej ekonomike. Pozvaní sú myslitelia, odborníci a novátori z priemyslu, politiky, hospodárstva, vedy a spoločnosti. 

Partnerská krajina Švédsko sa už desaťročia zodpovedne stavia k pokroku a inováciám. Po názvom Sweden Co-Lab – spojenie konceptov Co-Creation a Inovation – sa v Hannoveri prezentujú švédske firmy, ako dodávatelia riešení Smart Industry a ako atraktívni partneri pre medzinárodnú spoluprácu.

Na veľtrhu bude svoje riešenia vystavovať aj slovenská firma Photoneo.

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Amazon predstavil nový ARM procesor Graviton2 postavený na 7 nm architektúre

06.12.2019 00:15

Cloudová divízia Amazonu AWS oznámila ďalšiu generáciu svojich procesorov ARM s názvom Graviton2. Ide o vlastný dizajn čipu so 7 nm architektúrou, založený je na 64-bitových jadrách ARM Neoverse N1 (6 ...

Inovácie

Robotický záhradník Tertill dokáže plieť burinu v záhonoch

05.12.2019 00:20

Robotické vysávače Roomba nám pomáhajú s domácimi prácami už niekoľko rokov a teraz startup Franklin Robotics predstavil ďalšieho autonómneho pomocníka. Volá sa Tertill a pomôže vám s prácami v záhrad ...

Inovácie

Appka Spectre Camera pre iPhone dokáže robiť excelentné fotky na úrovni zrkadlovky so statívom

05.12.2019 00:05

Spoločnosť Apple udelila fotoaplikácii Spectre Camera titul aplikácia roka pre iPhone. Spectre používa strojové učenie na vytváranie simulovaných fotografií s dlhou expozíciou na iPhone. Aplikácia kom ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá